IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd January 2015, 01:14
Аватара на Лина
Лина Лина не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 137
По подразбиране Силиконовите гърди могат ли да ни направят по-щастливи и да решават проблеми?

Изпитах непреодолимо желание да напиша това и дано предизвикам дискусия по темата. Знам, че много сме писали и обсъждали подобни неща. Чудя се обаче, дали някои от хората, които така неистово искат нови гърди, се замислят изобщо.

Всичко е заради това, че една приятелка, или по-скоро много близка на мен жена, иска да си прави операция и то защото смята, че така: 1) ще стане по-щастлива и 2) ще срещне и ще се омъжи за някой богаташ и така ще стане по-щастлива. Дали?

Тя сега не е щастлива. Комплексирана е и то не само заради неголемите си гърди. Постоянно се сравнява с другите, конкурира се, така да се каже, и това я кара да се чувства перманентно нещастна. Не е уверена в себе си и все се влияе от това кой какво й е казал, че е добре да се прави. Цитира думи на някоя фолк певица или пък от филма "Вълкът от Уолстрийт". Живее с героите на Биг Брадър, с техните проблеми, техния живот дори; иска да живее като фолк певиците и все такива щуротии. Тя не беше така преди, напоследък нещо й стана. Дали операцията ще я направи по-щастлива?

Смятам, че гърдите могат да ти дадат повече самочувствие и увереност, но не могат да те направят щастлив, ако ти не си по принцип такъв.

Цял живот съм си била с почти никакви гърди, но винаги съм имала самочувствие и съм била харесвана, желана и достатъчно женствена в очите на мъжете. ...макар и все да съм се чувствала някак незавършена, нещо ми е липсвало... Дразнех се, че не ми стоят добре дрехите, които искам да нося и трябваше да нося все такива, които не подчертават гърдите. А сега напротив, обичам да нося дрехи, които подчертават талията и гърдите ми. Обичам да меря дрехи...и много други неща открих, че ми носят радост след операцията.

Но кажете, моля, доколко сте по-щастливи след операцията, доколко тя промени живота ви към по-добро? Помогна ли ви с нещо: в личния живот, в кариерата?

И как да постъпя с моята фр? Не искам да й се меся и едва ли ще го направя. Но все пак се тревожа, да не вземе после да попадне на така да се каже "лоши момчета", които да гледат на нея само като на някоя за ф*укане и после ... да страда. Тя е ужасно чувствителна и ранима....
Ужаст...баси, колко сериозна мога да бъда, чак не мога да се позная.

Последно редактирано от Лина : 3rd January 2015 на 09:32
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd January 2015, 10:24
Аватара на lidiya
lidiya lidiya не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: София
Мнения: 519
По подразбиране

Още ли съществуват момичета, които смятат, че силиконовият бюст ще ги изстреля в космоса?!? То силиконките сме под път и над път вече, едва ли това ще я направи уникална с нещо. Виждала съм момичета със силикон, които нямат пари за сол дето има една приказка, ама пъчат цици. Абе.... не знам.
Аз лично не бих заложила на едните цици за да успея в живота. Моите ги сложих, за да елеминирам комплекс, който имах с години. Сега съм щастливас тях, но бях щастлива и без тях. Може би на приятелкака ти и липсва внимание от страна на мъжете и за това е решила, че така ще промени това. Да, ще я заглеждат доста, но това едва ли ще и донесе щастието, за което мечтае.
Ако кажеш всичко това на приятелката ти тя ще ти каже - лесно ти е на теб ти си имаш силиконов бюст. Едва ли ще ти повярва, дори да сте много близки, а и тя явно вече си го е навила на пръста. Човек получава най-добрите уроци от собствените си грешки.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези, които вярват в красотата на мечтите си.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd January 2015, 12:18
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

В конкретния случай с твоята приятелка не мисля, че едни цици ще оправят нещата Линче....

Това, което описваш не е човек, който има някакви сносни ценности. Да живееш покрай реалити формати и да се отъждествяваш с фолк певици за мен е олицетворение на така наречения "уайт траш" персонаж.... не мисля, че ще й се получи...


