IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th September 2007, 12:57
mishleotmars mishleotmars не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 11
По подразбиране Къна за коса

Съжалявам предварително, ако има такава тема вече.
Та идеята ми е какво знаете за къните.имам мн тъмно кестенява коса и искам да я оцветя малко.Гледах някъф списък на къни на марка Нефертити и гледах цветовете които прелагат и видях цвят "меден".Според вас ще ме хване ли?искам просто да я изсветля малко и да има по-кафеникъв оттенък, защото сега е почти черна.
и друго да ми препоръчате някакви марки ако може.знам че има нефертити, афродита, арома...но съм чела че тази на арома не добра?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th September 2007, 13:40
Аватара на Stefiela
Stefiela Stefiela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 677
По подразбиране

Докато бях ученичка,а и доста след това си боядисвах косата с къна-черна .В нея има дори повече химия отколкото в боите -доста си съсипах косата и после ми трябваше много време и усилия да си я възстановя. Сега се боядисвам с боя и съм доволна. Сега боите са доста качествени и ако се грижиш за косата си- маски,витамини и др. - ще получиш добър резултат .
Доколкото знам само безцветната Египетска къна е подхранваща и не уврежда косата.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th September 2007, 15:48
ketamina ketamina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 74
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Stefiela
Докато бях ученичка,а и доста след това си боядисвах косата с къна-черна .В нея има дори повече химия отколкото в боите -доста си съсипах косата и после ми трябваше много време и усилия да си я възстановя. Сега се боядисвам с боя и съм доволна. Сега боите са доста качествени и ако се грижиш за косата си- маски,витамини и др. - ще получиш добър резултат .
Доколкото знам само безцветната Египетска къна е подхранваща и не уврежда косата.
Аз използвам изцяло черна къна от тази индийската и съм много доволна. Няма химия, защото черния цвят не се постига с вредната съставка, която е забранена, а чрез растението индиго. Химия е, ако къната е черна на цвят, преди да се разтвори и мирише нетипично. А тази си е зелена и мирише на билки. Дори като се разтвори пак си остава зеленикава. Иначе, след като имаш такъв естествен цвят, мисля, че много интересно би се получило с цвят бургунди или тъмен махагон. Ще придаде мек червеникав оттенък на тъмната ти коса. А онова, за което говориш ти....меден цвят, ще стои странно жълтеникаво на тъмната ти коса и определено няма да ти допадне. От къните е добре да се ориентираш към индийската. Тя е в едни малки опаковки, а на снимката има една жена с точка на челото. При българските къни има още какво да се желае и определено вътре ги бутат с оцветител от изкуствен тип
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th September 2007, 18:29
Аватара на daniella
daniella daniella не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Frankfurt
Мнения: 87
По подразбиране

Stefiela e напълно права.От къна на Нефертити такъв алергичен шок получих,че няма да си помисля за боядисване или къносване цял живот.Иначе имам алергия от боя за коса,но от тая къна така гноясах и главата ми се поду като гъба.Май наистина боя за коса е по-доброто решение
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th September 2007, 21:46
Аватара на Stefiela
Stefiela Stefiela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 677
По подразбиране

Аз също използвах индийска къна-черна и доста време бях доволна-от цвета,блясъка,трайноста ,но ...с времето от огромната ми гъста и къдрава коса остана жалко подобие. Трябваше да се подстрижа късо и да започна всичко отначало. Сега косата ми пак е дълга и хубава ,но много се грижа за нея - маски,витамини ... ,а оцветяването - само с боя.

П.П. не правя реклама на никоя марка,нито налагам мнение,само споделям опита си.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th September 2007, 09:55
sillver sillver не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 111
По подразбиране

Преди време в "Огледала" бяха казали, че в древността къната се е използвала за обезкосмяване и запушвала порите на кожата на главата....Ако ще си сменям цвета бих го направила с боя - химия е, но то в днешно време кое не е? А и има много по-голямо разнообразие на цветове
__________________
Изгори, за да светиш!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th September 2007, 14:47
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране Къна

Боядисвах косата си в продължение на 4 години само със къна и имах коса до кръта.
Сега не я боядисвам и е много зле
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th September 2007, 17:56
Аватара на Stefiela
Stefiela Stefiela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 677
По подразбиране Re: Къна

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Боядисвах косата си в продължение на 4 години само със къна и имах коса до кръта.
Сега не я боядисвам и е много зле
А сигурна ли си че това не е в резултат на продължителното къносване?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12th September 2007, 13:55
ketamina ketamina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 74
По подразбиране Re: Къна

Къната, която в древността се е използвала за обезкосмяване, се е добавяла в тази смес като пълнител, а не като активна съставка с депилиращ ефект. Така че, категорично не мога да се съглася с това твърдение. Ако беше така, след всяко къносване трябваше да пада минимум една трета от гривата.... А след още две, щяхме да тичаме за перуки. Айде криворазбарана фактология, измъкната от миналото ) Както в боядисването, така и в къносването трябва да се подхожда грамотно )
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th September 2007, 15:32
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране Къна Рубина

Със червена къна Рубина се боядисвах в продулжение на 4 години и имах коса до кръста.
Нито гори,нито вреди а напротив всички ме питаха със какво си поддържам косата.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Къназакоса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:35.