IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 16th May 2007, 15:31
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Права си, това го пропуснах- месо си купувам от една единствена месарница, защото собствениците са ни познати и знам 100% как се гледат животните и с какво се хранят
Отговори с цитат
  #42  
Стар 18th May 2007, 18:20
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rusalka
Аз също съм с ниско кръвно и искам да попитам, може ли от това да ми се доспива на моменти адски много. Обикновено около 14.00ч. направо заспивам пред компютъра и все се притеснявам да не ме види някой колега, как буквално заспивам.Не си лягам късно, спя по 8-9 часа.
Вече незнам какво да правя, много неприятно.
баси днес ми се случи нещо подобно...щях да заспа пред компютъра на работата...зави ми се свят , стана ми отмаляло, сънено....накарах една колежка да ми измери кръвното по някакъв нейн бабешки метод....95/65....тъй бях почти целия ден...
и като се върнах вкъщи и го измерих на апарата..пак беше толкова 95/65...тия бабешки методи били много достоверни ( с конче и игла)
Отговори с цитат
  #43  
Стар 18th May 2007, 18:39
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Я кажи как?
Отговори с цитат
  #44  
Стар 18th May 2007, 19:46
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

поставихме една линийка на масата, допирам си левия показалец на 0, тя хваща един конец със закачена игла на него и тръгва от 0, вървейки надясно към по-големите цифри, както е провесен конеца и си върви надясно, при първото залюляване на конеца в кръг се запомня цифрата, ...продължава надясно....при следващото залюляване пак запомня цифрата над която е станало...и така се получи 65 на 95 (което отговаря на това че иглата се е залюляла първо върху 6.5 см и после върху 9.5 см...ето това е метода

да попитам аз, възможно ли е да съм получил ниско кръвно заради НВД-то дето спазвам?...не съм хапвал нищо сладко от 20 дена...освен малко мед и един-два бонбона
и отслабнах 6 кг за 25 дена...да не е от бързото отслабване...не съм гладувал...просто не знам
Отговори с цитат
  #45  
Стар 18th May 2007, 23:26
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Иглата може да се замени с сребърен, златен,платинен пръстен но да не е много тежък, не по тежък от 4грама и пак ще си измериш кръвното. А метода изобщо не е бабешки, из Центрлана Африка туй си мерят кръвното и днес:)

Кръвната захар може и да не е причината но ако си дехидратирал нещо може и да ти е паднало кръвното или ако нещо елекролитнят баланс е дал малко отклонение откъм дефицит на соли и минерали, да не си минал и на по безсолно освен НВД?.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #46  
Стар 19th May 2007, 00:01
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Yana
Кръвната захар може и да не е причината но ако си дехидратирал нещо може и да ти е паднало кръвното или ако нещо елекролитнят баланс е дал малко отклонение откъм дефицит на соли и минерали, да не си минал и на по безсолно освен НВД?.
ааа не...посолявам си салатите, но не прекалявам...хапвам и сирене доста (има си сол)...за дехидратиране ме съмнява (пия по минимум 2 литра на ден )...абе както и да е...пооправих се
Отговори с цитат
  #47  
Стар 20th May 2007, 21:05
gushi gushi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 15
По подразбиране

az piq Gutron za nisko kruvno i moga da kaja 4e dosta mi pomaga. No trqbva da se vzema pone v produljenie na 3 meseca za da dade rezultat
Отговори с цитат
  #48  
Стар 28th July 2007, 23:51
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Хора, как сте с кръвното в жегите? На мен ми е доста ниско, чувствам се отпаднала и ушите ми са постоянно заглъхнали Не знам вече какво да правя...
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #49  
Стар 29th July 2007, 00:44
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

И аз да се включа към припадащите по улиците и градския транспорт, заспиващите некотролируемо навсякъде , към тези с нормално кръвно 90/60 и висок пулс ......

И на мен ми казваха да си нося парче шоколад в чантата за предотвратяване на припадък, ама в мойта чанта парче шоколад няма как да се задържи повече от 5 секунди..., така че вариантът отпада....
Шегата настрана....
В случай на прилошаване (с цел неприпадане):
- минимум половин литър вода на екс (е може с поемане на въздух , не е фатално, по-скоро обратното би било ).
- пакетче сол (още не съм намерила такова)....идеята е, че не е захар, а сол....(аналог на много соления айрян предполагам, който видях, че вече е споменат)
- никакво пушене сутрин на гладно....., ясно е, че цигарите свалят още повече кръвното (и качват пулса май.. )

Казвали са ми, че редовното спортуване сваляло пулса, но явно не е вярно, защото май и редовно спортуващите сред вас се оплакват от висок пулс. (Аз не мога да се изкаже...., не спортувам особено..., даже не мога да кажа, че и нередовно спортувам )

Преди време се е коментирало, но...сближаването на границите не е едно и също с ниско кръвно и съм чувала, че сближаването наистина е особено опасно...(не знам защо обаче, не съм особено запозната).
Отговори с цитат
  #50  
Стар 29th July 2007, 07:13
Ivan_iyi Ivan_iyi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Сливен
Мнения: 100
По подразбиране

По принцип моето кръвно е 120 на 80 , но жегите става 100 на 60, което е ниско за мен. Лекарката ми "предписа" - айрян със сол. Помага - пробвайте!
Иначе за близките граници - не е много нормално. Ако дълго време сте така по-добре идете на лекар.
__________________
Когато правото поражда безправие, съпротивата е задължителна!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Нискокръвно
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:13.