IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 22nd February 2008, 10:52
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Не видях връзката, но както и да е. Няма нужда да си стара, за да си изостанала. И въпреки това епитета не беше насочен пряко към теб. Нямам предвид циганите, имам предвид в миналото - 15-16 век примерно (!) Тогава са правили секс доста малди, за двайсетгодишните са казвали, че едва ли не са си преполовили живота.
15-16 век ли
Аз мислех ,че говорим за сега (21 век сме вече )
Отговори с цитат
  #22  
Стар 22nd February 2008, 13:03
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Аз бях на 18!

Значи и аз съм изостанала като се има предвид днешните деца кога го правят за първи път!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 22nd February 2008, 13:22
nellita nellita не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 267
По подразбиране

Не знам защо обърнахте разговора на 'изостанала' или не. Това,че днешните ДЕЦА правят секс и раждат бебета на по 12 години, не означава, че ние сме изостанали и бавно развиващи се. Те просто са неграмотни, необразовани, без ценостна система и без съзнание за отговорност пред себе си, детето си и обществото.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 22nd February 2008, 13:28
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Точно така,Нелита!

И аз не мисля,че на 12 год е нормално да спиш с някой,още повече да имаш дете!

Дете ражда дете!

Възпитанието в семейството е много важно!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 22nd February 2008, 13:29
milice milice не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 20
По подразбиране

Аз като 19-годишна изостанала ли съм ?
__________________
Когато една жена е вярна, човек и се възхищава. Но има скромни жени, които нямат суетата да искат да бъдат обект на възхищение.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 22nd February 2008, 13:45
milice milice не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 20
По подразбиране

Еми, така де...не че не е имало възможност, просто да си призная до скоро това изобщо не ми беше наболяла тема, занимавах си се с други неща и се ЗАЧУДИХ , гледайки всички натокани и облекани мацки около мен, въртящи "любов" от не искам и да си представя кога, дали "аджеба" не съм изтървала влака без да се усята и да ли се приема вече за нормално да има момичета/момчета, които просто още чакат подходящия момент/човек, а не го правят, само защото трябва и защото вс други го правят
__________________
Когато една жена е вярна, човек и се възхищава. Но има скромни жени, които нямат суетата да искат да бъдат обект на възхищение.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 22nd February 2008, 15:46
Karlson Karlson не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 148
По подразбиране

16. Сега като се замисля ми е било рано. Ако имах втори шансш щях да го поотложа с 2-3 години.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 22nd February 2008, 16:48
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nellita
Не знам защо обърнахте разговора на 'изостанала' или не. Това,че днешните ДЕЦА правят секс и раждат бебета на по 12 години, не означава, че ние сме изостанали и бавно развиващи се. Те просто са неграмотни, необразовани, без ценостна система и без съзнание за отговорност пред себе си, детето си и обществото.
Като казах "изостанала", въобще нямах предвид вас, че сте изостанали, или i_ani или който и да е, просто за въпроса/твърдението:
"Що си мисля ,че на момичетата под 15 им е малко раничко за секс"
някак си си мисля, че вече може да се каже "на момичетата под 12 им е раничко за секс", защото в наши дни това е горе-долу границата. А не че тези, които не са го правили са "изостанали". В никакъв случай нямах това предвид. Както казах, смятам, че всеки сам разбира кога му е най-добре.
А е друг въпрос, че не само неграмотните и необразованите правят секс на тази възраст. Ако влезеш в двора на някое училище и поразпиташ, сигурно доста ще се изненадаш, че щерката на шефа (примерно) 12 годишна, образована и от интелигентно семейство вече не е девствена. Не казвам, че е добре, но просто в наши дни всичко се развива прекалено бързо ... не само технологиите, но и хората. Като казвам "развиат се бързо" (за хората) нямам предвид, че ние сме бавноразвиващи. Но едно момченце на 3-4 години вече знае уеб-адреси, какво става като стане на 7-8? а на 12? Това имам предвид. Че и баба ми и дядо ми са отраснали без телевизори, компютри и сега трудно се оправят с gsm-и и т.н., но това значи ли, че са бавноразвиващи се? Не. така че, не изопачавайте смисъла на думите.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 22nd February 2008, 16:53
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Според мен трябва да го направиш когато се почувстваш готов и имаш до себе си подходящия човек.Глупаво е да правиш нещо, само защото всички други вече са го направили и само ти не си.
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #30  
Стар 22nd February 2008, 17:02
nellita nellita не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 267
По подразбиране

Не съм се опитвала да изопачавам каквото и да било. Много добре си давам ясната сметка, че в наши дни и технологиите, и медиите, и начина на живот, и удобствата и всякакви други глезотии влияят на развитието на обществото. Просто ми направи впечатление, че някой казва например "На мен първия ми път беше на 15", а друг - "На мен на 18. Това прави ли ме изостанал?". Давам пример и не споменавам никой конкретно!!! И като цяло имам предвид днешната младеж, а не с баба ми и дядо ми, които със сигурност не мога да кажа, че са 'младеж'.
А колкото до това, дали семейството е образовано и интелигентно, мисля че това не е гаранция, че детето ще е възпитано правилно и ще му бъде изградена ценностна система и съзнателност. Изключенията са малко, но ги има; аз познавам хора, израстнали в много добри и интелигентни семейства, но от тях самите и чеп за зеле не става.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Сексзапървипъткога
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:18.