IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #151  
Стар 23rd May 2010, 17:22
Agata Agata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 117
По подразбиране

Аз си сложих наскоро - назолабиалните и марионетните бръчки с хиалурон филър. Доволна съм от резултата, при мен са много вдлъбнати и трябва да слагам по-често, не се заличават напълно, разбира се, но има промяна. Трябва да внимаваш кой ти ги поставя, защото има момичета, които се оплакват, че имат подутини след това, тоест не е инжектиран правилно филърът.
Отговори с цитат
  #152  
Стар 23rd May 2010, 18:00
Alexandra_Jekova Alexandra_Jekova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 26
По подразбиране

Мацки, объркана съм.
Предполагам сте гледали по бтв новините в петък за пострадалата фолк певица. На листа, който държи дерматоложката ясно се чете Restylane, който е хиалуронова киселина. В същото време става въпрос и за мигрирания некви от скули към очи на филъра, а доколкото знам хиалуроновата киселина не мигрира (поправете ме ако греша). Отдолу пише за силиконови филъри. Говори се и за ботокс. Накрая не ми стана ясно абсолютно нищо. А надеждите ми някакси умряха.
Толкова съм уплашена да не си навредя на лицето. Знам, че хиалуроновата киселина ми е от чист каприз и нямам реална нужда, но все пак. Страх ме е. И някакси още не мога да повярвам , че точно този филър (ХК и по-точно Restylane) изведнъж е обявен за опасен. А никъде няма оплаквания, или аз не знам, или са редки... А може би е от двойната доза? От нерегистрирания препарат? Навярно не съм разбрала правилно. ;Д
А ето и линка : http://www.btv.bg//story/1452701289-...peratsiya.html
Отговори с цитат
  #153  
Стар 24th May 2010, 22:46
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Александра, благодаря ти, че си пуснала този линк, защото не можах да гледам новините в този ден.
Относно интерюто малко не си го разбрала добре в някои части.
Доц. Кадурина използва формулярите на филърите Restylane като пример как задължително трябва да се процедира при всяка процедура с филър, имайки предвид, че това са филъри които покриват високите изисквания за клинично правилна практика. Задължително е подписването на Информирано съгласие на пациента за извършване на процедурата и попълване на Регистрационна форма на пациента (Patient Record Form).
В интерес на истината Restylane са единствените филъри, които имат изискване за попълване на такива Регистрационни форми на пациента, в които се вписват както данни за пациента, така и всичко свързано с процедурата- вид на използвания продукт, използвано количество, залепя се стикер на използвания продукт, който е доказателство какво точно е инжектирано, каква анестезия е използвана и др. важни детайли, и всичко това е в името на сигурността и безопасността!
Restylane е най-сигурния и най-безопасен филър в цял свят, с най-много клинични изследвания и най-много тестове, и неслучайно е признат за златен стандарт за качество.
Името, което също ясно се вижда в интервюто е името на производителя Q-Med.
Всеки има право не само да знае какво точно му се инжектира, не само да бъде уверен, че филърът, който му се инжектира е сигурен и безопасен, но и че този, който му го инжектира е с подходящото образование и квалификация.
Ако всички тези условия се спазват и ние като потребители ще бъдем доволни и ще се радваме на вида си.
Отговори с цитат
  #154  
Стар 25th May 2010, 08:39
Alexandra_Jekova Alexandra_Jekova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 26
По подразбиране

Да, почти сигурна бях че не съм разбрала правилно. Благодаря ти.
А относно Restylane... защо не се предлага тук? Има ли опасност от мигриране? И въобще хиалуроновата киселина крие ли някакви сериозни рискове? Иска ми се да вярвам, че негативните отзиви са само за ботокса и силикона, които пожизнено не бих си сложила.
Отговори с цитат
  #155  
Стар 25th May 2010, 12:07
Agata Agata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 117
По подразбиране

Не съм чула за негативи от ботокс, поне сред мои познати, вкл. и аз. Може би се получава от прекалено често поставяне или поставяне на неправилно място. Напоследък дори се разширява приложението му, слага се на места за заличаване на бръчки и на други места освен обичайните чело и около очите, като например за стягане на контура на лицето под брадичката и др. Тепърва според мен ще се разширява полето му на изява, лесно се поставя и не носи усложнения около бита - отпуски и др. подобни.Аз харесвам този продукт и при мен има страхотен ефект.
Отговори с цитат
  #156  
Стар 25th May 2010, 14:18
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Alexandra_Jekova
Да, почти сигурна бях че не съм разбрала правилно. Благодаря ти.
А относно Restylane... защо не се предлага тук? Има ли опасност от мигриране? И въобще хиалуроновата киселина крие ли някакви сериозни рискове? ...
Алекс, радвам се ако съм успяла да помогна
Но какво имаш предвид под "Restylane... защо не се предлага тук"?
Хиалуроновата киселина не мигрира, тя остава в мястото където е инжектирана и по естествен начин се резорбира от организма ни след време.
Хиалуроноват киселина съществува естествено в тялото ни и поради това не крие рискове за нас стига да не е прекалено модифицирана, т.е. да не е прекомерно кръстосана свързана, защото тогава съществува опасност тялото ни да не я разпознае като негова естествено присъща съставна част и да реагира срещу нея като към чуждо тяло.
Отговори с цитат
  #157  
Стар 25th May 2010, 15:01
Alexandra_Jekova Alexandra_Jekova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 26
По подразбиране

Имам предвид, че не се предлага масово в клиниките. Например в сайтовете им, където са изброени предлаганите филъри рядко се среща Restylane. Има Surgiderm и разни други, но Restylane - рядко. Поне по мои наблюдения.
Отговори с цитат
  #158  
Стар 26th May 2010, 00:55
klarisina klarisina не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 341
По подразбиране

Ужас, този репортаж не го бях гледала... сега съвсем се пищисах - щом на фолк певици си позволяват да напъхат някаква гнусотия, на мен простосмъртната, кой знае какво ще ми сложат...
Отговори с цитат
  #159  
Стар 26th May 2010, 13:29
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Алекс, не зная защо си останала с такова впечатление. В действителност в много престижни клиники в цяла България се извършват процедури с Restylane.
Кларисина, всеки има право да бъде информиран какво му се инжектира!
Не ми се струва нормално повече да се интересуваме от марката на обувките и чантата си, а да ни е все едно какво ни се инжектира в лицето. И за съжаление мисля, че много момичета не се интересуват и не знаят какъв филър им се слага.
Отговори с цитат
  #160  
Стар 26th May 2010, 22:48
klarisina klarisina не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 341
По подразбиране

Mena, да, аз ще попитам и ще изисквам, ама ...знам ли може да ме преметнат, не че няма да ги съдя, щот това го умея но каква полза, ако ме обезобразят едва ли, ще искам да се покажа пред хората Пу-пу на никого не го пожелавам!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бръчкиотносакъмустата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:17.