IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #121  
Стар 14th September 2011, 11:15
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Дамиии, и аз имам "бабунка", която не спада вече два месеца и 10 дни. При натиск обаче изглежда по-мека от кост, успявам да я "прибера" с придърпване, така че се надявам да спадне с времето. Ако не бяха вашите истории и историите на други места в нета за промени в носа в продължение на доста месеци, щях да се притеснявам доста повече.

Та исках да кажа и на Ерка2001: мен лично ме успокоява това, че бабунката е мека - това май значи, че може да е просто оток. Вярно, че 4 месеца са доста...
Отговори с цитат
  #122  
Стар 14th September 2011, 14:21
erka2011 erka2011 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 2
По подразбиране

Mira, и при мен е така... като я натисна като че ли е по-мека и се прибира. Обаче това са си четири месеца. След два дни ще станат четири... Надявах се, че ще изчезне, ама не изчезва. Преди месец ходих при доктора, дето ме оперира. Той едва ли не ми се развика, че съм си въобразявала, после каза, че не знае какво може да е, можело да е калциране, после пак ми се развика, че въобще не се виждало. А това не е така. Вижда си се и още как. И в профил и във фас. Във фас стои бяла - всъщност бабунките са две, и двете стоят бели. В профил изглежда като пъпка, но всъщност си стои направо като гърбичка. И защо беше цялата тая мъка с операцията??? За да изникне пак???Направо не знам вече!!! Не може да е оток, защото трябваше вече да е спаднал.....
Ако някой си е правил повторна ринопластика, моля да сподели!!!!!! Кога се прави и може ли с местна упойка да се махне това калцилане. Утре съм пак при него. Да видим какво ще каже... Но едва ли ще е нещо по-различно от предния път....
Отговори с цитат
  #123  
Стар 20th September 2011, 00:39
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от erka2011 Виж мнението
Утре съм пак при него. Да видим какво ще каже... Но едва ли ще е нещо по-различно от предния път....
erka2011, при кого се оперира?
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!
Отговори с цитат
  #124  
Стар 30th September 2011, 15:53
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Само да допълня: според Тепавичарова моята "бабунка" се дължи на реакция на периоста (нещо, което и Диастема споменава някъде в темата). Три месеца и не е спаднала. Каза, че понякога такива подутини се превръщат в кост, друг път - не; не каза кое от двете колко често става. Ако се образува нова гърбица от кост, се пиляло, преценявало се след 6-я месец.
Айде дано не се образува.
Според нея е в резултат от носене на очила, но аз месец и половина след операцията не съм носила, както тя каза, а след това наистина слагах 5-6 пъти.
Отговори с цитат
  #125  
Стар 18th December 2011, 21:55
etaniel etaniel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

Аз да кажа за калцирането, че на мен доктор ми каза, че при всеки 1 от 5 случая се образува нови гърбици в следствие на калциране, но се оправят лесно с малка корекция, която нямала този травматичен ефект на ОП....но все пак си е кофти...но пък както виждате има хора,които се подлагат на втора ОП, дори и без калциране (някои просто нямат късмет при първата или просто не се получава това, което искат или след време решават, че искат още подобрения), тя втората и въобще последващата риноплатика е коригираща и не е толкова тежка (все си мисля де)....и аз напипвам нещо си твърдо на мястото на гърбицата....дано да не се вижда, ако е калциране...
Отговори с цитат
  #126  
Стар 5th January 2012, 13:24
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

знае ли някой след колко време след пиленето на калцирането човек си чувства носа като свой. Някой имал ли е 2-ра за премахване на калциране и при кой.
Отговори с цитат
  #127  
Стар 5th January 2012, 16:09
etaniel etaniel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

е това може би пак си е индивидуално, но на мен ми беше обяснено, че пиленето на калцираната част е много по-лека интервенция и няма такъв травматичен ефект, както първата ОП...може дори да стане с местна упойка (ако не предпочитате пълните)....също така ми казаха, че трябва да се направи безплатно, да се плати само упойката...(ако искате да ви го прави същия хирург разбира се)....
Отговори с цитат
  #128  
Стар 8th January 2012, 12:37
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от etaniel Виж мнението
е това може би пак си е индивидуално, но на мен ми беше обяснено, че пиленето на калцираната част е много по-лека интервенция и няма такъв травматичен ефект, както първата ОП...може дори да стане с местна упойка (ако не предпочитате пълните)....също така ми казаха, че трябва да се направи безплатно, да се плати само упойката...(ако искате да ви го прави същия хирург разбира се)....
Не мисля, че при Джамбазов има значение това. Всяка интервенция се плаща без значение колко работа има по теб - 1500лв. Но за мен цената не е важна ,а качествената работа ...
Отговори с цитат
  #129  
Стар 8th January 2012, 17:21
etaniel etaniel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

аз имам пред вид, ако си премахваш калцираната част при същия хирург, който те е оперирал първи път...тогава трябва да се заплати само упойката...а Джамбазов взима 1 път 1 500 лв и после, ако ти се калцира и ти се получи нова гърбица (както става при 20% от случаите) и искаш да ти я изпили Джамбазов пак ли ще ти вземе 1 500 лв?
Отговори с цитат
  #130  
Стар 9th January 2012, 11:40
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от etaniel Виж мнението
аз имам пред вид, ако си премахваш калцираната част при същия хирург, който те е оперирал първи път...тогава трябва да се заплати само упойката...а Джамбазов взима 1 път 1 500 лв и после, ако ти се калцира и ти се получи нова гърбица (както става при 20% от случаите) и искаш да ти я изпили Джамбазов пак ли ще ти вземе 1 500 лв?
Да , поне не е споменал за по-ниска цена. Следва че си остава редовната цена. Но пак ти казвам - това не бива да спира някой - цената. По-скоро да не си част от конвейра
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Закалцирането
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:57.