IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 30th March 2006, 08:14
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

ivann, Динев каза ли ти колко ще струва удоволствието? щото ми разправяха някви фантастични суми от порядъка на 4 евро на косъм
Отговори с цитат
  #42  
Стар 31st March 2006, 07:18
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivann
Ami vzima po 2 evro na prisadka, v kojato ima okolo 4-5 kosama. Vsashnost i s drugite kliniki deto govoreh i te mi kazaha 4e vzimat po tolkova. Ima i edin d-r ot Silistra s koito govoreh -Ivan Val4ev , toi kaza 4e vzima po 5 leva na 10 kosama. Gore dolu cenata e ednakva, sjakash sa se nagovorili.
Sega samo se pitam pri kogo da utida, molja njakoi da mi dade savet. Ima li njakoi tuk koito se e podlagal na takova prisajdane?
а иначе дават ли някаква гаранция, в смисъл има ли вероятност да ги отхвърли организма тия новоприсадени косми, както при другите операции, кажи въобще какво са ти обяснявали, как протича операцията, колко косми ще трябва да ти се присадят - ако постнеш и снимка на "плешивото" място да добием долу-горе представа за каква площ и какъв брой косми става въпрос ще е много добре
Отговори с цитат
  #43  
Стар 31st March 2006, 11:41
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране

Мисля, че всеки знаещ хирург, който се занимава с подобни интервенции, ще каже, че косопада трябва да е напълно овладян, за да се прибегне до присаждане. Както и косата и скалпа да са в добро състояние. Иначе няма много смисъл защото няма да прихване.
Та доколкото съм се интересувала и чела из западните сайтове има няколко видове импланти наречени за по-кратко малки, средни и големи, като разликата между тях е във броя на косъмчетата в един имплант. Големите импланти съдържат по 5-6 косъма и се слагат при площи които са изцяло плешиви. Лошото е, че при тях се създава тъй наречения кичурен ефект, който не е особено приятна гледка. Малките импланти съдържат максимум 2 косъма, като не създават този ефект, но излиза доста по-солено. Повечето хирурзи избягват да се занимават с присаждане на коса особено когато мястото не е оплешивяло напълно, защото рискът за останалата коса е огромен, а и на всичкото отгоре остават белези (рядко, но се случва). От друга страна присаждането може да бъде на ръка или със специални апарати. Знам, че при апаратите процента прихвана коса е по-висок, но пък и риска за останата коса също. На ръка не прихваща толкова, но пък е по-сигурно за останалата.

Аз не виждам мъжете както се притесняват толкова след като около 80% от тях имат този проблем в една или друга степен. Освен това винаги могат да се обръснат гола глава и това няма да бъде сметнато за нещо ненормално. Това разбира се си е лично мое мнение. При жените е по-рядко и 100 пъти по-гадно това не знам дали някой ще го отрече.
Аз лично за сега съм спряла да се занимавам с това,защото нямам средствата да замина за чужбина където знам, че могат и ще ми помогнат и второ защото не ми се тормози вече с неща, които в България за сега просто не са сигурни. Пия си нон стоп витамините за коса, правя маски и се грижа редовно та мога да кажа, че за сега косопада ми е овладян напълно (дай Боже да продължава) та поне да не пада повече.
Успех на всички, които се решат на интервенция, но според мен лично трябва да се изчака още няколко годинки! Така мисля!
Отговори с цитат
  #44  
Стар 31st March 2006, 22:19
vessi_77 vessi_77 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: Sofia
Мнения: 138
Изпратете съобщение чрез ICQ до vessi_77
По подразбиране

Относно
д-р П. Тепавичарова от Александровска болница

0888/609 947
5169 450
Стоматологичен факултет 12ет
Отговори с цитат
  #45  
Стар 3rd April 2006, 16:57
jleb jleb не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4
По подразбиране

Аз имам същия проблем и се чудя дали да чакам още една, две годинки преди да се подложа на такава интервенция, тъй като косопадът ми не е кой знае колко зле.
Все още не съм ходил на консултация никъде, но мисля да го направя. Пиша си с една клиника VITA и ще помоля, ако някой знае повече за нея да ме осведоми. Иначе занам и за Тепавичарова, ама още не съм направил никакъв контакт с нея.
За това ще изчкам за сега.
Ivann ако има някакви новини около тебе казвай.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 22nd April 2006, 13:43
typedef typedef не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2
По подразбиране Re: Присаждане на коса

Привет,

Колкото и да се лъжем лек за плешивост няма. т.е. на мястото на окапалата коса да поникне нова. В най-успешните случаи на лечение може да се спре косопада, но за колко дълъг период - божа работа. Всички останали препарати просто правят оставащата коса да изглежда по-здрава и обемна и така се създава илюзията за справяне с проблема. Миноксидил пък (Регаин) принуждава младата коса да расте по-бързо, като крайният ефект е пак това - илюзия за справяне с проблема. Като чета пък за трансплантации и имплантации и тяхната цена ми настръхва остатъка от косата. Очевидно тези драстични методи са оправдани само при 100% плешивост. Иначе проблемите са неизброими.
На пазара обаче се появяват и други хитрини, предназначени точно за създаване на илюзията за гъста коса и прикриване на скалпа. При това съвършено безобидни. Общото им название е TOPPIK HAIR CONCEALER. Ефектът от прилагането на средството е че върху естествената ви коса се образуват микро-фибри от кератин. Косъмът се превръща в нещо като перо на птица, увеличавайки обема си няколкокрано, и така прикрива скалпа. Скоро мисля да поръчам и да пробвам

за повече инфо тук:
http://www.hairlosswatch.com/toppik.htm
Отговори с цитат
  #47  
Стар 28th April 2006, 01:46
blueberry blueberry не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4
По подразбиране

Nimfea, удобно ли ще е да споделиш при кого си ходила на ирисова диагностика? Аз се интересувам от този диагностичен метод и бих искала да го пробвам, чувала съм много добри отзиви, но нямам представа към кого да се обърна.

За съжаление нямам никакви познания във връзка с твоя проблем и не мога да ти помогна, но ти пожелавам да намериш решение възможно най-скоро.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 28th April 2006, 09:46
SexyLady SexyLady не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 34
По подразбиране

Ирисова диагностика знам, че прави д-р Тошков /този с билковите хапчета, които по едно време бяха заляли пазара/
Отговори с цитат
  #49  
Стар 5th May 2006, 14:32
theOnly theOnly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 3
Изпратете съобщение чрез ICQ до theOnly
По подразбиране

Здравейте,аз днес също ходих при доц. Тепавичарова да ме консултира, препоръча ми Regaine 5% и каза че ще ми помогне. Въпроса ми е някой дали успя да си внесе от чужбина и как става това?Предполагам с познати, които имат аптеки.Ако някой може да ми даде информация как да си внеса от чужбина или има възможност да помогне,нека пише,ще съм му благодарен.Става въпрос за 6 опаковки за 6 месеца.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 25th May 2006, 15:41
krasiva krasiva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 3
По подразбиране

Здравей Веси
Благодаря за информацията.
Обаче като се обадих Д-р Тепавичарова ми каза, че е пластичен хирург и не прави присаждане на коса.
Действително ли е така или просто по телефона не дава такава информация и трябва да се запиша на място?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Присажданенакоса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:10.