IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 21st July 2008, 03:03
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Бобе, така е, зад океана е много по-трудно Ти нещо по темата няма ли да кажеш, защо замина, защо си там, ще се връщаш ли окончателно?
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #22  
Стар 21st July 2008, 18:09
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

В момента мила ми е малко сложно, но живи здрави ще разкажа скоро!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 6th October 2008, 12:33
Аватара на kras4ence
kras4ence kras4ence не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 181
По подразбиране

Не съм сигура дали тези, които са писали в тази тема ще прочетат това, но все пак...
Аз живея в България, никога не съм я напускала, дори за една ваканция. Когато бях на 15г. напуснах родния Старосел и се преместих да уча в Пловдив. Времената тогава бяха адски тежки- инфлацията "изяде" спестяванията на повечето и тогава ми се наложи да работя и да уча- до обед ходих на училище, а след обед на работа. Малка, ученичка- плащаха ми колкото да си мисля, че вземам заплата. Както и да е оттогава аз просто свикнах да уча и да работя. Естествено не е никак лесно- занемарих личния си живот- докато съученичките (тези, които бяха от града) ми ходеха на барове и дискотеки аз работех, но бях сервитьорка- всяка вечер бях на заведение(погледнато от веселата страна). В момента съм на 29г все още работя, уча (работила съм и на 2 и на3 места едновременно), но никога не бих напуснала България, за да работя и да съм икономическа единица за която и да било друга страна. Било ми е адски трудно, но щом на 15г, току що излезнала от спокойното и кротко селце, непознаваща града свикнах с живота в Пловдив, съумях да остана и да продължа, разчитайки единствено на ръцете и волята си. Сега след толкова години упоритост разработвам мой собствен бизнес, работя за голяма организация в частния сектор (все пак ми трябват сигурни приходи докато моето потръгне), уча и всичко, което постигам го правя сама. Мога да ви кажа съвсем откровенно, че в крайна сметка живота на всеки е такъв какъвто той сам си го направи. Аз самата съм прекалено голям родолюбивец и бих отишла сега, в която и да е държава единствено като турист, за да разгледам забележителностите, особеностите и да науча нещо интересно за историята на дадената държава. Голямата грешка на правителствата ни (абсолютно всички без изключение) е че когато тръгнаха да ни "водят" към Европа едва ли не не ни казаха " Събирайте куфарите и на добър час!" Те не превлякоха нито един от европейските умове да ни научи на нещо, а в замяна на това изведоха нашите такива и ги предложиха на по-развитите страни като на тепсия и то за без пари. За изборите не предложиха тези смешни мобилни телефони на младите, за да ги накарат да гласуват, а ги дадоха на пенсионерите, за да си осигурят гласове. Наистина картината така описана е доста потресаваща, но погледната от гледна точка на това, че в България се въртят толкова пари, ча на човек може свят да му се завие. Предполагам знаете, че проучванията сочат, че има ли нов модел лек автомобил на пазара (говоря за скъпи марки) един такъв задължително е тук при нас- в родната и мила Бъргария. Ако аз отида да работя в чужбина бих се развила много по-бързо отколкото тук, но аз съм като онези дървета с големи корени (или май съм станала такъв камък, че никой неможе да ме мръдне от мястото ми- толкова си тежа), че не бих отишла да помагам за развитието на вече развити икономики, а бих помогнала за развитието на нашата. Може всичко това да ви звучи прекалено пресилено, но винаги ми е ставало мъчно когато младите напускат страната, заслепени от стандарта на другите държави, че не допускат, че и тук в собствената им страна има много неограничени възможности.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 6th October 2008, 13:18
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

на теория думите ти звучат логично, за съжаление практиката показва друго. поздравения за избора ти и това което правиш - явно си борбена личност и искрено ти пожелавам успех, но когато промениш икономиката на България към по-добро ще се радвам пак да пишеш тук и да се похвалиш. по мое мнение обаче по-скоро икономиката ще те "погълне" отколкото ти да успееш да я промениш към по-добро, но дерзай
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 7th October 2008, 09:39
Аватара на kras4ence
kras4ence kras4ence не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 181
По подразбиране

Една птичка пролет не прави, скъпа bibi_82. Но мисля, че ако и половината от младите в Българиа мислят като мен нещата ще стоят по друг начин. Естествено, че сама няма да оправя икономиката, но все пак ще допринеса нещо.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 7th October 2008, 10:30
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kras4ence
Една птичка пролет не прави, скъпа bibi_82. Но мисля, че ако и половината от младите в Българиа мислят като мен нещата ще стоят по друг начин. Естествено, че сама няма да оправя икономиката, но все пак ще допринеса нещо.