Аз все още от време на време си тъгувам по времето на безцицие. Не мисля, че друго освен размера на сутиена се е променило за мен. Пък и с дрехите е трудно.... като си S размер не е лесно да намериш дрехи, които да са скроени така, че хем да са обемни в деколтето и да не седят като торба по-надолу тва за мен де.... щот аз съм видна столична консерва...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd January 2015, 12:56
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Абе от сутринта пиша, трия, пиша трия.......се някак остро ми звучат постовете, а не искам да е така. Но съм съгласна С Лилиана относно ценностите. Мисля, че тя се е изразила много меко и толерантно, защото на мен все някак по хард описания ми идваха. Тя няма да мине само с едните цици, а след това ще има устни, екстейшъни и т.н. щастието не знам дали ще го намери, това е много относително, защото имам тука една съгражданка дето направо си проституира неофициално. спи с мъже, за да я черпят, водят по екскурзиики, да й купуват всякакви неща. Няма нищо против проституцията и много се дразни на любовни обяснения, защото на нея й трябват пари не любов, както сама се изказва. Чувства се прекрасно с този си живот и е много щастлива. Така, че ако твоята приятелка се кефи на фолкзвездите, бигбрадъра и т.н. може пък и като заприлича на абсолютна кифла да се почувства и щастлива. Но жалко де, иска ми се тази евтина мода да отшуми и постоянно надувам главата на моята дъщеря да не вземе и тя да политне към чалга модата.
Просто твоята приятелка има нужда от преинсталиране на мозъка, според мен.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd January 2015, 15:34
Аватара на stejsito
stejsito stejsito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2014
Мнения: 30
По подразбиране

Момичета едни цици едва ли ще те направят мега щастлива,по скоро ще задоволят един каприз,женска суета да изглеждат женствени в собствените си очи и в тези на някой мъж евентуално.Аз съм в дилема дали да се подложа на операция,защото след раждане и кърмене гравитацията не ме подмина.Замислям се един силикон доколко ще ме ограничи,тренирам силово любителски, но спорта ми е ежедневие и не бих искала силикона да ме ограничава.Освен това с дрехите как се получава момичета хахаха сега всичко ми е тясно в гърба. а като изпраскам едни цици и съвсем няма да си намирам нормални дрехи,които да ми пасват ( обиколка на бюст 95см,талия 69см)Кажете мнение минали сте по този път! ))
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd January 2015, 22:11
Аватара на lidiya
lidiya lidiya не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: София
Мнения: 519
По подразбиране

Линчето е отбелязала, че приятелката и не е била такава преди. Може да преживява някаква криза жената. Кой знае какъв живот има или е имала, за да и се струва толкова привлекателен живота на разни плеймейтки и фолк певици. Тя трябва да осъзнае, че този "лъскав" живот, който вижда по ТВ-то в повечето случаи е чиста лъжа и винаги си има цена. Готова ли е да я плати?
Не я съдя тази жена. Има психически лабилни хора, на които им писва в един момент да се борят с живота и се пускат по течението. Много от тях не са нито грозни, нито глупави, просто всичко в живота им се случва по трудният начин и те в един момент се предават, особено гледайки, как разни кухи лейки живот си живеят. Едно е сигурно - силиконовият бюст ще промени самочувствието и, но не и живота и. Макар да съм забелязала, че когато една жена се чувства красива, цялото и излъчване се променя....
__________________
Бъдещето принадлежи на тези, които вярват в красотата на мечтите си.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th January 2015, 03:28
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lady million Виж мнението
Предлагам, ако има психолози в този чудесен форум да се включат.
Няма как да откажа на призива, а и този "чудесен форум" , заслужава най-доброто. Когато най-готините цици и най-готиният чеп се съберат на едно място няма как това да не е най-чудесният форум

От прочетеното разбирам, че тази жена възприема гърдите си освен като част от тялото, която ще и даде и по голямо самочувствие, също и като фактор с които тя иска да постигне определени цели, които да и донесат щастие.

Тя смята, че като си оправи гърдите това ще и помогне да си намери богат мъж, който да и осигури мечтания живот и така да бъде щастлива.

Разбира се тя може да бъде щастлива и без да има перфектните гърди, но за това нещо е нужно "препрограмиране", за което обаче е нужна помощ от друг човек, тя няма как сама да се осъзнае и да се промени и разбира се най-добре е помощ от психолог !

