IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #91  
Стар 3rd October 2010, 11:53
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Аз също получих въпросното калциране. Видях го за пръв път, след свалянето на гипса, а след още една седмица стана малко по-голямо. Беше отсрани на гърба на носа и стоеше като лека гърбичка, която се виждаше в профил и полупрофил.
След 4-5-я месец се прибра постепенно и нямаше помен от него
Отговори с цитат
  #92  
Стар 3rd October 2010, 12:51
Аватара на simone
simone simone не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: на полянката до блока
Мнения: 3 261
По подразбиране

По прочетеното тук останах с впечатление, че и моя нос е калциран, но вече на 4 месеца и нещо след операцията, това топче не изчезна, а в началото го нямаше е ако до година не се "прибере' ще търся алтернативни/оперативни/ методи за отстраняване
__________________
И сам войнът е войн!
Отговори с цитат
  #93  
Стар 3rd October 2010, 14:58
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Titi1, това звучи обещаващо, а и аз нямам друг избор освен да чакам. От прочетеното в Интернет, останах с впечатление, че при всяка фарктура организмът сам започва да си произвежда някакъв вид тъкън, за да заздравее по някакъв начин мястото. Видях, че тази тъкан в началото е в повече и е по-мека и след време, когато тялото види, че всичко е наред, то само си отстранява излишната (произведената в повече), тя по някакъв начин се резорбира и остава само нужната, която е и по-твърда.
Аз не знам какво точно ще се случи с моето тяло, нито дали става дума точно за калциране след фрактура, та затова, както вече писах, смятам да се обърна към друг пластичен хирург, със специалност ортопедия. Ще споделя какво се е случило.
Отговори с цитат
  #94  
Стар 3rd October 2010, 18:58
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Vera Slovic
. От прочетеното в Интернет, останах с впечатление, че при всяка фарктура организмът сам започва да си произвежда някакъв вид тъкън, за да заздравее по някакъв начин мястото. Видях, че тази тъкан в началото е в повече и е по-мека и след време, когато тялото види, че всичко е наред, то само си отстранява излишната (произведената в повече), тя по някакъв начин се резорбира и остава само нужната, която е и по-твърда.
Именно, точно това е калцирането. Но си трябва време, както ти казах вече.
Отговори с цитат
  #95  
Стар 3rd October 2010, 19:26
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Ами дано да е калциране, защото ако иде реч за некачествено изпълнение...
Отговори с цитат
  #96  
Стар 5th October 2010, 12:13
Аватара на Serpentina^
Serpentina^ Serpentina^ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: София
Мнения: 343
По подразбиране

М/у другото и при мен има нещо такова, но то се забелязва само на снимки и не ме притеснява особено-никога не бих преживяла наново мъките на втора операция заради такава глупост
__________________
Life is neverending fight
Отговори с цитат
  #97  
Стар 12th October 2010, 13:05
simphony simphony не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 64
По подразбиране

просто трябва да отидеш при хирурга си и да го попиташ, това е истинското решение струва ми се
Отговори с цитат
  #98  
Стар 12th October 2010, 14:17
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от simphony
просто трябва да отидеш при хирурга си и да го попиташ, това е истинското решение струва ми се
Абе той моят хирург е толкова "обстоятелствен", че едва ли ще ми каже нещо. А и аз подозирам, че това се случи след като той се пробва да го "намества" след операцията и то това нещо изскочи.
Отговори с цитат
  #99  
Стар 12th October 2010, 14:26
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Vera Slovic
Цитирай:
Първоначално написано от simphony
просто трябва да отидеш при хирурга си и да го попиташ, това е истинското решение струва ми се
Абе той моят хирург е толкова "обстоятелствен", че едва ли ще ми каже нещо. А и аз подозирам, че това се случи след като той се пробва да го "намества" след операцията и то това нещо изскочи.
да го питаме ли всички заедно-до тук сме 5,6..хахахаа
логично обяснение не би могъл да даде,освен прословутия му израз/ми до сега ти си ми първият такъв случай/
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #100  
Стар 12th October 2010, 21:08
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1
Аз също получих въпросното калциране. Видях го за пръв път, след свалянето на гипса, а след още една седмица стана малко по-голямо. Беше отсрани на гърба на носа и стоеше като лека гърбичка, която се виждаше в профил и полупрофил.
След 4-5-я месец се прибра постепенно и нямаше помен от него
За една седмица няма как да се полу4и калциране или както там му викате а след още една седмица просто носа ти е бил отекъл Съвсем нормално е след свалянето на гипса носа да се подуе тъй като няма какво да го притиска повече!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Закалцирането
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:36.