Като ти чета написаното по горе се видях във него ..... надявам се да успееш но съм малко песимист ,защото във тази държава нищо не можеш да постигнеш сама ...На 33 години съв със 16 години трудов стаж не съм постигнала нищо...и вече се отказах ....
Говориш така защото си сама и нямаш дете или аз не съм разбрала...Но ако имаш дете нещата стават много по сложни .. Ако със този трудов стаж бях във друга държава и със амбицийте които имах сега щях да съм постигнала всичко но Уви тук не става нищо...
Подкрепям мнението на Биби 82 и ти желая успех
Отговори с цитат
  #27  
Стар 7th October 2008, 10:35
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Няма да споря с теб нямам и това за цел. Хубаво е да си оптимист и идеалист. Искам да кажа само че ти можеш в частност да допринесеш за икономическия растеж на страната само ако си изряден платец, тоест не криеш данъци и осигуровки. За съжаление един нов малък частен бизнес в България, ако е изряден просто ще бъде погълнат от сивата икономика. И дори да не бъде погълнат и ти напук на всички останали продължиш да работиш честно и изрядно, печалбата ще ти е толкова колкото днес да имаш хляб на масата. И в един момент или сама ще се откажеш или ще отидеш и ти в сивия сектор, за да оцелееш. За съжаление действителността в България е такава - борба за оцеляване и иделите нямат място в нея.
както казах желая ти успех
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 7th October 2008, 10:36
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Цитирай:
Първоначално написано от kras4ence
Една птичка пролет не прави, скъпа bibi_82. Но мисля, че ако и половината от младите в Българиа мислят като мен нещата ще стоят по друг начин. Естествено, че сама няма да оправя икономиката, но все пак ще допринеса нещо.

Като ти чета написаното по горе се видях във него ..... надявам се да успееш но съм малко песимист ,защото във тази държава нищо не можеш да постигнеш сама ...На 33 години съв със 16 години трудов стаж не съм постигнала нищо...и вече се отказах ....
Говориш така защото си сама и нямаш дете или аз не съм разбрала...Но ако имаш дете нещата стават много по сложни .. Ако със този трудов стаж бях във друга държава и със амбицийте които имах сега щях да съм постигнала всичко но Уви тук не става нищо...
Подкрепям мнението на Биби 82 и ти желая успех
А аз съм много съгласна с Томи.........нямаш ли познати и си с дете си за никъде
Отговори с цитат
  #29  
Стар 7th October 2008, 15:34
Аватара на kras4ence
kras4ence kras4ence не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 181
По подразбиране

Нямам, сама съм, и сте прави за черната страна на нашата икономика. Повечето са така, защото данъците са високи, а за да си добре нетрябва да си голям идеалист. Аз не съм малка и невинна и съм наясно със всичко това, но наистина бих останала тук, отколокото да започна всичко наново някъде другаде с други ценности (не че не са ми интересни, все пак уча туризъм). Ако всеки отишъл в друга страна се върне тук с всичко научено от там и по някакъв начин допринесе за културно разнообразие би било добре. Всички знаем защо само и единствено Симеон е успял- учил е във Византия и с наученото от тях е управлявал България, а не е работил за византийските управници. Според мен ако всеки българин отвън допринесе нещо вътре в страната тя ще бъде по- обогатена. Естествено не говоря да учим елементарните, които за съжаление ги има, а за тези, които са отворени умове за всичко ново, полезно..Както мозъка има нужда от нова и нова информация, така и всичко останало. Чао от мен и наистина ми е приятно да споделям с вас, но ще се радвам да пишете как е там извън България, мен лично ме притеснява факта, че всички които са отишли в други страни са третирани като чужденци и не са добре платени. Не е ли същото като да работиш тук?
Отговори с цитат
  #30  
Стар 7th October 2008, 16:08
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kras4ence
мен лично ме притеснява факта, че всички които са отишли в други страни са третирани като чужденци и не са добре платени. Не е ли същото като да работиш тук? [/b][/i]
Ами това, което казваш, не е вярно. Аз лично печеля според способностите си и взимам двойно на средната работна заплата. Освен това имам и частен бизнес.
Баща ми и брат ми печелят доста над средната заплата.
Много чужденци се издигат на отговорни длъжности, защото обикновено знаят английски+още един език.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вашатапричинадазаминетедаостанете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:41.