За по любознателните ще им дам една статия по темата, ако им се чете може да им е интересно !

http://www.psiholog.co/wp/?p=1487

Темата всъщност е много интересна и мен много ме вълнува от години, защото това е голям проблем и аз виждам много нещастни хора, много хора изпълнени с негативна енергия, хора които са в сякаш обсебени и аз въобще не съм съгласен с оправданието, че хората са такива, защото живота в България е труден, безпаричието и т.н. и това е причина хората да са лоши, без състрадателност, човечност, изпълнени с негативна енергия. Аз виждам прекалено много такива хора и това не е нормално. Трудният живот може да пречи за това човек да е достатъчно щастлив, но това не причина човек да бъде лош.

Аз ще цитирам една част от статията -

Цитирай:
"Да се научим да бъдем щастливи – Има не малко дребни неща, които човек може да направи, за да се почувства по-щастлив. Първото е да не бърка успеха с щастието. Следващото е „да вземе в ръце“ собствения си живот. Изпитан метод е, че когато човек демонстрира щастие /като се усмихва, проявява оптимизъм, открит е към другите/, околните започват да се държат с него различно и това всъщност го прави по-щастлив.

Да намерим работа и занимания, които да ни доставят удоволствие, ангажират уменията ни и ги вършим с желание, също води до успех. Редовният сън, храненето и упражненията спомагат да се чувстваме добре. Отделеното време и грижите във връзките ни с близките хора също ни правят по-щастливи. Подкрепата и помощта, които оказваме на околните, както и изразяването на удовлетвореността ни от живота, увеличават щастието.

Това важи и за умението да имаме цел и надежда, което най-добре може да се опише като вяра в живота. Позитивната психология премества фокуса от изучаването на човешките слабости и опита те да бъдат коригирани, към силата и човешките добродетели. Целта й е да помогне на хората да постигнат щастие и добър живот, а оттам – да бъдат и здрави. Отправна точка в позитивната психология е да се изброят предимствата и силните черти, които ни правят по-щастливи. Макар и често оспорван, списък на тези фактори, все пак съществува:

- Познание и мъдрост – творчество, любопитство, отворено мислене, любов към учението, перспективност.

- Кураж - смелост, постоянство, честност, жизненост.

- Хуманност – обич, доброта, социална приспособимост.

- Справедливост – принадлежност, лидерство, моралност.

- Въздържаност – снизхождение, скромност, сдържаност, благоразумие, самоконтрол.

- Трансцеденталност – възможност да се оценят красотата и съвършенството, благодарност, надежда, чувство за хумор, душевност."
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th January 2015, 03:42
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Има някои подробности, които са много важни. Има голяма разлика между това една жена да има не лоши гърди, но просто да са по малки и такива които да са с лоша форма, увиснали, отпуснати, с асиметрия и т.н.

Едните гърди те директно може нищо да не променят, изключвайки случаите в които някой болен цицоман може да се влюби заради едните гърди и това да е търсеният човек от жената и тя да бъде щастлива с чичко паричко ! Индиректно обаче по хубавите гърди могат много да помогнат на една жена, за това тя да бъде щастлива. Когато една жена има самочувствие, увереност, харесва се, това променя много неща.

В раздела за ринопластиката видях много такива жени, които докато не си оправят носовете не са се чувствали добре и не са били щастливи, и няма как човек да е щастлив ако не се харесва, това е закон ! Отделен е въпроса дали понякога има нужда от корекция или не, и във вашият раздел видях, жени които имаха чудесни гърди, но тези жени не бяха щастливи и не се чувстваха добре, защото гърдите им не били достатъчно големи и те си правят втора операция, за да ги направят по големи.

Аз като мъж, мога да кажа, че големите гърди не е нещото което най-много ни впечатлява и повечето мъже си забелязваме, когато нещо е в повече и не е пропорционално и мъжете вече, а и по принцип не се кефят толкова на чалга визията, изключвам по ниската класа мъже и цицоманите ! Както и една стойностна жена няма да се впечатли само от едното мускулесто тяло на мъжа и големите баници, а ще гледа и много по важни неща, същото важи и и за стойностните мъже.

Ако някоя жена не търси стойностен мъж, а какъвто и да е, стига да има дебел портфейл, тогава може и да има успех с чалга визията и гротеския образ ! Ние мъжете забелязваме не само гърдите ако там има нещо в повече, но и всичко останало и когато видим в една жена и на други места нещо в повече, примерно комбинацията - много големи бомби с неестествено големи устни си e класика в жанра
и като добавим и гримовете и облеклото в този тон, ще ви кажа, че мъжете по голямата част не гледат сериозно на такава жена. Ние я възприемаме по скоро като кифла за секс и нищо повече, мъже не биха искали нищо повече от само сексуална връзка с такава жена.

