IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1361  
Стар 23rd October 2010, 13:03
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз бях чела за моята кръвна група - 0- трябва да се храня нисковъглехидратно, високо протеиново и да изключа по възможност продукти от краве мляко.Това за кравето мляко ме учуди, но все повече си мисля, че е вярно ( ама много обичам краве сирене....)
Отговори с цитат
  #1362  
Стар 23rd October 2010, 15:48
wanja wanja не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 99
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от daliq
Здравейте , като че ли тук е най подходящо да пиша , не ми се ще да отварям тема, че не знам този мой режим дали няма да свърши злополучно. Храня се според кръвната група и по точно по книгата на Питър Адамо . Вече трети ден се чувствам много добре , хубаво е че гладът ми за сладко стихна мигновенно.
Дневното ми меню ))))
Закуска : голяма чаша кафе , ананас
Обяд : порция агнешка дроб сърма , салата зеле.
Вечеря : гъби със сметана и омлет със сирене , 500 мл бира
Не знам за килограмите , но се чувствам в страхотна форма , такъв прилив на енергия не съм очаквала .
daliq, успех в начинанието! Ще трябва да караш на този режим поне 10-тина дни, за да кажеш какъв ефект има. Това, че се чувстваш добре е наистина страхотно обаче! Дано да има такъв ефект и върху килцата. Стискам палци!
Отговори с цитат
  #1363  
Стар 24th October 2010, 18:07
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

Днешното ми меню ,
Закуска : кафе - по неволя , имах работа
Обяд : агнешка дроб сърма -200 гр , салата броколи с йогурт
Вечер: боб яхния и две оризови питки
И мен ме притеснява кантара така че за това си трая още )))
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
  #1364  
Стар 26th October 2010, 12:49
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Не знаех в коя тема да пиша точно та вкам тука. Исках да ви питам какво ви е мнението за храненето според кръвната група. Аз едва днес разбрах коя кръвна група съм,намерих си картона. АБ+....ако някой знае нещо по-подробно ще се радвам да сподели
Отговори с цитат
  #1365  
Стар 26th October 2010, 15:14
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

Само тука има движение...тц-тц-тц...
къде сте бе, хора?
Отговори с цитат
  #1366  
Стар 26th October 2010, 18:48
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Не знаех в коя тема да пиша точно та вкам тука. Исках да ви питам какво ви е мнението за храненето според кръвната група. Аз едва днес разбрах коя кръвна група съм,намерих си картона. АБ+....ако някой знае нещо по-подробно ще се радвам да сподели
Ядеш само тези храни , които са полезни за твоята кръвна група , или неутрални в случай че не искаш да отслабваш , Не знам за килата , но ефекта, които има това хранене върху целият ти тонус ще те смае . О т седмица ходя пеш на работа и се връщам , събуждам се сутрин супер свежа и никога не съм зверски гладна , мога да ям сега мога след 3 часа.
Ако искаш да разбереш принципа на храненето това може да стане само с книгата , трябва да ти се изясни връзката между кръвта и веществата , които и доставят храните , връзката с имунната система и още куп неща , които дори и прочел книгата няма да може да ти обясни на две на три
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
  #1367  
Стар 26th October 2010, 19:20
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от daliq
Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Не знаех в коя тема да пиша точно та вкам тука. Исках да ви питам какво ви е мнението за храненето според кръвната група. Аз едва днес разбрах коя кръвна група съм,намерих си картона. АБ+....ако някой знае нещо по-подробно ще се радвам да сподели
Ядеш само тези храни , които са полезни за твоята кръвна група , или неутрални в случай че не искаш да отслабваш , Не знам за килата , но ефекта, които има това хранене върху целият ти тонус ще те смае . О т седмица ходя пеш на работа и се връщам , събуждам се сутрин супер свежа и никога не съм зверски гладна , мога да ям сега мога след 3 часа.
Ако искаш да разбереш принципа на храненето това може да стане само с книгата , трябва да ти се изясни връзката между кръвта и веществата , които и доставят храните , връзката с имунната система и още куп неща , които дори и прочел книгата няма да може да ти обясни на две на три
Мерси много за инфото! Това,което намерих в нета за моята кръвна група е следното:

Препоръки за хора с кръвна група АБ
Хората от тази група обичат умерено динамичното движение. Не са любители на екстремните спортове и тренировки. За тях са по-подходящи каланетика, йога, фитнес без много силови упражнения.

