IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #111  
Стар 14th October 2010, 16:36
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Аз си имам една доста гадна бабунка и със сигурност не става дума за оток. Тя прецаква цялата работа с риното. Ако не се оправи, просто риното ще е неуспешно отвсякъде.
Отговори с цитат
  #112  
Стар 13th November 2010, 17:32
lqto lqto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 25
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Vera Slovic
За съжаление, и аз ще трябва да се наредя в групичката на калцираните нослета. Виждам, че по темата не е писано отдавана, но се надявам някой да се включи.
Аз съм вече на два месеца след ринопластиката и при мен се е получил проблемът, който описвате - на мястото на гърбичката, се е появило ново удебеляване, което е твърдо, стои като топче или като пъпка и е червено (кожата), тъй като е на мястото където е чупена костта. При мен се получи много странно, защото тази костица изскочи след като докторът ми натиска костта от едната страна на носа, за да се прибере, защото беше по-изпъкнала. Та не знам дали и той не е допринесъл по някакъв начил заедно с огромните количества калций, които ме накара да изпия, но твърде вероятно е причината да е по-скоро в мен.
Моля споделете как се е разрешил проблемът при вас? Прегледах линка на petyaaaa и видях, че има вероятност това да спадне, но след година поне, което явно е естветвен процес на зарастване на фрактурите. При някой от вас спадна ли само, без намеса?
А някой правил ли си е повторна ринопластика само за изпиляване? Виждам, че при Sibi е имало подобен проблем и тя май си е правила. При тази, втората, как протича възстановяването? Пак ли са толкова синините, отоците? Пак ли се реже по същия начин и после има същите шевове и риск за другите части на носа или има възможност за изпиляване по по-проста процедура?
Благодаря предварително на всички. Извинявам се, ако темата е била дискутирана на друго място, но тук има толкова много постинги, че понякога ми е трудно да се ориентирам.
Здравей, Вера,

Моля те уточни на кой ден след операцията доктора ти е натиснал костта, за да я намести.
__________________
---<----<----@
Отговори с цитат
  #113  
Стар 13th November 2010, 21:55
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lqto
Здравей, Вера,

Моля те уточни на кой ден след операцията доктора ти е натиснал костта, за да я намести.
Здравей lqto,

Милсля, че беше около седмица до 10 дни след махането на гипса.

Тъй като има известно развитие на ситуацията при мен, искам да уточня, че се поинтересувах допълнително и се оказа, че наместване е допустимо (консултирах се с 2 независими УНГ, един от които прави и пластики). Просто има наместване и наместване. При мен нямаше упойка, беше изключително неприятно и болезнено, но в никакъв случай непоносимо или съпроводено със какъвто и да е било дискомфорт след това (неприятното усещане изчезна до 10 минути). Явно има и други видове намествания, за които определено се изисква упойка и те са си сериозни. Според доктора, при мен една кост е "изхвърчала" най-вероятно при кихане и той я понатисна да се прибере.

Проблемът с бабуната се оказа кожен. Имам доста чувствителна кожа и от гипса или от лепенките след това се е получила инфекция. Беше зачервена, много издута и твърда и аз се бях ошашкала изключително много. Но с разни мазила гадното нещо изтече.

При теб какъв е проблемът?
Отговори с цитат
  #114  
Стар 13th November 2010, 22:56
lqto lqto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 25
По подразбиране

Просто се учудих на какъв етап се прави това namestvane.

При мен има други неща. На мен ми изправяха преградата.
Вече съм на 40 дни, но от 5 дена дишам затруднено.
Стана нещо и много се притеснявам. Не знам какво, защото много си пазя носа да не го пипам. Изобщо много внимавам, и не мога да си обясня от какво е.
Чудя се дали да не започна пак да правя промивки...
Изобщо някой знае ли колко време се правят промивките, защото аз останах с впечатление, че те са до10-тия ден, когато всъщност махат пластините.
__________________
---<----<----@
Отговори с цитат
  #115  
Стар 13th November 2010, 23:14
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Какво точно е станало? Или се притесняваш да споделиш?

Моят съвет е да тичаш бързо при доктора, който те е оперирал.

Усложнения могат да се получат всякакви, за които хирургът да не е виновен. Голяма част от тях са напълно безобидни и отшумяват, но най-добре да те видят и ако има нещо, което да трябва да се прави, да се направи навреме.

