IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #391  
Стар 27th March 2010, 20:29
Аватара на MonicHka
MonicHka MonicHka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Stara Zagora
Мнения: 228
По подразбиране

Пини,ако ти се занимава метни рецептата за козунака.Майка се нави да ми направи.Аз я търсих,но неможах да я намеря....
Отговори с цитат
  #392  
Стар 27th March 2010, 22:05
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

Аз преди година пиех , ясмина не ми повлияха добре , и ми ги бяха сменили не регулон . Да си призная вдигнаха ми апетита , но просто вместо една ябълка изяждах две . Временно е само първата седмица се чувствах така , после отмина
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
  #393  
Стар 27th March 2010, 22:30
iva_8503_ iva_8503_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 354
По подразбиране

siseto90, аз пия противозачатъцхни вече повече от 2г. не са ми се отразили по абсолютно никакъв начин, ни на теглото ни на нищо.

Аз да се оплача успях да стана 57кг. ама кел файда като днес ометох 4 лъжици нутела, 4-5 биквитки и сега отиваме на РД където ще пия алкохол. Яд ме е на себе си,ама така да ми се ядеше сладкоооооооо на умиране.
Отговори с цитат
  #394  
Стар 28th March 2010, 08:25
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

И аз ще чакам рецептата за козунака. За първи път в живота си съм решила да се пробвам ама в домашната хлебопекарна. Има го като опция, та ще видя какво ще излезе
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #395  
Стар 28th March 2010, 08:32
Dasy Dasy не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Sofia
Мнения: 976
По подразбиране

Честит имен ден на rocksteady! Здраве,късмет и много усмивки!
__________________
"Всяка минута,в която си ядосан,губиш 60 секунди щастие" - Емерсън
Отговори с цитат
  #396  
Стар 28th March 2010, 09:28
Аватара на CrazyMuffin-
CrazyMuffin- CrazyMuffin- не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 57
По подразбиране

Честит имен ден!! Желая ти здраве и пари. Защото има ли човек здраве, всичко друго с пари се купува. С една дума – да ти е леко сърцето и тежък джоба!
Отговори с цитат
  #397  
Стар 28th March 2010, 10:08
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

КОЗУНАК (2 броя)

Всички продукти трябва да са много топли!!! Затопли кухнята и затвори вратата и не давай много много да влизат мъже и дечурлига

50г мая
1100г брашно
300г захар
300мл олио
300мл пряно мляко
6 яйца
счукани орехи
стафиди
мармалад от шипки
лимонова кора ( от 2 лимона)
2 ванилии


1) Млякото и захарта ги загряваш на котлона, за да се разтопи захарта
2) яйцата ги счупваш предварително в един съд- да са на топло
3) Олиото го стопляш на котлона
4) Маята + 1ч.л. захар + 1 кафена чашка прясно мляко+ брашно ( като за каша) се смесват и оставят да шупнат. Най-добре е да ги приготвиш накрaя, защото щом втасат започва месенето ( 10-15мин)

В тавата, в която ще месиш пресяваш брашното+ настърганата кора на 2 лимона + 2 ванилии+ 1 ч.л. сол. Прави се кладенче в средата на брашното и там се изсипва втасалата мая ( тя се надига и става на балончета). Прибавя се постепенно малко от 1) , 2) и 3), като с дясната ръка постоянно бъркаш продуктите постепенно да поемат от брашното. И така докато изсипеш всички продукти- само от олиото оставяш 200мл за доомесване накрая. Тестото ще ти лепне по ръцете и няма да се отделя от стените на съда, но това е нормално. Не бива да се замесва твърдо тесто- то няма да втаса добре. Като го месиш изтегляй тестото нагоре, за да се образуват после конци. Покрий тестото с найлон и го сложи да втаса. Втасва около 2 часа. Важно е стаята да е топла и да не се отваря.
Готовото тесто се разделя на 2 равни половини и всяка от тях на по 3 равни части.

Оформянето на козунаците става като намажеш плота с олио и разстелеш първо едно парче от тестото- намазваш го с мармалад. После второ – слагаш му стафиди, трето – поръсваш с орехи. Всяко парче го усукваш като връв, за да задършиш плънката вътре. След това оплиташ 3те парчета като плитка. Слaгаш ги в намазана с олио тава и ги оставяш пак да втасат. Щом си удвоят обема и образуват мехурчета са готови за печене. Намазваш ги със жълтък и ги поръсваш със захар.
Пекат се като решетката на фурната е на първия рафт и при температура 200°С ( или 150°С на вентилатор). Първо отдолу докато замиришат на хубаво( можеш да пробваш и с клечка дали са опечени отвътре) и се допичат като се включи за кратко и горния реотан.
Тестото е много нежно и бързо се зачервявa!
Отговори с цитат
  #398  
Стар 28th March 2010, 10:16
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Отговори с цитат
  #399  
Стар 28th March 2010, 10:51
Dasy Dasy не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Sofia
Мнения: 976
По подразбиране

Оооо,Пини,браво! Много вкусен изглежда козунака! Преписах рецептата и ще я дам на мама. А ти си голяма майсторка-готвачка! Поздравления!
__________________
"Всяка минута,в която си ядосан,губиш 60 секунди щастие" - Емерсън
Отговори с цитат
  #400  
Стар 28th March 2010, 10:59
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Поздрави на майка ти
и успех с козунака- става наистина много вкусен и мекичък като памук
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиетичнаГОВОРИЛНЯ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:26.