IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 14th March 2007, 23:36
Reminder Reminder не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 270
По подразбиране

3 литра е най-средното количество, и за двата пола.
2 л. е минимума.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 15th March 2007, 10:42
Аватара на Briseis
Briseis Briseis не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Моя страна, моя България...
Мнения: 373
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bai BoRKo
Аз днес изпих 5 литра а сам 75 кг
5 литра?! какво ме направи ти? много хубаво за желанието, но аз съм чела че все пак не бива да се прекалява, защото се затормозявали бъбреците. ако се сетя къде съм чела ще пратя линка
__________________
Happiness lies in your own hands....
Отговори с цитат
  #13  
Стар 29th March 2007, 10:45
Аватара на radosfsf
radosfsf radosfsf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: Sofia
Мнения: 2 040
Изпратете съобщение чрез ICQ до radosfsf
По подразбиране

Незнам ама мисля че 5 литра са си доста.Все пак водата се доставя от почти всичко.
Аз си пия толкова кокото ми е кеф-мисля че я докарвам до към 2.5-3 литра ама никога не я меря.Сега като си сметнах по формулата
83kg x 0.03l=2.49(30ml са 0.03 l -за момчето с математическите проблеми ) значи горе долу съм в тези норми
А бирата трябва ли да я броя?-защото тогава става умопомрачителна цифра
__________________
http://vbox7.com/play:3c20fd1b
Отговори с цитат
  #14  
Стар 3rd April 2007, 10:45
deja_vu deja_vu не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 16
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bai BoRKo
Аз днес изпих 5 литра а сам 75 кг добре ли е че сам малко зле с математиката немога да си сметна нормата
Три литра на ден е идеално, през лятото може и повече. Ако ти се пие не се ограничавай, може и 5, ако не - не се напъвай, защото са си доста и бъбреците се товарят.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 3rd April 2007, 12:46
mairo mairo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2005
Град: Australia
Мнения: 1 025
Изпратете съобщение чрез MSN до mairo Изпратете съобщение чрез Yahoo до mairo
По подразбиране

аз пия по 4 на ден. Пълня хихенцата сyтринта и до вечерта трябва да са изпити ... в тези 4л се вмъква и 1л мляко ма незнам да ли трябва да го смятам.

когат обаче пия повече от 4.5л на ден усещам как мu се затормозяват бъбреците
__________________
Отговори с цитат
  #16  
Стар 3rd April 2007, 13:08
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

Еее СУПЕР тема
Аз пия по 3 - 3.5 литра на ден. И въобще не ги осещам. Създадох си тези навици след като бях прочела статиите за водата в http://dieti.gbg.bg/

Питейният режим не трябва да се омаловажава, не само от професионалните спортисти, но и от лицата, които се занимават със спорт като любители. Водата е задължителен компонент за поддържане на живота. Нейният редовен прием изисква не по-малко внимание, отколкото приема на енергия и въглехидрати. Всички клетки, които изграждат човешкото тяло съдържат вода и тя представлява 60% от телесната маса на всеки индивид. Водата подпомага охлаждането на тялото и предпазва от прегряване. Тя транспортира веществата до клетките, поддържа обема на кръвта и нормалното функциониране на сърдечно-съдовата система. Приемът на вода е гаранция за осъществяване на висока физическа активност. При обичайни условия дневната потребност от течности на възрастен индивид е 1.5-2 литра, което включва не само напитките – вода, чай, кафе, но и супите и водата, която естествено се съдържа в храната. При спортисти, особено при интензивни тренировки с потта се губят течности – до 2-3 литра/час. Количеството зависи от интензивността на натоварването, продължителността му, температурата и влажността на околната среда.
Маратонци могат да намалят теглото си с 8%, което означава загуба на 13% от общата телесна вода. При интензивни тренировки с потта се губят и някои електролити, основно натрий и в по-малки количества калий и магнезий. Приоритетно трябва да се компенсират загубите на натрий.
Най-добрият начин за набавяне на нуждите от течности е редовното пиене на вода – минерална или чешмяна, с добро качество. Съществуват някои основни правила, които трябва да се спазват при поддържане на нормален питеен режим:
1. Денят трябва да започна с 1-2 чаши вода, изпити непосредствено след ставане от леглото;
2. Вода се пие на определени интервали, през целия ден;
3. Вода се пие дори когато не се чувства жажда;
4. До тридесет минути преди започване на физически упражнения е необходимо да се приемат 1-2 чаши вода;
5. По време на физически упражнения е добре на всеки 15 минути да се приема 1/2 чаша вода;
6. Когато физическите натоварвания са особено интензивни, те водят до загуба на телесно тегло. Препоръчва се при всеки половин килограм загуба от теглото, да се приемат 2,5 чаши вода.


И наистина съм забелязала, че като пия повече течности и съм по подвижна, тъй чеее ДА на ВОДАТА! :P
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 3rd April 2007, 13:21
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

аз също пия доста вода, но просто защото съм си "жаба", както казва майка ми. обаче преди няколко дни разбрах за една съседка, която е 58 годишна и почти я бяха отписали от тоя свят. дори лежа в болнища 20 дни и все не могат да й установят какво й е. отслабнала ужасно (още преди да отиде в болницата видях, че много се съсухри) и вече като почнала и в болницата да губи съзнание-докторите съвсем се шашнали. мъжът й ни каза че й правили много и най-различни изследвания и накрая установили, че всичко е от липса на вода в организма. и човека каза, че тя от години не пила вода, не яла супи, не пила чайове и т.н. просто изобщо по никакъв начин не приемала течности. и като го разбрали я карала в болницата да пие по 1,5-2 л. вода на ден и й сложили няколко системи с глюкоза и .... така. жената се оправила. в петък я изписали, но аз вчера видях мъжа й и се потресох от разказа му. разказах това на всички колежки в работата, защото повечето ми се смеят, че ще ми прекарат маркуч от туалетната заради водата.... така че пийте вода, благодарение на нея живеем.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 6th April 2007, 23:39
PainfulGirl PainfulGirl не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 38
Изпратете съобщение чрез ICQ до PainfulGirl
По подразбиране

5 литра?
Аз знам , че е хубаво да се пие по 1-1.5л на ден , а също така и по време на ядене и по 1 чаша сутрин преди кафе, закуска и т.н=))
Отговори с цитат
  #19  
Стар 11th April 2007, 10:31
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

30 мл вода на килограм е минимуът, тук не влизат супите и кафетата
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 11th April 2007, 10:45
Аватара на radosfsf
radosfsf radosfsf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: Sofia
Мнения: 2 040
Изпратете съобщение чрез ICQ до radosfsf
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PassiON_
Еее СУПЕР тема
6. Когато физическите натоварвания са особено интензивни, те водят до загуба на телесно тегло. Препоръчва се при всеки половин килограм загуба от теглото, да се приемат 2,5 чаши вода.
Е аз вчера само с една трнировка загубих към 2.0 кг от теглото.Направо се учудих-1 час бягах с много дрехи и 2 грама Л карнетин на Musashi(много съм доволен от карнетина-беше ми за 1-ви път )-трябва ли да изпия 2.0x2.5=5 чаши вода веднага след това?
__________________
http://vbox7.com/play:3c20fd1b
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вода
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:31.