IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th December 2010, 14:34
PURE PURE не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 2
По подразбиране Булимия и анорексия, хранителни разтройства

Здравейте на всички.

Надявам се, че всички читатели са в добро предколедно настроение

Направи ми впечатление, че от много време tialoto не е разглеждало темата за хранителните разтройства, в частност булимия и анорексия, заболявания, за който в България не се говори много и се знае изключително малко.

Бих искала да отворя тази тема и да призова всички хора, които имат ниакакви знания или въпроси по темата да пишат тук.

Аз самата се боря с тези заболявания и съм притеснена и шокирана от липсата на знание и компетентност на голяма част от обикновените хора, като мен по този въпрос.

Искам да обърна внимание, че тези разтройства засягат по един или друг начин, най- уязвимата част публиката - младите хора.

И така, след като tialoto обръща такова голямо внимание на здрабвослобното хранене и отслабване, мисля че тук е мястото да се обърне голямо внимание и на здравословната психика и здравословното отношение към храната и това как младите момичета (и момчета) възприемат тяхното отражение в огледалото.

Аз самата съм студентка по право в UK. Тук има 1.1 милиона хора които са засегнати от тези заболявания, като тези статистики се повтарят в много страни в Европа. Тук обаче има специaлизирана и безплатна медицинска помощ, която предлага различни видове лечение, от психотерапия, до когнитивно-поведенческа терапия, диетолози, работа в група и т.н. За голямо съжаление, разбирам че в България сме далече от момента, в които това ще се случи, но това не значи, че не можем да си помогнем сами и да се подкрепяме, до колкото това е вузможно.

За това, моля всички хора, които имат някакви познания, информация или въпроси свърсани с различните хранителни разтройства да споделят опита си.

Благодаря
  #2  
Стар 13th December 2010, 09:38
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=1762
  #3  
Стар 18th December 2010, 22:16
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Аз съм имала и 2те. Първо булимия, след това реших че няма нужда да хабя средства за храна и ... анорексия. Стигала съм до 36 кг. За щастие откриха в фаза в която все още мога да се лекувам. Резултатите от тези хранителни разстройства си личат и до днес - от гъста и здрава коса стана тънка, кожата ми се изсуши и състари преждевременно, бъбреците ми изобщо не са добре, сърцето също. С кожата оправих положението и в момента е гладка и възстановена, косата почти, за бъбреците и сърцето обаче не съм много сигурна, и все пак изкарах 2 операции и нямах проблеми. Но като се замисля че пак леко се отървах и се спасих защото болестта се откри навреме от близките ми.
  #4  
Стар 18th December 2010, 22:41
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Браво на теб , че си имала силна воля и си се "отскубнала" от ноктите на тези коварни болести
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
  #5  
Стар 19th December 2010, 02:05
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ..

Хмм,винаги ми е било интересно специално за тези болести..но нещата незапочват ли първо с внушението , че се чувстваш пълна..Тоест донякъде незасяга ли и психиката..
  #6  
Стар 19th December 2010, 07:17
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Е как ще може да се внуши,че няма глад
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
  #7  
Стар 19th December 2010, 13:12
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Те глада май спират да го усещат
  #8  
Стар 19th December 2010, 14:30
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Когато свикнеш на малко храна или почти без храна, и глад не се усеща, всеки път когато хапнеш съвсем малко и започва да боли стомах. Аз бях 55 кг при ръст 1.60 и с тези хранителни проблеми станах 36 или 37. В момента съм 47 и се чувствам идеално.
  #9  
Стар 19th December 2010, 14:35
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Чудесно е,че си го превъзмогнала,чувала съм,че са трудно лечими заболявания
Затворена тема

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Булимияанорексияхранителниразтройства
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:17.