IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st November 2011, 14:54
Аватара на Favoritkata
Favoritkata Favoritkata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Пловдив
Мнения: 83
По подразбиране Проблем с косата

Здравейте. Имам сериозен проблем с косата. Първо- все не мога да случа на фризьор, опитвам се да я пусна дълга, обаче всеки път или по-скоро последните 2-3 пъти ме офъкват до безобразие, въпреки че не ходя при една и съща. В момента е толкова къса на пластове, най-горния и пласт е 1 пръст над ушите, отделно ми се омазнява доста често, като я измия връхчетата са сухи въпреки, че слагам балсам само на краищата и стърчи абсолютно навсякъде, от пресата ми става буквално на "гъз". От време на време започва да ми се лющи кожата на главата, което е кошмар. Иде ми да си обръсна главата 0- номер и да тръгна с перука Можете ли да ме посъветвате как да я пооправя, малко като поизрастат горните пластове ми се вижда най-разумно да я подстрижа на черта поне да няма какво да стърчи, засега не бих рискувала да ме подстригват на пластове, защото всяка фризьорка си има свое мнение по въпроса- една ме подстрига само с бръснача за филиране, което беше брутално, а другата за да махне филирането така ми надъвка косата от лявата страна, че като се изкъпя направо назъбена си изглежда. Даже не мога и да я вържа, защото отгоре е адски къса
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st November 2011, 14:56
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Освен да я оставиш да порасне ,аз друго решение не виждам
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd November 2011, 15:13
Аватара на Krissstin4enceto
Krissstin4enceto Krissstin4enceto не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 504
По подразбиране

Здравей, ще споделя и аз моя опит, дано съм полезна
Сю е права, трябва да я оставиш да порасне...но и това не е лесно
Ще разкажа за мен, ти ако намериш прилики - действай
Косата ми не иска да расте, т.е. расте много бавно, под нормалния 1 см за месец. Вярно, че я третирам с преси и боя, но така си беше и преди. От опита ми по различни фризьори знам: не спирай да търсиш фризьора, който като му кажеш обери ми само върховете-да го прави,а не да те кълца. В благодарение на това косата ми значително порасна-просто не ми взема от дължината,а само връхчета обира /и аз съм на пластове/.Не трябва и да те изтъняват много /филират/. И моята кожа на главата се лющеше от време на време, трябва да сменяш шампоаните, примерно да редуваш няколко /майка ми прави така/, аз тук-там /просто намерих такъв от който не се беля/. Фризьорката ми каза, че лющенето може да е защото шампоана ти идва много силен. Преди се миех с хед енд шоудърс, сега се мия с хининов шампоан (но в никакъв случай не ползвам такива,съдържащи алое,коприва,разни плодове...веднага се обелвам ) и съм добре. Моята коса също е склонна към лесно омазняване, казват,че трябва да избягвам да я пипам често,че бързо се омърсява и като се мия да не търкам много в корените,че така се стимулира мастната секреция. За връхчетата /освен балсам за лесно разресване/ ползвам задължително по малко кристали на мокра коса. За растеж първо ползвах Стимулант за коса на д-р Икаров /има голям ефект при мен, 1 път в седмицата го слагах/, а сега смених на възстановяваща маска за коса, в която слагам Тривитаминол /много го хвалят,очаквам резултати/. Пресата за коса ми е с черни плочи - турмалинови, прави връхчетата ми много гладки....Ох много писах, сигурно има и още,но не се сещам...дано съм била полезна
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd November 2011, 15:45
Аватара на Favoritkata
Favoritkata Favoritkata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Пловдив
Мнения: 83
По подразбиране

Благодаря за съветите. Явно отново ще трябва да я изтърпя, искаше ми се да не се лутам повече сред фризьори, но ще гледам да внимавам повече. Ако ползвам стимуланта на Икаров един път седмично дали ще е достатъчно? Аз уж имам преса с керамични плочи на Remigton, 60 или 70 лв. дадох за нея, хубаво изправя, обаче след първите две-три седмици косата започва да ми става гадна, ползвам един крем за коса на Loreal отпрофесионалната серия точно за предпазване от топлината на пресата, но не ми я предпазва кой знае колко много. Не изглежда плътна косата ми, а по скоро една на клечки, т.е. делят се кичурите там където е по-дълга(отзад). Сега като се видях, от горе и опред е къса, а отзад е дълга. Повече няма да позволявам така да ми я кълцат. Имах си идеалната коса, на времето(преди 4 години)

Последно редактирано от Favoritkata : 23rd November 2011 на 15:50
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23rd November 2011, 17:01
Аватара на Krissstin4enceto
Krissstin4enceto Krissstin4enceto не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 504
По подразбиране

За нищо Favoritkata
Ами затова казах какви са плочите, защото са доста по-щадящи от керамичните, има инфо в нета, но щом си дала толкова парички за преса, недей се набутва с нова, а просто пробвай нещо друго за защита .Аз от Лореал не съм доволна никак. Относно стимуланта, аз за поддържане го слагах 1 път седмично или на 2 седмици, а в началото го мажех 2 пъти в седмицата /т.е. при мен на всяко миене/- мажа и втривам леко в корените, сресвам се и слагам отгоре една найлонова торбичка, и отгоре увивам хавлия, стоя така поне 30 мин. /стояла съм и час-два/.Някъде месец така и имаше резултати. Може да ги редуваш с маска с Тривитаминол вътре. На Икаров е към 5 лв, а Тривитаминола е към 7...маската ми е Mil Mil Profesional...И аз имах по едно време хубава коса,макар и бавно растяща, но ми скимна да ставам руса...голяма грешка, доста се пооскубах и сега съм на онези френски черти...пак ще я пускам и възстановявам...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24th November 2011, 18:59
Аватара на Rabiosa
Rabiosa Rabiosa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2011
Град: Sofia
Мнения: 338
По подразбиране

