IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 18th May 2013, 20:09
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

При някои се случва, но при мен не е пръскало )) Явно сме правили секс след като бебето заспи и е сукало, та не се е стигало до пръскане
Хахах, и аз как се вдъхнових по тази тема ) Тая тема директно ме изстреля да вляза във форума, макар и за кратко.. Та от кърмене пак стигнахме до секс) Ама в присъствието на "Бомби" е така
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #72  
Стар 19th May 2013, 00:31
Аватара на Dessislava
Dessislava Dessislava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 904
По подразбиране

Това с кърмата беше голяма веселба във всяка една ситуация,особено при секс
Отговори с цитат
  #73  
Стар 19th May 2013, 08:47
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Е те тва изречение казва всичко!


Без да обиждам никого или да визирам някого конкретно, ако даден индивид е кух като сто хралупи, колкото и тонове кърма да е изцоцал няма как да стане по-ЕнтЕлегентен. Едно кърмено дете, което не се храни подходящо след това и няма изградени хранителни навици ЩЕ напълнее (примерите са доста напоследък, а вярвам че повечето български деца СА кърмени). Едно време сигурно е било валидно това за имунитета, но сега при всичките вируси мутанти и алергени (за които пак сме си виновни ние) не виждам как кърмата, която е давана на бебето ще засилва имунитета му след години. На силен имунитет се радват деца, които и след кърменето/некърменето продължават да бъдат хранени с подходящи храни, които засилват имунитета... деца, които спортуват също. Много е важно и какво е качеството на кърмата.... що не правят изследвания на 100 кърмачки и съотношението на полезните вещества в кърмата им спрямо едно адаптирано мляко?

Като заключение ще кажа, че ДА ако имате възможност и кърма аз съм за кърменето, но да не ставаме фанатици на тази тема шъ ви замолА
Децата дебелеят защото от малки ги свикват на преяждане, като с това им се разширяват стомахчетата и от там нататък вече лесно се тръгва по наклонената повърхност. Стомаха на едно бебе е колкото точпе с размерите на 10стотинки, така че смятай колко трябва да яде едно новородено... а разшири ли си стомаха от ранна възраст затлъстяването си е гарантирано.
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #74  
Стар 19th May 2013, 09:55
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bunny boiler Виж мнението
Децата дебелеят защото от малки ги свикват на преяждане, като с това им се разширяват стомахчетата и от там нататък вече лесно се тръгва по наклонената повърхност. Стомаха на едно бебе е колкото точпе с размерите на 10стотинки, така че смятай колко трябва да яде едно новородено... а разшири ли си стомаха от ранна възраст затлъстяването си е гарантирано.
Много вярно казано. Когато родих личната ми докторка ме посъветва да храня детето си под режим. В началото кърмене или адаптирано мляко (като на млякото да се спазва точното количество за възрастта на детето) през 3 часа. Като първото кърмене е в 6 сутринта, а последното 12 вечерта. През останалото време да се дава вода. Ако детето плаче през нощта да не се храни в никакъв случай , а да му се дава вода. Трябваше ми една седмица спазване на режима, за да свикне детето с него и след това то стана като часовник - спеше и се будеше точно в часа за хранене. Имам приятелки, които щом детето заплаче, дори и през нощта, веднага започваха да го хранят. Е сега всички тези деца са дебелички. След това, когато започне да се захранва да се спазват пропорциите за възрастта.
Личната ми докторка на всяка консултация ми казваше с какво и колко като количество да храня бебето и аз спазвах всичко. Не сгреших и сега съм много доволна. Детето ми е на 13 години в момента и има много добра фигура.
Отговори с цитат
  #75  
Стар 19th May 2013, 11:04
Аватара на vanessa01
vanessa01 vanessa01 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 151
По подразбиране

Шоки, напълно се съгласявам , че детето трябва да се храни под режим , независимо дали се кърми или не. Консултирала се бях с едни от най-добрите специалисти и всички ми препоръчват това. Нощно време стомахчето му трябва да почива и да ми се дава вода, ако поиска. Някои жени кърмят през 30 мин. детето, а това според мен е страхотно натоварване на стомаха му. Ние се хранехме през часа.
Отговори с цитат
  #76  
Стар 19th May 2013, 12:45
Аватара на Dessislava
Dessislava Dessislava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 904
По подразбиране

Големия ми син беше на Фризолак от втория месец,рано захранен,докато малкия беше кърмен до година и това беше и основната му храна през първите му шест месеца.Хранех го на поискване,но в никакъв случай през половин час.Да,имало е моменти,в които сме се кърмили на два часа,но е имало и по 5-6 часа без храна.
Относно нощното хранене с големия отпадна след първия месец,а малкия докато се кърмехме-все си похапваше и нощем.
Но кой е правилният метод и аз незнам.Просто отгледах двете си деца по двата метода,може би защото им е голяма разликата,защото с големия разчитах на мама и на д-р Спок, а с малкия вече с интернет е толкова различно.
Отговори с цитат
  #77  
Стар 19th May 2013, 13:55
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Аз доктор Спок не го уважавам много. Лично мнение разбира се. На бабите също не разчитах, защото те щяха да са супер доволни да му сложат на детето една фуния в устата и да му наливат постоянно ядене. Майка ми до днешен е така със всички ни. Слушах си единствено и само педиатърката с която имах голям късмет. Много кадърен доктор е. Сега от време а време хвърям по едно око за мненията из нета относно бебетата е то пълно с пишман професори и "специалисти" с толкова противоречиви мнение, че незнам как може да се ориентира човек по нета. Пак повтарям това си е лично мое мнение. Всеки да си гледа детето както прецени за добре.
Отговори с цитат
  #78  
Стар 19th May 2013, 19:19
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Десислава,лесно свикна да кърмиш?В книгата пише,че трябвало направо да се учиш?
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #79  
Стар 19th May 2013, 21:32
Аватара на Dessislava
Dessislava Dessislava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 904
По подразбиране

Мариса,не съм се учила да кърмяПросто имах невероятния късмет,че малкият ми син имаше много развит сукателен рефлекс.Докато големия беше лениво и сънливо бебе,а отделно ми кара дълго жълтеница,която също ми попречи на кърменето.
Шоки,не съм се изразила правилно.Аз също не съм фен на Спок,но съм чела книгата му /тогава нямаше форуми и пр.,все пак беше преди 14 години.../А и в началото живеех при майка ми и тя основно ми беше гуру в бебегледането.Все пак бях само на 20 и малкия,пардон големия ми беше като истинска кукла.
Отговори с цитат
  #80  
Стар 19th May 2013, 21:35
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Чак пък да се учиш....Аз първия път когато ми донесоха бебето за кърмене в болницата незнаех как да го гушна. След това просто го слагаш на гърдата и то си засмуква само. Има бебета дето просто не искат да сучат. При мен в болницата имаше едно такова момиче дето бебето не искаше да суче от майка си и това е. В началото боли. Зърната се разраняват. Ще попиташ докторите с какво да ги мажеш за облекчаване на болката. След около седмица спират да те болат и всичко е ок. Има едни силиконови зърна. Слагат се на зърната и казват, че с тях не боляло.
Деси и аз родих преди 13 години и разбирам за какво говориш. И на мен майка ми много ми помагаше. И аз един куп книги изчетох по случая. Но някакси тогава нямаше толкова много различна и противоречива информация както е тук в нета.

Последно редактирано от Шоки : 19th May 2013 на 21:40
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Засиликонапредипървораждане
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:09.