IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th January 2008, 14:48
poppy poppy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 11
По подразбиране плуване или фитнес

здравейте искам да попитам кое е по-добрия вариант плуването или фитнеса за момиче ..в плуването се развиват по-скоро гърба и ръцете ,което за момиче не е много добро,но е спорт,който включва всички мускули при трен .. за фитнеса незнам много,преди съм тренирала плуване и сега много се чудя на какво да ходя ..а и трябва да отслабвам

търсих подобна тема,но неможах да открия ..извинявайте ако съм объркала нещо
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th January 2008, 06:02
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Тук повече са фитнес маниаци.Това което на теб ти доставя удоволствие .Аз предпочитам плуване.Не ми допада да стоя във фитнес на едно място а и с плуването много добре си тренираш дишането.Трябва да си професионалист и да тренираш много време непрекъснато за да развиеш мускулите на спасител.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th January 2008, 12:08
dikcy dikcy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Sofia
Мнения: 19
По подразбиране

Ако просто искаш да отслабнеш, ще стане с плуване и адекватно хранене, но щом си тренирала вече, едва ли ще е много бързо. Ако обаче искаш бързи и трайни резултати и повече стягане на мускулите (което е и по-красиво според мен), отивай на фитнес.
Успех!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th January 2008, 17:19
djidjito_ djidjito_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 225
По подразбиране

мен ако питате и двете.аз се занимавам и с двата спорта
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th January 2008, 17:43
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Аз определено смятам, че плуването е много добър вариант за цялостно развиване на тялото, но не е точно за оформяне на мускули , по-скоро се чувстваш прекрасно, но по-(така да се каже) видими резултати можеш да постигнеш с фитнес.
Плуването е и за хора с определен проблем - като мен например - не се натоварва драстично никоя част от тялото, всичко става плавно и без да се страхуваш от травми. Аз съм оперирана и не можех да си движа много добре едната ръка, и не трябваше в никакъв случай да натоварвам ставите ---> в този случай плуването много ми помогна
Успех с избора!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th January 2008, 17:57
poppy poppy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 11
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от djidjito_
мен ако питате и двете.аз се занимавам и с двата спорта
а на кое наблягаш и може ли да се използва L-карнитин и фет бърнър при плуване ще има ли добър резултат
__________________
hOuSe mUsIc mAkEs mE sTaNd,mAkEs mE dAnCe, mAkEs mE fEEl aLiVe .... lIsTeN aNd UnCoVeR tHe rEaL EmOtIoN...fEeL tHe PoWeR Of hOuSe, mAkE yOuR bOdY mAdNeSs!hOuSe mUsIc wIlL sAvE tHE wOrLd
Отговори с цитат
  #7  
Стар 5th February 2008, 14:08
djidjito_ djidjito_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 225
По подразбиране

л-карнитина върви повече на бягане или фитнес.на нещо с което се потиш,а от плуването не се потиш
Отговори с цитат
  #8  
Стар 5th February 2008, 14:42
samsara_k samsara_k не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 447
По подразбиране

аз съм ЗА плуването . действа изключително тонизиращо на тялото и мускулатурата , а и си каляваш организма
по ми харесва да се чувствам като рибка , а не да седя и да се потя над някой уред , но това е лично мнение естествено
__________________
Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd March 2008, 21:52
Calypso Calypso не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 15
По подразбиране за плуването

Аз тренирам и двете.
Фитнесът е ежедневие, а плуването ми е и забавление и задължителна тернировка защото се гмуркам.

Плуването не е препоръчително за отслабване обаче. То може да е удоволствие, има страшен ефект при сколиозата (каквато имам аз например), тренира дишането и синхрона, въобще е нещо задължително според мен за физически активните хора, да не говорим че може да ти спаси живота.

Но ако очакваш да отслабнеш само с плуване недей да си хабиш илюзията ) особено със стил бруст .
Това, което те кара да хабиш енергия е по-скоро кроулът. Да не забравяме обаче фактът че за да е добра водата за плуване, тя трябва да е доста по-хладка от темп. на тялото, съответно тялото реагира по не особено приятен начин на това-започва да натрупва ммазнинки за да се предпази от студа. Да не говорим че повечето хора тъпчат като идиоти след плуване, просто защото водата изтощава ужасно. Ако успееш да се овладееш след дълга и изтощителна тренировка по плуване в съчетание с фитнес мисля че ще имаш огромен успех.
__________________
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them, into the impossible!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 23rd March 2008, 06:34
djidjito_ djidjito_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 225
По подразбиране

тука не съм съгласна че не трябва да разчитаме на плуването да се отслабне.мога да ви кажа че има два спорта от които най много се отслабва:тичане и плуване
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: плуванеилифитнес
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:05.