IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 3rd June 2008, 10:04
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от avelin
момичета искам да си направя абдоминопластика, но се притеснявам да не ми се получи кофти белег. Доктора ми обясни, че ще изреже кожата над пъпа, т.е около 20см височина от белега на секциото. На някоя от вас изрязвана ли е толкова много кожа и шева не се ли накъдри, все пак дължината на отвора на горната линия , която минава над пъпа е доста по голяма от дължината на долната линия/там където после е шева//чисто шивашки си разсъждавам /. Моля ако някоя е с такава операция да ми прати снимка и да ми пише повече за пластиката. А при кого ще я правя все още се чудя??
Това звучи страшничко. Аз се навивам ама ако може само от долната страна да има разрез не и от горе че на корема ще ми станат 5 в такъв случай....ужас. Няма ли някакъв вариянт да се сведе до един разрез под пъпа само? Аз имам малко за махане
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #22  
Стар 4th June 2008, 09:53
avelin avelin не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 16
По подразбиране

той шева е един, долу в ниската част, но нали трябва да се отстрани тази кожа
Отговори с цитат
  #23  
Стар 4th June 2008, 11:09
Аватара на liliya
liliya liliya не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 24
По подразбиране

Мисля, че дължината на шева зависи от това колко излишна кожа имаш за отстраняване.Ако не се лъжа някъде бях чела, че при евентуално накъдряне на шева се прави корекция на белега с локална анестезия.
Надявам се да не се стига до такива намеси.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 4th June 2008, 23:20
avelin avelin не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 16
По подразбиране

при мен най-много кожа има около пъпа, както и стрии, мислите ли че може да се изреже кожата около пъпа и да се събере и зашие отново вътре в пъпа за да се избегне големият белег и накъдрянето евентуално. Някоя от вас питала ли е доктор за такъв вид пластика?
Отговори с цитат
  #25  
Стар 5th June 2008, 09:38
Аватара на liliya
liliya liliya не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 24
По подразбиране

Avelin,
не съм се допитвала по този въпрос, но смятам че при този метод пъпа не може да бъде оформен естетически добре, и не може да се получи добро изпъване.Опитвам се да си го представя образно - в малък кръг да съберещ голям кръг - нещо не ми се връзва. Мисля че, може да се получи накъдряне около пъпа.
Хайде, някой по запознат да сподели.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 5th June 2008, 11:39
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Има и подобен метод, но не е много популярен - може би защото позволява минимални корекции, а и сигурно резултатите не са чак толкова добри.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #27  
Стар 13th June 2008, 19:55
Plam Plam не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 20
По подразбиране

Здравейте,
вчера се прибрах от болницата.Оперира ме в понеделник и до вчера бях на дренаж.Все още съм с бинтове и имам оттоци но като цяло не сам доболна от операцичта.Направил ми е мини абдоминопластика изрязал е само кожата в повече отдолу на пъпа и ми е зашил мусколите.Със сирурност няма да е това което беше но аз имах нужда от цялостна пластика,защото по този начин стриите ми останаха.Каза ми че мочта кожа не е елатична и не позволявала голямо издрапване надолу.
Незнам, не съм доволна.Но за сега имам много добар спомен от операцичта и не мисля да си правя друга...
Единствено края на август мисля да си повдигна бюста малко.
Ще пусна снимки веднага щом сваля превръските.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 13th June 2008, 19:59
sweety_L sweety_L не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: На покрива с Карлсон
Мнения: 2 380
По подразбиране

Plam, не се ли договорихте предаварително какво точно ще прави Докторът?

Честито от мен, въпреки твоето леко разочарование от операцията и бързо възстановяване.

Чакам снимките!
__________________
"Да си самодостатъчен, това е въпрос на интелект. Само глупакът може да скучае."
Отговори с цитат
  #29  
Стар 13th June 2008, 22:08
Аватара на liliya
liliya liliya не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 24
По подразбиране

Здравей Плам,
Честито и от мен, леко и бързо възстановяване.Не се ядосвай за мини пластиката, може би Докторът е преценил, че в твоя случей е по добре.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 14th June 2008, 19:27
Plam Plam не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 20
По подразбиране

Днес си свалих ластичния колан за да промия раната.. имам чуството че е като преди.. незнам може да е зареди оттоците.Надявам се да греша.Сриите са си там аз най-вече това исках да махна Надеждата крепи човека.. може би ще придобие по-добър вид с времето. Благодаря ви за подкрепата!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Абдоминопластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:27.