IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 22nd November 2008, 11:04
eclipse eclipse не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез MSN до eclipse
По подразбиране

Разбира се, ще разкажа...
Белезите са много индивидуално нещо, но в общия случай е във формата на дъга - от кокал до кокал (около 30см). При по леки случаи, може да е колкото секцио(около 10см), а при по-тежки, с много излишна кожа, дъгата може да продължава и към паласките.
Където се налага преместване на пъпа, има фин концентричен шев по ръба му, който после не се забелязва (поне по снимките, които съм гледала) - струва ми се, че и при мен няма да личи.
Операцията е с пълна упойка. Предварително те "начертават" как ще те "кроят", срязват, отлепят кожата и подкожната мастна тъкан (ако има нужда и липосукция правят), зашиват мускулите, опъват кожата и изрязват излишното. Когато се мести пъп, му пробиват нова дупка и го зашиват на новото място. После зашиват големия разрез долу, слагат дренажи, превързват, и те пристягат в ластичен колан, който се носи 1 месец. Болки усещах първите 3 дни(и то само където се вътрешните шевове), но с болкоуспокояващи са поносими - вливат ги през система, заедно с комбинирани антибиотици и глюкоза. Обикновено махат дренажите след 48 часа и на третия ден те изписват. Цялото преживяване много напомня на това след секцио. Изправят те на крак след 24ч., а на втория ден вече можеш да се разхождаш (леко приведен). Много е важно да се пазиш 1 месец след операцията - да не вършиш нищо, което натоврва коремните мускули.
Обикновено има оток и изръпналост/безчувственост на корема (при мен е така), така че аз още не мога да отчета съвсем крайния резултат (на 17 дена съм). Казват, че отокът минава след няколко седмици (до месец-два), а чувствителността може чак след няколко месеца да се възстанови, може и да не се възстанови на 100% (ама това да е проблема, важното е, че го няма гадният корем!).
dedektiv_p, и аз имах белези от други операции - едно секцио, и белег от апендицит + кръгъл белег от дренаж до него. И трите вече ги няма(да не говорим за стриите)! Остнали са само стриите, които бяха над пъпа(около 1/4 от увредената кожа при мен).
Когато има белег от секцио, хирурзите винаги срязват през него, така че да остане само един белег. Ако твоите белези са в областта, която биха изрязали (под пъпа) - ще се простиш с тях завинаги!
Отговори с цитат
  #52  
Стар 24th November 2008, 15:57
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Мила всичко това звучи страхотно, само остава да отделя някой ден средства и за това! Възстановявай се бързо и се пази, аз се пазех много от натоварване при 2 секцио и 1 апандесит. Белезите са ми три заради това с разстояние около 1-2 мм, радвам се че могат да се заличат, защото имах съмнения че са много ниско направени. Относно чуствителността след второто секцио са поразместили кожата и не се възстанови, но не ми и дреме за това имам безчуствени полета под и над разреза.
пази се мила и се възстановявай бързо, ще се радвам да видим и снимки, когато има такава възможност!
Целувки от мен мила!
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #53  
Стар 3rd December 2008, 14:26
spirit2007 spirit2007 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Варна
Мнения: 132
По подразбиране

детектив и аз имах разместена кожа от секциа, но като ми правиха липо на корема докторката ми го оправи и сега освен белега де, си е наред. макар че май и аз вече имам нужда от абдомино...
Отговори с цитат
  #54  
Стар 13th December 2008, 21:18
frederica frederica не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 3
По подразбиране

И моята абдоминопластика вече мина и искам да попитам докога усещахте придърпването от вътрешните шевове? Днес вече ми е 19 ден, а все още ме опъват. Не ми обясниха и докога да не вдигам нищо тежко, започнах да се мажа с Контрактубекс, но си слагам отгоре и превръзка, защото ми е гадно още да се допират шевовете до бельото.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 15th December 2008, 11:59
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Мила, трябва да не вдигаш тежко и да се пазиш минимум 1 месец. Аз те съветвам от вдигане на тежко да се въздържаш максимално дълго, докато се почустваш наистина здрава. Относно придърпването, то може да отшуми бързо а може и по натам в годините да си усещаш придърпване при определени движения на тялото. Това е съвсем нормално, всичко си зависи от твоя организъм!
Успех и бързо възстановяване!
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #56  
Стар 17th December 2008, 02:04
eclipse eclipse не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез MSN до eclipse
По подразбиране

frederica, честито ново коремче!
Аз съм на 40 дена и все още си усещам съвсем ясно вътрешните шевове, и не ми се струва, че ще отшуми напълно в скоро време. Точно вчера бях на контролен преглед и док потвърди, че имам и доста оток още, имам и безчувствен участък под пъпа, но тези неща не ме притесняват, знам че е нормално и много индивидуално. И на мен ми казаха 1 месец да се пазя да не вдигам тежко, но ако ми изнася, да казвам, че не мога, докато искам... Майтапа настарана, и аз бих се пазила поне 2-3 месеца още, или поне докато спра да усещам вътршните шевове (а моита са наистина много). Смятам и колана да понося още месец.
Засега не се мажа с нищо, и съм склонна да се съглася с док, че няма нужда..., но може и друг акъл да ми дойде...(досега винаги съм си мазала белезите след операции).
Отговори с цитат
  #57  
Стар 23rd December 2008, 09:22
frederica frederica не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 3
По подразбиране

Момичета, благодаря за отговорите. Най- много ме притеснява вдигането на бебето, че е над 7 кг вече. Другата седмица пак ще ходя на преглед, да видим какво ще каже доктора, но аз изобщо не се чувствам готова да се грижа за бебе, а свеки няма търпение да си ходи. И аз имам оток.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 31st December 2008, 13:24
eclipse eclipse не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез MSN до eclipse
По подразбиране

frederica, потрай още малко ... Да ти кажа, вече (почти 2 месеца след операцията), се чувствам наистина готова да правя всичко (без вдигането на много тежки неща). 7кг НЕ ми се струват проблем за моментното ми състояние, въпреки, че си усещам шевовете (особено сутрин като се протегна)..., но преди месец, примерно, не бих си и помислила да вдигна нещо повече от празна тенджера. Гарантирам ти, че много скоро ще се почувстваш готова!
Вдигането на децата за мен остава в миналото засега, но моите тежат над 15кг, и умишлено изчаквах да поотрастнат и да станат по-самостоятелни, преди да се оперирам... Довери се на интуицията си и настоявай за помощ ако се налага!
На всички - Весело посрещане на Новата Година, здраве и сбъднати мечти!
Отговори с цитат
  #59  
Стар 21st February 2009, 22:29
gerinceto gerinceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Аз от известно време се замислям за пластика на корем и паласки. Не занм дали ще ми трябва само липо или ще е и абдомино. Проблема е добре познат- колкото и да слабея едната педя под пъпа просто си стои мека като балон с вода.
Дори вече не ми се правят диети, защото като отслабна става още по-грозно- тънки крака и слаба горна част, а между пъпа и до под дупето все едно не е моето тяло.
Та, преди изобщо да ида на консултации при д-р Заякова искам да попитам какво ще стане с положения от докторите труд при една бременност след това.
На 26г съм и не съм раждала до сега. Страхувам се после да не стане някой сакатлък и да заприличам на изтърбушен мех.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 5th March 2009, 16:22
spirit2007 spirit2007 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Варна
Мнения: 132
По подразбиране

след бременност ефекта става май нулев, ама най-добре доктор да каже
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Абдоминопластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:36.