IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 9th February 2009, 17:58
Аватара на white_snake
white_snake white_snake не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: кралство Нептун
Мнения: 639
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bobeto83
Аз не съм съгласна с Аник, че лющенето не е свързано с разтягането, защото и по време на беремноста и след уголемяването на бюста кожата от разтягането ми почна за се бели.
зависи си от кожата, на някои се бели на някои не.
Бобе,лющенето наистина може и много често е свързано с разтягането на кожата,обаче в случая сисонката е във 2-ри месец и все още не е започнало да й расте коремче.
Аник е права,че заради многото хормони,и недостига на витамини и минерали(заради самата бременност) кожата става чувствителна,а и не само тя....давам пример веднага с коса,зъби итн,които много често се съсипват след и по време на бременността...
__________________
Празните пространства могат да бъдат доста опасни!Особено ако се намират между ушите ти...
Отговори с цитат
  #22  
Стар 9th February 2009, 18:33
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Може да сте прави , Но просто от поста на Аник подразбрах, че от разтягане на кожата тя не се люпи, което не е вярно затова дадох пример със себе си.
Но при Сисони може причината да е друга...спор няма!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 11th February 2009, 10:05
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране

много ви благодаря за отговорите
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 26th February 2009, 15:07
marti4ka marti4ka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 20
По подразбиране

аз се мажа с Dermolastin , много е приятен , лесно попива . В деветия месец съм и не съм се нацепила , което за мен е цяло чудо , защото от пубертета имам стрии навсякаде....така че съм предразположена и мисля че кремчето ме спаси , кожата ми винаги е много мека след като се намажа успех
Отговори с цитат
  #25  
Стар 26th February 2009, 20:09
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Sisoni, честито и лека бременност
Наистина гена има много голямо значение, но е добре да го подпомогнеш
Аз редувах - крема против стрии на Мустела, обикновено олио за тяло на Нивеа (бебешко) и маслото против стрии на Икаров. Нямам никакви стрии по корема, но също те съветвам да мажеш гърдите и краката ДО колената, понеже аз гърдите редовно ги пропусках и сега имам една малка стрия там
Отговори с цитат
  #26  
Стар 27th April 2009, 16:08
deriel deriel не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 48
По подразбиране

Наскоро прочетох в статия, че стриите появени най-вече по време на бременността не са нито от ген, нито от неправилни мазила. Чисто и просто това е неправилен хормонален дисбаланс, който спира или забавя регенерирането на колаген и еластан /мисля, че така беше написано/ в кожата.
Тъй като стрии се появяват и по време на пубертета нали, тогава също хормоните бушуват.
Леко бременеене на всички, и не забравяйте редовното мазане, въпреки всичко.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 11th July 2009, 12:04
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

а ДЕРМОЛАСТИН къде го има, че проверих в няколко аптеки...но...няма
Отговори с цитат
  #28  
Стар 13th July 2009, 12:27
fruitty fruitty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Sofia
Мнения: 278
Изпратете съобщение чрез ICQ до fruitty Изпратете съобщение чрез Yahoo до fruitty
По подразбиране

аз се мажа с маслата против стрии на Икаров и по цял ден кожата ми не се изсушава дано и занапред да е така
Отговори с цитат
  #29  
Стар 13th July 2009, 13:40
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз се мажа предимно с чисто бадемово олио, макар че си купих още поне 5 мазила... колкото и да се мажа обаче, корема започна да ме сърби, предполагам от разпъването на кожата... все още не се виждат стрии по корема, дано да не се нацепи, ама на задника старите ми се опънаха пак и заблестяха в цялата си прелест
Отговори с цитат
  #30  
Стар 14th July 2009, 01:15
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Мажи си се Апо то сърбежа си го има при всяко разстягане даже и кожата може да ти се обели от разпъването.
Аз си се мазах мноооооого , но гърдите малко се нацепиха, хубавото е че не спрях да се мажа и стриите са незабележими почти и са мънички.
Но дупето ми се нацепи въпреки че не порастна много , нацепи се именно защото имах там стрии от времето на пубертета, а това е повече от гарант че ще се нацепиш през бременноста, защото вече кожата е по-тънка на местата където са старите стрии.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Мазилаповременабременност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:26.