IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 7th April 2008, 19:08
fresh4y fresh4y не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 64
По подразбиране какво да ям за да стана по висок :?:

Бих искал да ви попитам какво да ям за да стана по висок
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th April 2008, 19:13
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

дай инфо за възраст и височина
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th April 2008, 19:14
fresh4y fresh4y не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 64
По подразбиране

на 13 сам и сам 1.62 ...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th April 2008, 19:22
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

на първо място значение има генът ти....ако ти е закодирано да станеш висок така и ще бъде, но в противен случай малко можеш да направиш по въпроса....но нека да си говорим сериозно - ти си само на 13 г....дето се вика сега растеш....не гледай връстниците си....понякога човек израства на височина в по-късен етап, не се притеснявай....това което можеш още от сега да направиш е да играеш баскетбол, волейбол, абе въобще спортувай от сега,.... хапвай стабилно и се надявай....

...имах съученик който беше най-ниското момче в класа....бяхме 6-7 клас (точно като теб)....но после израстна много "бързо"...и сега е почти на моя ръст (182 см)....
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th April 2008, 19:27
fresh4y fresh4y не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 64
По подразбиране

ахам благодаря ..значи някакъв вид спорт така ли ..аз знам че плуването помага
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th April 2008, 19:39
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

да и плуването е хубаво като спорт, развива цялото тяло...действай докато е време...късмет!!!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 8th April 2008, 18:56
fresh4y fresh4y не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 64
По подразбиране

Нещо друго да вземам някакви добавки дочувал сам от някаде но не се сещам от къде някакво Рибено масло това помага ли има ли смисъл да го копувам
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11th April 2008, 17:28
Аватара на либенлюбо
либенлюбо либенлюбо не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 52
По подразбиране

Като плуването толкова помага, защо плувците не са със размерите на баскетболисти? Това с плуването е поредния мит. Аз съм тренирал плуване и мога да твърдя, че плувците не са особено високи. Лично аз не съм забелязъл някакъв ускорен растеж нито при мен, нито при останалите с които съм тренирал. Даже си мисля, че претоварването физически е по-скоро вредно отколкото полезно. Наскоро се запознах с изследвания направени върху активни спортисти и тука ще цитирам част от него:
„На каква възраст е гръбнакът ви? Оказва се, че докато вие сте в разцвета на силите си, той може вече да е сбръчкан старец.
Доказателство за този тревожен парадокс дава британското изследване сред най-елитните тенисисти на Острова. Учени от Кралската болница по ортопедия сканирали гръбнаците на 33-ма елитни тенисисти младежи, които тренират в Националния клуб по тенис. Никой от тийнейджърите не се оплаквал от болки в гърба. Това, което открили лекарите обаче, било пълен ужас. 28 от тийнейджърите, или около 85 процента от цялата група, имали сериозни проблеми с гръбнака – от кисти до фрактури. При двайсет и трима от тях било констатирано ранно заболяване на ставите. 13 имали дискова херния, други – свиване и изсушаване на дисковете, често срещащо се при 70-годишни хора, но много рядко явление при тийнейджъри.
Изследването показва една много тъжна истина – тези деца, каймакът на следващото поколение в британския тенис, имат гърбове, които са 60 години по-стари от самите тях, пише в. „Ню Йорк таймс”.
Оказва се, че усилените тренировки могат да бъдат вредни за младежите по време на растежа на организма.
Проблемите с гърба не засягат само тенисистите тийнеджъри. Според различни изследвания поне една трета от всички футболисти състезатели, и 25% от гребците също имат проблеми с гърба. Около 40% от гмуркачите развиват различни болести на гръбнака, а повечето от колоездачите усещат постоянна болка в гърба, докато карат.
Най-голямо натоварване на гръбнака според класацията на учените се пада на нападателя в отбора по американски футбол. В момента, в който той се удря с цялата си тежест в опонента си, натоварването на гръбначния му стълб се равнява на близо 900 кг.
Какъв е изводът от цялото изследване върху натоварванията в спорта? Силата и постоянството в спорта могат да се окажат вредни за гърба, особенно за тийнейджърите, чийто гръбначен стълб е все още в процес на развитие .”
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th April 2008, 19:36
fresh4y fresh4y не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 64
По подразбиране

хаха незнам ама пораснах с 1 сант наскоро бях точно 1.62 преди 1 седмица ся сам 1.63 Играя Basketball и тука си вземам рибено масло
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th April 2008, 19:39
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

яж, яж, яж (месо, зеленчуци, плодове, млечни продукти).....пий рибено масло.....и се надявай....а относно плуването, никой не е казал че се пораства от него....казах че развива тялото...особено ако се започне от ранна възраст....спортове които биха помогнали за израстването ти са баскетбол и волейбол....да сте видели нисък баскетболист (е, имаше един си спомням преди години в НБА, ама са изключения ) ....но пак няма гаранция че ще порастнеш ако генът ти не позволява
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: какводаямзадастанаповисок
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:35.