Ако си питала за моето наместване и си имала предвид преградата си, искам да уточня, че на мен костицата ми връщаха на старото положение. Едва ли преграда да може да се намести.

Иначе и аз до втория месец имах някои дни, в които пръсках спрей, защото ми се запушваше носът, но то беше по-скоро от отоците.

Обади се на хирурга и му разкажи какво ти се е случило задължително. Ако се притесняваш от него, се консултирай с друг в случай че има нещо, което те съмнява и не ти се струва редно.
Отговори с цитат
  #116  
Стар 14th November 2010, 02:34
lqto lqto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 25
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Vera Slovic
Какво точно е станало? Или се притесняваш да споделиш?

Моят съвет е да тичаш бързо при доктора, който те е оперирал.

Усложнения могат да се получат всякакви, за които хирургът да не е виновен. Голяма част от тях са напълно безобидни и отшумяват, но най-добре да те видят и ако има нещо, което да трябва да се прави, да се направи навреме.

Ако си питала за моето наместване и си имала предвид преградата си, искам да уточня, че на мен костицата ми връщаха на старото положение. Едва ли преграда да може да се намести.

Иначе и аз до втория месец имах някои дни, в които пръсках спрей, защото ми се запушваше носът, но то беше по-скоро от отоците.

Обади се на хирурга и му разкажи какво ти се е случило задължително. Ако се притесняваш от него, се консултирай с друг в случай че има нещо, което те съмнява и не ти се струва редно.
Не, не съм мислила, че са ти намествали преградата.
Както и да е, ще му се обадя да попитам.
__________________
---<----<----@
Отговори с цитат
  #117  
Стар 15th November 2010, 15:51
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

lqto, пиши какво се случва с теб. Йорданов ли те оперира?
Отговори с цитат
  #118  
Стар 17th November 2010, 20:11
lqto lqto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 25
По подразбиране

[quote="Vera Slovic"]lqto, пиши какво се случва с теб. Йорданов ли те оперира?[/quote

Да, д-р Йорданов ме оперира...
Ами какво се случи... сякаш е малко рано да се каже. Нямам още пълни 2 месеца.
Опитвам се търпеливо да чакам и да не се притеснявам...
След 5,5 часова операция - силно се надявам резултата да е добър!
Поне по негово мнение моите неща бяха сравнително дребни корекции + преградата, която аз много исках да изправя. Както казах и преди, той смяташе, че операцията ще е около 2,5 часа, но... не знам какво е станало после...
Дано поне да си е заслужавало!
След операцията, думите му са били, че всичко е минало перфектно.
Проблемът в момента е, че преди около месец дишах, а сега почти - не... Вече съм така около 10 дни. А аз много внимавам и почти не си пипам носа или ако се налага, то е много внимателно...
__________________
---<----<----@
Отговори с цитат
  #119  
Стар 17th November 2010, 20:38
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lqto
Да, д-р Йорданов ме оперира...
Ами какво се случи... сякаш е малко рано да се каже. Нямам още пълни 2 месеца.
Опитвам се търпеливо да чакам и да не се притеснявам...
След 5,5 часова операция - силно се надявам резултата да е добър!
Поне по негово мнение моите неща бяха сравнително дребни корекции + преградата, която аз много исках да изправя. Както казах и преди, той смяташе, че операцията ще е около 2,5 часа, но... не знам какво е станало после...
Дано поне да си е заслужавало!
След операцията, думите му са били, че всичко е минало перфектно.
Проблемът в момента е, че преди около месец дишах, а сега почти - не... Вече съм така около 10 дни. А аз много внимавам и почти не си пипам носа или ако се налага, то е много внимателно...

Това и с двете ноздри ли? Нали не си настинала или нещо подобно (извинявай за глупавия въпрос)?

Защо не му се обадиш? Би трябвало дишането да се подобрява като ти отбъбват лигавиците и като ти спада отока.
Отговори с цитат
  #120  
Стар 11th September 2011, 19:28
erka2011 erka2011 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте, почти четири месеца след ринопластиката имам две бели подутини на мястото на изпилената гърбичка. В профил и особено в полупрофил стоят като гърбица. Предполагам, че е калциране. Изглеждат твърди, но като ги натисна по-силно, като че ли се прибират. Моля тези, които са си правили втора ринопластика поради калциране да ми кажат как се извършва втората ринопластика в такива случаи, след колко време, и има ли ефект от нея - тоест не се ли появява калцирането отново.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Закалцирането
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:12.