IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #121  
Стар 17th September 2008, 10:19
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Не мисля, че има договор. Баща ми урежда всичко, той трябва да знае, на мен хич не ми се занимава, достатъчно неща имам на главата си.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
  #122  
Стар 17th September 2008, 11:52
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

И аз тва се чудя...що трябва да се стига до заплахи, да покажеш на някого че си знаеш правата, за да почне да си върши работата качествено.
Визирам случая ми с БТК.Исках да си прехвърля телефона и интернета на друг адрес.Попълних и договорих всички условия,дори и попитах дали е необходимо да се съобразявам с техници.Ужким нямало нужда.След 2 дни ме потърсиха и ме питат дали в еди кой си ден от 11 до 13 часа ще съм свободен да дойдат техници да прозвънят линията.След 30 минитен разговор с уговорки (понеже се прибирам от работа след 17:00, а техниците на БТК работели до 17) служителката ми затвори телефона.Потърсиха ме на другия ден от централата в София да ме питат какво става.След като им обясних за ситуацията ме посъветваха да ида лично да се договорим., отидох и пак 30 мин. не можем да се разберем.На 3-тия ден реших да се обадя на агенцията за защита на потребителя от където ме прехвърлиха към комисията по далекосъобщения.Разговаря с юриста към тая комисия и тя ми препоръча да им пратя Жалба, след която те щяли да пратят хора да ги проверят и ако се окаже че това, от което се оплаквам е истина щяли да ги накажат.
Реших да изчакам един ден през, който да се погавря малко със слъжителите на БТК - Пловдив.Ето на кратко разговора:
-Добър ден
-А, добър ден!значи все пак сте намерили свободно време да уговорим техниците.
-Както Ви казах - не, не съм.И както виждате часа е 17:15.Г/д по това време се прибирам от работа.
-Добре какво предлагате?
-2 варианта, госпожо!
Първи:на 20-ти съм дежурен, а на 21-ви се прибирам сутринта.Техниците Ви ще имат цял ден да си прозвъняват колкото си искат линии.Ако обаче изберете този ден да се договорим ще искам да не ми се начислява сума за плащане за месеца, тъй като точно на тази дата няма да поплзвам интеренет 1 месец.
-Ние нямаме такива правомощия, не можем да го направим това.
-Добре, тогава втори вариант.Ще дойдете да ми прозвъните линията в извън работно време.
-Вече Ви обясних, че техниците ни работят до 17 часа и ние нямаме извън работно време.
Погаврих се още малко, като давах примери за други фирми, които гледат да бъдат точни и коректни към абонатите си, изтъквах много кусури на системата на БТК и като ми писна, заявих:
-Добре, в крайна сметка няма да изпратите хора в извън работно време?
-Не, нали ви обясних вече многократно, че ние нямаме такова.
-Добре, аз ще съм човека тогава, който ще го въведе в БТК
Служителите почнаха да се смеят, та чак и чакащата вече поизнервила се опашка.
-Не се смейте така - погледнах аз служителката - защото от агенцията за защита на потребителя ме свързаха с комисията по далекосъобщения.От там са запознати с казуса и ми препоръчаха да им напиша жалба, след която Вие ще бъдете проверени и много вероятно наказани.Може да стоя и 3-4-5 месеца без интернет и ще си го плащам редовно, но накрая ще си взема много повече от Вас.
Служителката замръзна, залата утихна.Като помисли оная почна да ми се обяснява как не можело тя да взима такива решения,как трябвало да говори с шефката си.Казах й, че не ме интересува и си изчезнах.
На следващия ден ми се обади няква "шефка" на БТК и ме попита съвсем учтиво дали на един кой си ден след 17 часа ще ми е удобно да ме посетят техниците, да ми прозвънят линията.
Един ден след като ми пуснаха интерента същата тази шефка ми се обади да ме пита дали съм доволен от услугата, техниците дали са били учтиви, дали са си свършили качествено задълженията, как съм, добре ли съм...
То да се смееш ли или да плачеш...
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
  #123  
Стар 17th September 2008, 19:38
Аватара на Allure_
Allure_ Allure_ не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 1 270
По подразбиране

Днес си загубих студентската книжка(при това в университета).Но никой не я върна.А в плика беше само тя,един чадър и още два много важни документа.Сетих се и се върнах след 20 мин,но явно късно.Та..оплаквам се от себе си..защото не си я прибрах в чантата и защото си забравих плика..И от онези хора,които просто не са "хора". И това понеже ми беше малко гадно и без това.
  #124  
Стар 17th September 2008, 19:41
Аватара на DWP
DWP DWP не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Варна
Мнения: 5 527
По подразбиране


Утре провери пак.
Какво следва в случай, че не ти я върнат?
__________________
say she wish she could cut my dick off and take it with her
  #125  
Стар 17th September 2008, 19:44
Аватара на 3y3ka
3y3ka 3y3ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 6 505
По подразбиране

Allure_, много неприятно.

Но наистина утре човекът, който е намерил пликчето може да ти го върне.

Надявам се да успееш да си ги намериш!!!
  #126  
Стар 17th September 2008, 19:44
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

трябва да си изкара нова - но това значи разправии най-вече с преподавателите да ги издири един по един и те при добро желание да й впишат оценките в новата книжка...само като си представя кво я чака искренно й съчувствам
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
  #127  
Стар 17th September 2008, 19:50
Аватара на 3y3ka
3y3ka 3y3ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 6 505
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
трябва да си изкара нова - но това значи разправии най-вече с преподавателите да ги издири един по един и те при добро желание да й впишат оценките в новата книжка...само като си представя кво я чака искренно й съчувствам
Това ще е добър пример за мен! Сега като тръгна на лекции ще си пазя студентската книжка.

Искренно се надявам, че Allure_ ще успее да намери пликчето с документите си!
  #128  
Стар 17th September 2008, 19:52
Аватара на Allure_
Allure_ Allure_ не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 1 270
По подразбиране

Той ако беше решил да го върне,би следвало да го направи веднага.Забравих го в тоалетната,което е точно на 10 метра от портиера,където се оставят загубените вещи.Но все пак дано..утре пак ще проверя.В моя случай незнам какво ще кажат,защото аз съм завършила вече,взела съм си всички изпити,само държавния ми остава.Кофти е че имаше едни протоколи,които трябваше да занеса в канцеларията.Иначе доста от оценките ми не бяха внесени в книжката,ще трябва да проверявам дали има всичко в тяхната документация.
  #129  
Стар 17th September 2008, 19:57
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

мда и аз много съм си пазела книжката поради тази причина....и зузка още един студентски съвет - гледай всички оценки от изпити да са ти вписани в книжката защото преди дипломирането ако някоя оценка липсва в главната книга а я има в книжката секретарката я вписва сама - ако я няма обаче в книжката трябва да се издири преподавателя да я впише в книжката или в главната книга...беше няква лудница си спомням...имах да издирвам 6 преподавателя и това ми отне 1 седмица тоя го няма оня го няма като го намериш - ама чакай сега съм зает ела по-късно...
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
  #130  
Стар 17th September 2008, 20:04
Аватара на DWP
DWP DWP не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Варна
Мнения: 5 527
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
..гледай всички оценки от изпити да са ти вписани в книжката...
Потвърждавам. По - добре да си направиш труда да ги търсиш през семестъра, отколкото като подаваш молба за държавен изпит, да ти кажат, че липсват оценки.
__________________
say she wish she could cut my dick off and take it with her
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Оплачисенещо
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:23.