IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th October 2009, 17:34
Аватара на antichrist
antichrist antichrist не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Град: Варна
Мнения: 7
По подразбиране Генетично Оплешивяване

Здрасти страдам от така наречения генетично оплешивяване и бих искал да ми кажете как бих могъл да ми спре оплешивяването и да почне пак да расти косата ми. В прочем баща ми е плешив на темето пък родата на майка ми нямат косопад, само вуйчо ми който оплешивя от казармата с тез шапки Ако може по някакъв начин да спре да пада и да почне да расте ще чакам отговори са надявам с нещо да ми помогнете че с тоз проблем много малко момичета ми обръщат внимание
__________________
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th October 2009, 07:37
tonubg tonubg не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 94
По подразбиране

Е да се бориш срещу нещо генетично заложено е малко трудно.
Най-добре е да се бръснеш ... и така.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th December 2009, 00:49
Петко К Петко К не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2005
Град: София
Мнения: 289
По подразбиране

Ако момичетата не ти обръщат внимание, едва ли е защото си плешив.
__________________

"Friends and lovers come and go, but iron stays the same. Lift or die."
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th January 2010, 13:27
dilyan_dilyan dilyan_dilyan не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 1
По подразбиране

здрасти antichrist,
аз до колкото съм чувал плешивостта се предава по майчина линия а не по бащина, но не съм лекар и не съм сигурен. Иначе и аз имах същия проблем плюс факта че ми побеляваше косата. Първия съвет, който мога да ти дам е да си прегледаш бъбреците. До колкото разбрах може косопад и плешижост да се появят при неправилно функциониране на бабреците. Втория е -- аз ползвам един шампоан, руски е (знам как звучи) но на мен наистина ми помогна! Имах видим резултат след около две седмици тъй като косата ми беше къса и новата доста бързо застигна старата по дължина. Не само тва ами сега и нямам толкова бели коси, въпреки че никаде на упаковката на шампоана не се казва че помага и за това аз лично си мисля че има ефект! Ето ти линк дано и при тебе помогне заштото знам че не е болка за умиране но все пак не е приятно
http://www.greenhealth-bg.com/index....id=28&Itemid=2
Успех!!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 5th February 2010, 16:05
gynecomastia gynecomastia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 30
По подразбиране

Повечето препарати против оплешивяване (например широко разпространения finasteride/propecia) са на принципа на блокиране на ензима 5 алфа редуктаза, който превръща тестостерона в дихидротестостерон. Голямото количество дихидротестостерон e причина за така наречената андрогенна алопеция (оплешивяване).

Тези препарати (Proscar, Propecia, Fincar, Finpecia, Finax, Finast, Finara, Finalo, Prosteride, Gefina, Appecia, Finasterid IVAX, Finasterid Alternova) имат един МНОГО лош страничен ефект - ГИНЕКОМАСТИЯТА . Това става поради причината ,че ДХТ (дихидротестостерона) е антагонист на естрогените (женските хормони). Когато няма ДХТ, женските хормони се свързват с рецепторите и стимулират растежа на млечните жлези и в резултат на мъжете развиват нещо подобно на жеснки гърди.

Ако страдате от такъв вид опшлешивяване трябва да решите кое е по-гадното да имате женски гърди или да сте плешив! Аз за мен си съм решил, предпочитам да съм плешив, отколкото да изглеждам като жена.
__________________
Гинекомастия - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 5th July 2010, 20:53
konstans konstans не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 364
По подразбиране

Съвсем прав си, Но има и друг начин - мой познат се подложи на лечение срещу косопад с една нова технология и му поникна коса итам където беше доста опадала. Мога да намеря къде ходи дано ина други помогнат.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd July 2010, 19:43
nascox nascox не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 7
По подразбиране

konstans , можеш ли да попиташ къде е това място?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th November 2017, 19:06
fitnessdobavki fitnessdobavki не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2017
Мнения: 22
По подразбиране

Остави косата на заден план. Наблегни на красивото и естетично тяло. Мацките ще ти харесват мускулестото тяло, а не че си зализал бритона.
А и винаги може да се постригваш 0 номер
Отговори с цитат
  #9  
Стар 3rd March 2018, 14:16
TheIsco TheIsco не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2018
Мнения: 5
По подразбиране

Кофи за почистване на под с моп от онлайн магазин Cleaning Market. Ние ви предлагаме богата гама от надеждни кофи за професионално почистване

Последно редактирано от TheIsco : 31st October 2018 на 17:03
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ГенетичноОплешивяване
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:40.