IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st February 2006, 15:21
Guiness Guiness не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2005
Град: Sofia
Мнения: 21
Изпратете съобщение чрез ICQ до Guiness
По подразбиране Дозировка на Л-карнитин

Прочетох доста по въпроса за Л-карнитина, но така и не успях да си отговоря на следния въпрос: колко време трябва да мине между две приемания на дозата. Теглото ми е 48 кг/ височина 160 см. Преди тренировка взимам по 1 грам. Проблем ли е да взимам по толкова всеки ден, при положени че тренирам също толкова? Смятам да тренирам 5-6 дни в седмицата, а 1-2 да почивам - това докато приключа с Л-карнитина (около 5 седмици).
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18th March 2006, 00:43
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

До 2гр. дневно няма да ти навредят ,дори е толко дозата. Единия прием е преди лягане(който аз не предпочитам) или веднага след ставане сутрин(който предпочитам) а другият е 20мин преди тренировка 8)
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th April 2006, 20:02
Аватара на mafia
mafia mafia не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Белите Брези СОФИЯ
Мнения: 459
По подразбиране

Ако си момиче - а съдейки по ръста и килограмите ти си бих ти препоръчал едни сокчета на Ел-карнитинова основа - в почти всяка фитнес зала се продават - пий едно такова преди и едно по време на тренировка , спазвай хранителен режим и тренирай усърдно - и резултатите съвсем скоро ще дойдат

Има и още един по-добър и изпитан начин от момичета (а и от момчета) от наща зала - но в коктейла му има една съставка , чието име не ми е позволено да назова тук - иначе 2-те други съставки са аспирин и кофеин Ефекта наистина е поразяващ при чистене
__________________
Продуцентска къща, телевизии, реклама, клипове, PR и др. медийни изяви
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th April 2006, 10:26
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Това е напълно безсмислено. За да се усвои и задейства л-карнитина е нужен около час. Тоест - ако пиеш сокчето преди тренировка л-карнитина ще започне действието си тамън като свършиш.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11th April 2006, 14:14
Guiness Guiness не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2005
Град: Sofia
Мнения: 21
Изпратете съобщение чрез ICQ до Guiness
По подразбиране

Да, момиче съм, забравих да уточня. Тези сокчета не съм ги виждала. Интересно дали пише в каква концентрация е Л-карнитина... Аз знам каква е препоръчителната доза за моите кг., въпросът ми беше дали има някакъв конкретен минимален период между два приема на л-карнитин, при ежедневни тренировки.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11th April 2006, 15:56
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

казват че при продължителен прием организма привиквал и ефекта на л-карнитина намалявал. така че след 20-я ден може да поспреш за известен период.

Иначе тези сокчета, които аз съм виждал съдържат по 1000 мг.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th April 2006, 09:57
Guiness Guiness не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2005
Град: Sofia
Мнения: 21
Изпратете съобщение чрез ICQ до Guiness
По подразбиране

Благодаря!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th May 2006, 13:54
MELISA MELISA не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 37
По подразбиране

Има сокчета по 2200 мг Л-карнитин ако ти е много пий половината 1 час преди тренировка а другата половина преди лягане
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th May 2006, 13:57
MELISA MELISA не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 37
По подразбиране

Има сокчета по 2200 мг Л-карнитин ако ти е много пий половината 1 час преди тренировка а другата половина преди лягане
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th December 2006, 19:26
galka_23 galka_23 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 9
По подразбиране

ок сутрин като пия 2x500 ,кога мога да хапна нещо след това?а и при мен проблема е че често ставам към 12-13 часа и тренирам към 6,да не стане много 1г сутрин и 1г преди тренировка(като се има предвид малката часова разлика).а ако тренирам към 12,ставам пия 1г и отивам в залата-после кога пак да пия?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дозировканакарнитин
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:14.