IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1351  
Стар 24th August 2009, 10:55
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

kokodidi, Мастремахер ( поне този, с който разполагам в момента ) съдържа 22 гр въглехидрат на 100 гр. Дневно, след като искаш да редуцираш теглото си, би било разумно да приемаш около 1 - 1,5 гр въглехидрат на кг телесно тегло ( това зависи от степента на ограничаване на мазнините ).

Например, ако тежиш 60 кг, това означава, че можеш да приемаш между 60 и 90 гр въглехидрати дневно. Ако единственият ти източник на въглехидрати е въпросният хляб, значи можеш да си позволиш между 250 и 400 гр от него. Разбира се, едва ли поемаш въглехидрати само от хляба. И още нещо: ако си смяташ ориентировъчно въглехидратите, не калкулирай тези от зеленчуци, освен моркови, картофи, цвекло, грах, царевица.

И гледай да хапваш хляба в първата половина на денонощието.

Харесва ми последното меню. Можеш да вкараш и други зеленчуци в салатата.
Отговори с цитат
  #1352  
Стар 24th August 2009, 11:22
Аватара на kokodidi
kokodidi kokodidi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 1 107
По подразбиране

hatred благодаря ти за бързия отговор значи няма от какво да се притеснявам защото в никакъв случай не мога да изям повече от 50-100 гр. от него /много ми е тежък/
колкото до зеленчуците - само с домати разпобагах и затова ми е такава постна салатата
а изброените от теб зеленчуци изобщо не консумирам
Отговори с цитат
  #1353  
Стар 24th August 2009, 13:47
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Точно така постъпих вчера Hatred, изядох салатата със сирене, а по-късно 6 сурови бадема.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #1354  
Стар 24th August 2009, 13:51
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Имам едно питане. Вече втори месец се храня основно със салата /краставици, домати, чушки, лук+копър и магданоз/ обикновенно със сирене и по-рядко с пилешко. Малко са случаите когато съм се издънвала с нещо яко.
Защо дори напълнях 1 кг.? Чувствам се подута, а пия редовно чаша зелен чай. Правя и гимнастика сега през отпуската.
Миналата година за 3 мес.свалих 16 кг. по диетата на Дюкан, а сега само на треволяк - и нищо. От суровите зеленчуци ли се подувам и пълнея?
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #1355  
Стар 24th August 2009, 14:30
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

мауз, като си само на салата, все едно изобщо не се храниш. Някои зеленчуци отнемат повече енергия за храносмилане, отколкото доставят на организма ти. Така стресираш тялото си и то започва да запасява всяка възможна калория, която приемеш случайно. А недохранването може да доведе до отоци.

Когато в отслабването настъпи застой, една от възможните причини е твърде нисък прием на калории, колкото и парадоксално да звучи. Убедила съм се в този факт от собствен опит.
Отговори с цитат
  #1356  
Стар 24th August 2009, 14:54
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Мацки, аз се завърнах в Сф. Миналата седмица храненето ми беше малко безразборно - не като съдържание, а като часове и количества. Не съм тренирала... абе не се чувствам много във форма и май се върнах по-уморена от т.нар. почивка с малкия ми мишок.
Днес съм ОК - сини сливи, домати (много), извара, все хубави неща. Тази сутрин не станах да тренирам, защото просто исках да се наспя

Мауз, какво друго консумираш, освен зарзавата? Каза, че пиеш айрян, кафе с подсладител... моля те изброй всичко, освен храната. Зеленият чай не върши чудеса, той е по-скоро тонизираща напитка. Колко вода пиеш (чиста вода), какви са количествата на сиренето?
hatred, откакто се премести в новият дом, май по-рядко пишеш Някой отнема форумното ти време
monita, много малки количества, наистина. Предполагам, че така се чувстваш добре, но тялото свиква и влиза в плато
Отговори с цитат
  #1357  
Стар 24th August 2009, 15:09
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Здравейте Аз днес си направих пълнените тиквички по идея на maika (благодаря за което ). Естествено без добавени мазнини и глезотийки. Много станаха хубави.
Закусвах с кофичка кисело мляко, кафе с мноооого малко мед и 2-3 лъжички прясно обезмаслено мляко. Чувала съм, че не било много хубаво прясното мляко да присъства в детите и затова го избягвам , но днес ми се допи кафенце с мляко.
За обяд хапнах една чушка, половин домат и едно "гнездо" от тиквичките.
Довечера още едно с доматки


От днес си уеличавам упражненията с половин час, защото вече не ги усещам въпреки постепенното увеличаване на всяко едно от тях. Имам проблем само с дупето. В момента обиколката на талията ми е точно толкова, колкото беше преди да напълнения. Сякаш всичко там се е лепнало и не иска да се маха ....... ужасно е, а и ми е трудно вече да измислям упражнения, с които да натоварвам мускулите около бедрата и нагоре. Така .. да се оплача
Отговори с цитат
  #1358  
Стар 24th August 2009, 15:25
Аватара на brownsuga
brownsuga brownsuga не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 42
По подразбиране

Здравейте ! Менюто ми за днес:
Закуска: изпих едно горчиво кафе, после отидох да тичам. Като се върнах изядох 2 варени яйца + фреш от грейпфрут
Обяд: 1 пилешко филе + салата от домати и краставици с малко сол
Следобяд: 2 малки ябълки
Вечерята ми ще е същата като обяда. Това е от мен. Успех на всички отслабващи !
Отговори с цитат
  #1359  
Стар 24th August 2009, 15:27
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Е, сега ме застреляхте. Сиренето е примерно едно кубче от 5-6 см. страната, не съм го мерила на везна.
Вода пия около 300-400 мл., но около 1.5 л. айрян, едно кафе с 4 подсладителя, 2 чая с по 2 подсладителя, а вчера и няколко резанчета диня.

Аник, hatred - много ли съм сбъркала? Мислех, че хранейки се основно със зеленчук съм на диета.
Как да го избегна? При мен се получи точно както го пише hatred, задържане на теглото.
И сега какво - на никъде съм
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #1360  
Стар 24th August 2009, 16:02
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
обикновенно със сирене и по-рядко с пилешко.
А обикновенно трябва да е обратното. Ако вкараш чисто месо в менюто си в повече количество мисля, че ще започнеш да отслабваш.
Водата ти е малко, трябва да ти е поне 1л. Подсладителя разяжда и е по-добре да пиеш кафето си с мляко.
Динята е добре, при положение, че се усвоява без да изисква инсулин.

Jaynee: Нямаш никакви млечни или месо. Само на зеленчуци няма да преуспееш.
Бързо ходене по пътека с наклон ще ти свърши перфектна работа за горната част на краката и д-то.

brownsuga: Менюто ти е много класическо и бързо ще ти омръзне.
Колко грама е "1 пилешко филе"?
Също по-добре е да пиеш фреша като втора закуска, а към закуската да добавиш примерно препечена филия диетичен хляб.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:27.