IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #131  
Стар 29th January 2009, 00:24
Ема Ковачева Ема Ковачева не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 6
По подразбиране

Здравейте,и аз имам проблем с една киста на преден зъб.Два месеца се мъчеха уж да го лекуват,направиха ми и йонофореза обаче след нея се издух.След което пих антибиотик(Rodogyl),а зъбът ми седя отворен.Лошото е че зъбът ми не подлежал на херметизация,а вече съм записана за операция.От болницата ми казаха, че това не било тяхна грижа със запълването на канала.А дори и памуче с лекарство дами сложат почва да ме боли и да си забира някъде нагоре,и се налага да го махам и да изсмуквам каквото има.Въпросът ми е следния:Пречи ли това че не подлежи на херметизация зъбът ми и че явно има някаква инфекция да се оперира,тъй като трябват да меприемат със запълнен канал в болницата един ден преди операцията, и има ли някакава опастност в този случай да се стигне до екстракция на зъбът ми?Питам тук,защото никой нищо не казва и всеки си трае.Благодаря предварително за вниманието.
Отговори с цитат
  #132  
Стар 29th January 2009, 01:03
Ема Ковачева Ема Ковачева не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 6
По подразбиране

Пропуснах по горе да спомена че зъбът ми не е умъртвен от зъболекар а от самосебе си,имам пломба която е мн малка и ми е правена сиг преди около 10 години горе долу между двата горни предни резци.А самият проблем започна с появата на мехурче пълно с гной горе на венеца над проблемният ми зъб.След отварянето на зъба ми махнаха и нерва и хич не ме болеше, а май беше и без упойка но не съм сигурна за упойката.Не ми е запълван канала, само е лекуван и аз не знам с какво,но когато ми сложат памучето с лекарството и зъбът ми бъде затворен почва да ме боли и да забира.И така си седя в момента с отворен зъб, а зъболекарят ми ми каза да поседи малко така,и два дена преди операцията да ми сложи някакво лекарство, и ако не се надуя щяло да бъде добре,а ако се надуя нямало кво да направи,след което ще запълни канала и в болницата вече щели да го оправят.Вече и аз не знам,тоя зъб два месеца и отгоре се разправям с него,исторически стана направо....Благодаря отново за отделеното време.
Отговори с цитат
  #133  
Стар 29th January 2009, 09:34
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравейте!
След като толкова време зъбът стои "отворен" прогнозата за оставащото му време във вашата уста прогресивно намалява!За да се излекува зъбът трябва да се правят много промивки и той да е затворен херметично ,без да да има болка и в каналът му да няма секрет.Едва след запълването му се предприема операция на такива кисти.
От вас зависи решението и изборът!Успех!
Отговори с цитат
  #134  
Стар 29th January 2009, 22:51
Ема Ковачева Ема Ковачева не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 6
По подразбиране

Yavor, Благодаря Ви много за съвета и вниманието което сте обърнали към проблема ми.Именно тази херметичност не може да се получи тъй като при затварянето на зъбът ми с лекарство той не се поддава на херметизация.Почва да ме боли и да забира.А за да ме оперират каналът трябва да е запълнен и зъбът затворен до колкото знам.Притеснява ме че когато ми запълнят канала ще се подуя,а операцията ще е чак на следващият ден.Това пречи ли по някакъв начин на процедурата която ще ми извършват? Благодаря отново и се извинявам ако случайно се повтарям или не съм Ви разбрала точно.
Отговори с цитат
  #135  
Стар 29th January 2009, 23:01
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Няма за какво!
Както казах,за да бъде зъбът запълнен(завършен) трябва да е асимптомен,т.е. да няма болка...Това се достига с много промивки,два,три пъти дневно ако трябва!Целта е да спре болката и секрецията(ексудацията) и след това ,когато инфекцията се елиминира образно казано ,да се запълни.След това вече може да се прави операцията по отстраняването на кистата и на кореновото връхче,за да има някакъв смисъл от нея!Ако се направи операцията в това състояние,последващата инфекция не я пожелавам на никого!!!!
Отговори с цитат
  #136  
Стар 29th January 2009, 23:27
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Изивнете, че се намесвам толкова късно. Въпросът ми към вас е следния изпизвали ли са ви антибиотици и каква беше причината за да бъде оставен зъбът отоврен (първия път)?

