IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1681  
Стар 14th September 2011, 16:01
Аватара на danielle80
danielle80 danielle80 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 10
Smile 90 дневна диета

Само бих искала да вметна, че дори да не спазвате абсолютно точно часовете и продуктите, ако сте постоянни, диетата пак ще има ефект. Понижен, но все пак е по-добре от никакъв. Аз редовно си нарушавам режима и съм с 3-4 килограма надолу.
Отговори с цитат
  #1682  
Стар 14th September 2011, 22:04
Mini-boxer Mini-boxer не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 19
Smile

Всъщност, сега като си препрочитам отговорите на Lullaby, струва ми се, че суровата туршия не би трябвало да има нищо общо с деня за варива. Това са добре осолени зеленчуци (карфиол, чушки, зеле, корнишони и моркови) и вода. Няма мазнина, няма захар, няма варене. Туршията престоява 40-50 дена и е готова.
Lullaby, би ли ми обяснила защо смяташ, че суровата туршия е за деня за варива?
Отговори с цитат
  #1683  
Стар 15th September 2011, 13:23
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Mini-boxer, същността на деня за варива не е храната да бъде сварена. Същността се крие в скорбялата и нишестето, което трябва да бъде основната храна в този ден. Доколкото знам карфиолът например спада към скорбялните зеленчуци, затова смятам, че е добре да се яде в деня за варива.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #1684  
Стар 15th September 2011, 19:59
Mini-boxer Mini-boxer не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 19
Smile

О, благодаря ти, това ми звучи чудесно. И без това деня за варива е леко безвкусен, туршията ще го направи по-свеж и пикантен.

Имам още въпроси, тъй като съвсем скоро започнах режима.
Много обичам плодове, но имам агресивен пародонтит и зъбите ми са адски чувствителни към плодовата киселина. За няколко дни вече изтръпвам всеки път при миене на зъбите.
Та, дали мога в плодовия ден и сутрините да карам на моркови?
Разбрах, че някои изцяло заменят плодовия ден със зеленчуков и това не се отразява на резултатите.
Знам, че всяка модификация на режима намалява ефикасността му, но все пак имам амбицията да го приключа успешно и затова търся начини за това.
Който има опит в подобна замяна на плодов ден със зеленчуков, моля, нека да сподели.
Отговори с цитат
  #1685  
Стар 16th September 2011, 06:02
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mini-boxer Виж мнението
Много обичам плодове, но имам агресивен пародонтит и зъбите ми са адски чувствителни към плодовата киселина. За няколко дни вече изтръпвам всеки път при миене на зъбите.
Та, дали мога в плодовия ден и сутрините да карам на моркови?
Защо не пробваш да си изцеждаш плодови сокове? Това също се брои за прием на плод, но с условието, че са пресни сокове, а не от натуралните!! Относно морковите - възможно е да замениш плодовете с тях, но трябва да знаеш, че една от най-важните съставки - каротинът - се усвоява само с мазнини. Например морковените салати са задължителни със зехтин.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #1686  
Стар 27th September 2011, 23:32
Аватара на miss Fine
miss Fine miss Fine не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 4
По подразбиране

Присъединявам се и аз към слабеещите с този режим, много ми помогна на мен. Свалих първия път 16 килограма, сега пак го почвам след почивката. И което е по-важно при положение, че след това не съм се ограничавала кой знае колко, успях да запазя килограмите. Какво по-хубаво от това. Днес ми беше плодов ден и скоро наближавам водния, стискайте ми палци.
Отговори с цитат
  #1687  
Стар 1st October 2011, 11:39
Mini-boxer Mini-boxer не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 19
По подразбиране малко да се похваля

Претеглих се чак на 18-тия ден и за моя радост вече съм с 3 кг. назад. Продължавам обнадеждена. Най-хубавото е, че не съм чувствала глад или дискомфорт до този момент. Е, все пак още не съм издържала първия си воден ден, но... надявам се да го преодолея.
Трябва да кажа, че за ръст 150 см. започнах от 61 кг. (което си е доста за такъв нисък ръст), нищо, че съм на 48 г.
Бях започнала да натрупвам странни сланинки на още по-странно място (под колянната става от вътрешната страна на краката), които вече изчезнаха. Предполагам, че седящата работа е допринесла за образуването им, освен всичко останало.
Първото олекване усетих в горното коремче, което се сви още след първите 4 дни. Намаляха обиколките на бедрата и успях да се вмъкна в панталонче, което не можех да обуя и закопчая. Сега го нося с кеф и дори в бедрата ми е свободно
Пожелавам успех на всички!
Отговори с цитат
  #1688  
Стар 4th October 2011, 12:01
solakova solakova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 18
По подразбиране аз да питам

Здравейте, днес ми е втори плодов ден, но май отървах коня , понеже хапнах краставици за обяд, без нищо друго, не смятам че е погрешно, но все пак по- осведомените може да кажат- Дали съм прегрешила?
Отговори с цитат
  #1689  
Стар 8th October 2011, 19:24
Mini-boxer Mini-boxer не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 19
По подразбиране :)

solakova, не се притеснявай. В диетата пише, че салати (домати, краставици, чушки, зелена салата) може да се ядат във всеки един от дните. Това не е прегрешение. Аз всеки плодов ден вечерям салата (белени розови домати, печени или пресни чушки и маслинки) и това не пречи на смъкването. Където съм чела други форуми и там масово споделят, че хапват салати всеки ден, така че не се укорявай, а продължавай. Успех!
Аз в понеделник ще се опитам да изкарам успешно първия си воден ден. Стискайте ми палци
Отговори с цитат
  #1690  
Стар 10th October 2011, 10:31
solakova solakova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 18
По подразбиране

Mini boxer, благодаря за подкрепата, аз въпреки угризенията и третия плодов ден го изкарах на салати, че и варени броколи.... Свалила съм 2 кг. за 10 дни, което при мен си е цяло постижение. Стискам ти палци за водния ден! Мен може би ще трябва да ме вържат когато стигна до него....
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникдневнадиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:31.