1. Положително действащи храни:
месо-агнешко, овнешко, заешко, пуешко
риби-бяла нетлъста риба, есетра, мерлуза, треска, калкан, риба-тон, сардина, скумрия, охлюви
ядки-кестени, фъстъци, кашу, орехи, бадеми (в по-ограничени количества)
кисели млека, предимно козе, прясно сирене, фета
зехтин, фъстъчено масло
зелена леща, шарен боб, соя, овесени ядки, ориз, просо
карфиол, цвекло, краставици, сладки картофи, патладжани, магданоз, чесън, кълнове от люцерна
червени боровинки, лимони, сливи, пресни и сушени смокини, червено грозде, киви, грейпфрут, ананас
кафе, безкофеиново кафе, чай от мента и липа, сок от грозде

2. Неутрални храни:
черен дроб, месо от фазан
бяла риба, лефер, миди, филе от сьомга, шаран, хайвер
соево мляко, пресен кашкавал, суроватка
рибено, ленено, фъстъчено и рапично масло, бразилски орех,
бакла, грах, соево брашно, грахам
почти всички зеленчуци без пиперки от всеки вид
всички плодове без някои цитруси –т.3
бира, вино

3. Да се избягват:
телешко, пъдпъдъче месо, патешко, свинско, кокоше, пилешко
пушени риби, скариди, змиорки, маринована риба
тиквени семки, слънчогледови семки, лешници
слънчогледово и царевично олио
портокали, гуава, нар, манго
всички видове чушки, кетчуп
газирани напитки, диетична сода, черен чай, кока-кола, чай от сена
алкохолни концентрати .

Бих казала,че има много вярна информация и относно тренировки и относно хранене. Съпер се зарадвах като видях,че картофи и ориз са ми препоръчителни храни,защото са ми сред най-лщбимите,както и рибата! Единствено ме смути това,че аз агнешко и заешко,както и черен дроб изобщо не ям и не обичам,но ям много пилешко,което пък пише,че трябва да избягвам...на дали ще го избягвам,просто го обожавам и не м ие влияело зле и то никак. С всичко друго мога да се съглася и мисля да пробвам пък да видим,бира не пия,ама винцеее!!!
Отговори с цитат
  #1368  
Стар 26th October 2010, 19:49
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

Пилешкото месо е противопоказно. В гръдната област на птичето месо се съдържа ректин аз го спрях напълно . Ако искаш да отслабваш ползвай само полезните
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
  #1369  
Стар 26th October 2010, 19:57
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от daliq
Пилешкото месо е противопоказно. В гръдната област на птичето месо се съдържа ректин аз го спрях напълно . Ако искаш да отслабваш ползвай само полезните
Не,не,аз сега не искам да отслабвам. Просто исках да зная кое е полезно за мен и кое-не и ми е любопитно дали ако го спазвам физически и психически ще се чувствам по-добре,но просто е почти немислимо да не ям пилешко(поне 2 пъти в седмицата). Пилешкото месо (аз ям най-вече пилешко месо от гърдичките и много рядко бутчета) е моя най-най-най-най любима храна. Другите неща ще се опитам да ги спазвам,а и няма да ми е трудно,защото аз телешко,патешко,фазани,зми рки,пушени рини и кетчуп не ям,нито пък портокали,нар или манго или ако съм яла сигурно е веднъж годишно. За сметка на това обичам ориз,броколи,леща,крастави и,кисело мляко,орехи,бадеми и риба много! Както и киви,грозде,смокини ммммм,патладжани и висчко всичко както е описано.
Отговори с цитат
  #1370  
Стар 27th October 2010, 09:06
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Ако е удобно, може ли да ми кажете какво е положението при кръвна група 0 +
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиетичнаГОВОРИЛНЯ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:29.