Ако се касае за киста на преден зъб при екзактно кореново лечение и възстановяване на зъба с пломба/корона успеваемостта е около 95% без хирургична намеса. Ако има перфорация на корена или спукване/счупване на корена, тогава нещата малко се усложняват, но всек пак има различни възможности за лечение преди хирургично изрязване.
Ето няколко мои случая проследени във времето (черната сянка на рентгеновите снимки около върха на корена са кистите)

http://www.postimage.org/image.php?v=Pq2AscT0

http://www.postimage.org/image.php?v=aV2k1Z9S

Проблемният 5-ти зъб в средата на снимките)

http://www.postimage.org/image.php?v=aVMcBHr

http://www.postimage.org/image.php?v=aVMcJaS

(с червено е кистата преди лечението, а със зелено - размера й 6 мес. след лечението)
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #137  
Стар 30th January 2009, 12:59
Ема Ковачева Ема Ковачева не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 6
По подразбиране

Благодаря и на двама Ви.А колкото да антибиотика пила съм антибиотик(Rodogyl).Но при следващото затваряне с лекарство пак почна да се надува.На снимката ми има сянка,няма как да я приложа тук за съжаление,и ми се струва че става все по голяма въпреки 3месечните опити за лечение.Лошото е че в началото като се затваряше с лекарство,избиваше от тази фистула на венеца която ми правеше.Обаче тя се затвори,заздравя и сега гоусещам по нагоре,като че ли вече и над съседният ми зъб.Просто няма откъде да избива,и съм принудена сама да си отаваярям зъба,да махам памучето с лекарството и да изсмуквам гнойта и кръвта от там.Лошото е че вече съм хвълила около 200 лева за изследванията за постъпване в болницата тъй като личната ми лекарка се оказа голяма коза,не искаше да ми даде направление за изследвания на кръвта,защото проблема ми бил стоматологичен и още куп други неща.Както и да е това е друга тема...а ако отменя датата на операцията тези изследвания отиват подяволите и трябва да ги правя отново след време.Просто все повече почвам да си мисля че ще си остана без предно зъбче, и след това ще ми омъртвят два обасолутно здрави съседни зъба без нито една пломбичка на тях за да ми сложат фасета или протеза ли е и аз не знам какво е точно,а съм самон а 20 и хич не ми се иска... Благодаря за отделеното внимание още веднъж.
Отговори с цитат
  #138  
Стар 30th January 2009, 13:02
Ема Ковачева Ема Ковачева не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 6
По подразбиране

А причината за оставянето му отворен е че не подлежи на хер,метизация и във момента нито промивки му се правят нито нищо.Седя си така с дупка на зъба...а трябва да постъпя в болницата на 2 февруари.Просто не знам вече какво да правя...
Отговори с цитат
  #139  
Стар 31st January 2009, 00:18
GeRyToOo GeRyToOo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 6
По подразбиране Моля ви за отговор!!!

Здравейте!
Имам един въпрос,ако може някой стоматолог да ми отговори!
Долу в ляво мъдреца ми е порастнал на една страна и пречи на предния до него да порастне и с течение на времето зъба до мъдреца расте надолу!Ходих на херург и ми казаха,че това ще се оправи с операция!Трябва да се цепи венеца или челюстта(не разбрах точно) да се маха някаква кост за да се освободи място за да се изкара зъба,които е порастнал надолу в челюстта ми!Операцията не била лесна Sad много се притеснявам Sad операцията ще е с местна упойка във вторник (3.2.09) в 8:30 сутринта!Може ли да ми обясните повече за такава операция,опасна ли е,може ли да се получи някакво усложнение?А,забравих да кажа,че отдолу на челюстта,точно под този зъб ми се появи едно топче,твърдо!То от зъба ли е или нещо друго?Много ще съм благодарна ако някой има мнение по моя проблем!Благодаря ви предварително !
Отговори с цитат
  #140  
Стар 31st January 2009, 11:11
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Всяка операция по принцип крие рискове от усложнения,както по време ,така и следващите дни след операцията.
СПециално такава операция не представлява трудност за всеки хирург и мисля че знаете достатъчно по въпроса.Другото оставете на колегата,а топчето за което споменавате може да е много неща...Само определението "топче" не дава яснота къде точно е,колко е голямо,каква консистенция им и т.н.
Успешна операция!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:37.