Разбира се за всеки влак си има пътници и някои мъже, особено по простите биха си взели и такава жена кифла, която да я пълнят с млечен крем и докато има пълнеж и парички и двамата ще са щастливи Во веки веков !

Ама той пълнежа и да спре, ако има парички жената пак ще си е щастлива, все пак има толкова много мъже които биха напълнили кифлата с пълнеж с най-голямо удоволствие
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th January 2015, 08:36
Аватара на Лина
Лина Лина не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 137
По подразбиране

Ееех, сичкото дет сте са сабрале тука мноо сте умни, верно си е. Мерсим.

На lady million ще кажа: Ако ще го правиш, направи го само и единствено заради себе си. Ако не си сигурна още дали е само заради себе си, дай си време по-добре.

А другите мацуранки до една сте прави, Фключително и pufpaf. Усетили сте нещата „изотвътре“, така да се каже.

С тая шматка бяхме дъ бест френдз дълго време. Мислехме и бяхме като едно цяло. Купони, почивки, шопинг, невероятни преживявания сме имали. Някои от вас ще се съгласят, че с най-добра приятелка можеш да се забавляваш по-добре, отколкото ако си с мъж, който е луд по теб.
Като станахме на 40, `сичко се промени. Аз го понесох добре, като че намерих себе си тогава, тя обаче, напротив, като че се изгуби и не знае коя е. Буквално пощуря: за три месеца си сложи шест татуировки, някои от тях наистина са красиви, но други й дойдоха в повече (това е само мое мнение), три пиърсинга, на езика,пъпа и познайте къде ...

Мъжът й бачка денонощно на 3 работи, отива си у тях само да спи, но успява да й осигури един път седмично козметик, фризьор, маникюр и 1 или 2 пъти солариум. О, да, тя вече има толкова черна кожа, че хората й казват, че татусите й чак не се виждат а и най-тъмният номер фон дьо тен вече й е светъл. Косата й е сламено руса, няма да обяснявам как започна да се облича. От това да се обличаш секси и да те заглеждат, до това да се обличаш така, че все едно крещиш „Искам само сех и бох“ границата е много малка. Само ще кажа, че ни се е случвало 4 поредни пъти да влизаме в голям магазин и после я спира охраната и искат да видят съдържанието на чантата й. Е, тя вече оставя дамската си чанта на гардероб или в шкафче. ..И не само за това вече рядко излизам с нея, макар че тя все ми се сърди (добре, че работя в нова фирма, и имам оправдание с това). Ако случайно някой сладур се завърти наоколо, а флиртът в умерени количества действа много ободряващо знаете ... , тя започва да се държи като разгонена кучка: него го сваля, а с мен се държи като с голямата конкуренция. Много пъти съм се опитвала да й кажа, че аз не съм, а и не искам да й бъда такава.
Започна щури връзки с разни “смотаняци”: с един, защото имал много пари, с друг- имал хубава кола, а трети- работел в някакво министерство, ама на всеки все не му достигаше по нещо. После с един млад хубавец, ама и него го разкара, че нямал пари (многоточие). И много други така. Всяка връзка беше придружена с ревове и периоди на депресии, които преживявах с нея.
Има две деца: момче и момиче, с които никога не разговаря- „Те си стоят по стаите“, никога не излиза с тях: „Срам ме е от тях, че я ги виж какви прасета са станали.“

Е, както се вижда, аз вече не мисля, че ми е приятелка, но я наричам така заради доброто старо време. Хубаво ми е да изляза с нея, но после бързо се сещам защо вече я избягвам.

И аз сигурно съм „консерва“ както Уиуето , ама провинциална, ко да са прай обаче, такваз съм си и са аресвам и даже ми отива...щот на убав човек сичко му отива. Тъжно ми е само, че пак си нямам сродна душа, с коят да си дивеем.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th January 2015, 09:46
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Може да е неква криза бе Уинче.... (от онея дългите кризи). Щом не е била такава едно време..... де да знам. Обикновено порастваме с времето ма я виж как са се обърнали нещата с таз мома...

Всичко е въпрос на възприемане на себе си и околните.... иска й се пак да е на 17 ма не можИ сичките да сме Уиуи Иванова нека си бодне едни зизи па белким и излезе късмета......
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Силиконовитегърдимогатлиданинаправятпощастливидарешаватпроблеми
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:48.