IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th August 2006, 14:37
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране Расте ми мъдрец, какво да го правя ?

От петък вечерта мъдрецът ми реши да расте,но такова чудо до сега не е било.Не съм спала,не съм яла,не мога да си затворя устата,не мога да я отвора,абе накратко-агонизирам вече. Зъболекарката ми е на работа чак четвъртък и не искам да ходя при друг,но ако до тогава продължава така,ще откача.Главата ми днес прилича на плондер.Тъпча се с обезболяващи,но нищо не помага.Моля ви,ако някой го е преживял,дайте ми идея как да си облекча болката,защото ме докарва до лудост
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th August 2006, 14:48
veselana veselana не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 405
По подразбиране

Олеле Apoklistika, моя съвет е да намериш някой дежурен зъболекар.Тия мъдреци са много опасни...а как боли само.Искрено ти съчувствам,но наистина недей да чакаш до четвъртък то си е опасно Неприятното е ,че като приемаш по-често от обикновенно обезболяващи ,много бързо привикваш към тях и не ти помагат вече за болката,нали?
P.S. Дано Явор се появи да ти помогне с компетентен отговор
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th August 2006, 15:29
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Долен е,да.Той се опитва да излезе поне от половин година.Последния път като ходих на зъболекар ми каза,че ще го изчакаме да си излезе сам.Температура не съм вдигала,но цялата ми лява страна е надута.Yavor,за съжаление не съм в Бг,иначе сама щях да те питам,кога да пристигам утре Ама наистина ако утре не е по-добре,ще отивам при някой друг,че знам ли,да не стане някой гаф.Мерси все пак.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th August 2006, 17:24
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Oтивай,защото иначе е МНОГО лошо!
Къде е отокът?В областта на бузата,или под челюстта непосредствено под мъдреца?Мястото топло ли е и зачервно,много ли е изявено,въобще опиши ми го колкото можеш!??Колко си отваряш устата и се опитай да следиш отварянето по-малко ли става!Ако не можеш да отвориш повече от 0,5см. не се бави ,а потърси стоматолог.....
И един съвет..по-добре не ходи там,където са ти казали,че зъбът ще порастне сам...
Ще се наложи да пиеш антибиотик(добре е Augmentin 625mg на 12 часа по една таблетка за 7 дни+допълнителноVit.B complex по 2 табл дневно+ vit.C 300-400мг дневно) но това СЛЕД КАТО се даде хода на гнойния ексудат ,който те е подул....тоест трябва да се направи малък разрез през лигавицата,под упойка и да се дренира процесът.
След като отшуми инфекцията и като спадне отока,мъдрецът трябва да се извади..
Къде си ако не е тайна??
Отговори с цитат
  #5  
Стар 6th August 2006, 20:25
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ето ме пак,малко по-добре Успях да заспя,та затова чак сега пиша.Отокът ми е в областта на бузата,под челюстта нямам,а и самата челюст като че ли не ме боли.В момента си отварям устата повече отколкото сутринта-може би около 2 см.Доколкото аз успях да видя,изглежда зъба расте накриво и си захапвам част от бузата като си затворя устата.Мислех си вече да отивам още днес да търся стоматолог,но го оставям за утре сутринта.Пратих приятеля ми до аптеката,естествено,отказа ли са да му дадат какъвто и да е антибиотик без рецепта,но са му дали болкоуспокоителни,с които ще изкарам до утре-Knavon(100mg ketoprofen),ако това ти говори нещо,по половинка на 6 часа.Определено ме отпусна от тях,даже поспах Във всеки случай,благодаря ти много за съветите.Страх,не страх,утре отивам,по-добре да го извадят,отколкото да ми се наложи още веднъж да го изтърпя това
П.п.В Хърватска съм.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 6th August 2006, 20:45
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ами това ще ти помогне за болките,да!
Зъбът няма да може да се извади сега,защото имаш ограничено отваряне на устата(тризмус се казва),но като отшуми проблема трябва да се махне мъдреца...
Пиши как се развиват нещата,аз от разстояние,колкото е възможно ше помагам!
п.п.ако може да вземе NImesil,Aulin или Enetra ако имат там е по-добре..Всичките са "Nиmesulide", но на различни фирми и имената има са така
Отговори с цитат
  #7  
Стар 6th August 2006, 21:00
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Мерси още веднъж,сега си прерових лекарствата и се оказа,че имам аулин.Ще пиша утре какво е станало,надявам се да не се окажа,че съм чакала прекалено дълго.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 6th August 2006, 23:53
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Щом още можеш да пишеш не си стигнала до там,ама не е и нужно!
Дано бързо се оправиш...Отварянето н устата по-бавно ше се възстанови..То се дължи на ангажирането на мускулите ,които отварят устата във възспалителния процес....И за това и боли като се опитваш да отваряш повече отколкото трябва..
Ше се оправиш,ама иска време и лечение!
Айде пиши!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th August 2006, 10:15
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

о,като сме подхванали темата..на мен от 2 години се опитват да ми излязат 2 мъдреца,но...тъкмо започват да болят (в "нервно време" - сесии, много ангажименти и т.н.) и аз се заканвам да посетя зъболекаря, като си отида в родния град...и докато това стане( докато се прибера), болката вече е отшумяла, те пак са се поприбрали..и не става..знам, че вероятно ще се наложи да ми цепят венеца, за да излязат проклетниците,ама...все не мога да издебна момента
Яворе, следващия път, само като усетя нещо, ти звъня по спешност да се разправяш ти с тях, повече няма да ги чакам
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th August 2006, 14:06
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Това е много ужасно, да ти расте мъдрец... Моят расна 5-6 години, накрая проби с кариес, който като го разчовъркаха стана още по-зле, поду се, температурата се беше повишила, и зъболекарката ми ме прати на хирург, ама нали страха е голям.. Аз се самоизтезавах 2 СЕДМИЦИ!!! Такава болка в живота си не мога да си спомня да съм изпитвала. Пиех Аулин, 2 седмици не ядох и почти не спях, докато една нощ толкова подивях от болка, че ако имаше начин сама с голи пръсти щях да си го извадя. На другата сутрин отидох при хирурга. Не усетих дори като ми биеше упойката - аз на такива ужасни болки бях свикнала... И след 10 мин излязох от кабинета щастлива - наистина нищо не усетих, даже като ми каза, че съм готова аз продължих да стоя на стола, защото мислех, че съм готова само с биенето на упойката. После дори ходих да се разхождам 1 час в парка 8) Така че, отивай да ти го махат (ако е за махане, а и да не е - аз пак бих го махнала) НАИСТИНА не боли. Обаче най-добре отиди при хирург, или поне при мъж, защото не всички жени имат сили да извадят зъб без да го счупят. Айде, дано мине бързо! Стискам палци!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растемимъдрецкакводагоправя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:01.