Проблемните коси изискват адски много грижи и много качествени продукти. Моя съвет е да се оставиш косата половин година, като през това време я блъскаш с хидратанти и възстановяващи продукти. Щом си със чувствителен скалп по-добре поизчакай с тривитаминола, защото за момента не ти е много подходящ, тъй като хората масово се оплакват,че им раздразнява скалпа. Много е кофти като не си харесваш косата- аз преди годени се подстригах много късо и изобщо не ми отиваше. Косата ми се съсипа от стилизиращи продукти и преси. Сега смея да твърдя, че косата е нещото, което най-много харесвам в себе си. Продукти няма да се наемам да ти препоръчвам, защото сама трябва да си намериш подходящите за теб, но съвета ми е да използваш силна възстановяваща маска поне един път месечно, а иначе един път седмично можеш да си купиш от възможно най-изчистените и натурални маски. Използвай задължително балсам (лек), защото той затваря косъма и подхранващите съставки си остават в него. Опитай се тези месеци да не припарваш до пресата и да използваш сешоара при крайна нужда. Малко ще е трудно да ходиш като олигофрен в главата, ама няма начин- трябва да се възстанови. Ако имаш въпроси питай- ще помагам с каквото мога.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 25th November 2011, 16:01
Аватара на Favoritkata
Favoritkata Favoritkata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Пловдив
Мнения: 83
По подразбиране

Може би да намеря подходящи продукти за косата ми се оказва доста трудно с това лющене на кожата на главата. Дали шампоаните за чувствителен скалп биха били добро решение, тъй като не съм използвала такива досега. Маска само един път месечно ли да ползвам, примерно чувала съм за тази на Миосотис, че била добра. Балсам..измиващ или тези, които не се изплакват? Малко съм невежа по отношение на козметиката, даже малко ме е срам да кажа, че не мога да се гримирам, но това е друга тема на разговор. Доста воля ще ми коства да се откажа от пресата, защото в момента като я измия, като изсъхне, много ми стърчи косата и аз ползвам пресата, за да прибера стърчащите кичури. Смущавам се единствено, че ми се налага всеки ден да ходя на лекции, но може би просто трябва да спре да ми пука в момента как изглежда косата ми, горе долу 6 месеца за възстановяване и израстване би било добре.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25th November 2011, 17:03
Аватара на Rabiosa
Rabiosa Rabiosa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2011
Град: Sofia
Мнения: 338
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Favoritkata Виж мнението
Може би да намеря подходящи продукти за косата ми се оказва доста трудно с това лющене на кожата на главата. Дали шампоаните за чувствителен скалп биха били добро решение, тъй като не съм използвала такива досега. Маска само един път месечно ли да ползвам, примерно чувала съм за тази на Миосотис, че била добра. Балсам..измиващ или тези, които не се изплакват? Малко съм невежа по отношение на козметиката, даже малко ме е срам да кажа, че не мога да се гримирам, но това е друга тема на разговор. Доста воля ще ми коства да се откажа от пресата, защото в момента като я измия, като изсъхне, много ми стърчи косата и аз ползвам пресата, за да прибера стърчащите кичури. Смущавам се единствено, че ми се налага всеки ден да ходя на лекции, но може би просто трябва да спре да ми пука в момента как изглежда косата ми, горе долу 6 месеца за възстановяване и израстване би било добре.
По принцип намирането на подходяща козметика и добър фризьор са трудни задачи. Да не говорим, че е хубаво да сменяш от време на време продуктите. За чувствителния скалп най-добре питай в аптеките, защото там знаят най-добре. Аз се оправих със Селсън (около 10лв.), но пък някои се оплакват, че не им действа изобщо. Много е индивидуално, но това според мен ти е най-важния проблем в момента- да се оправиш кожата на косата. В момента колкото по-изчистени и колкото по-натурални продукти използваш, толкова по-бързо ще ти се успокои кожата. Маската според мен я използвай един пък месечно, ама ако ще си взимаш силна маска, както ти казах, изчакай да ти се оправи кожата напълно. По- нататък като се оправиш, ако искаш ми пиши на лични и ще ти кажа от кои съм доволна, но не знам на теб как ще ти подействат. Балсама по-добре го вземи с отмиване, че с тоя скалп да не вземе да се възпали нещо (не че пак е гаранция, ама по-малко вероятно е). Тези 6 месеца, ако ме питаш ходи вързана. Малко кофти, ама трай бабо за хубост Един път да си оправиш скалпа и да ти се възстанови косата, после поддръжката е по-лесна.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 26th November 2011, 12:16
Аватара на Favoritkata
Favoritkata Favoritkata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Пловдив
Мнения: 83
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от susan_88 Виж мнението
По принцип намирането на подходяща козметика и добър фризьор са трудни задачи. Да не говорим, че е хубаво да сменяш от време на време продуктите. За чувствителния скалп най-добре питай в аптеките, защото там знаят най-добре. Аз се оправих със Селсън (около 10лв.), но пък някои се оплакват, че не им действа изобщо. Много е индивидуално, но това според мен ти е най-важния проблем в момента- да се оправиш кожата на косата. В момента колкото по-изчистени и колкото по-натурални продукти използваш, толкова по-бързо ще ти се успокои кожата. Маската според мен я използвай един пък месечно, ама ако ще си взимаш силна маска, както ти казах, изчакай да ти се оправи кожата напълно. По- нататък като се оправиш, ако искаш ми пиши на лични и ще ти кажа от кои съм доволна, но не знам на теб как ще ти подействат. Балсама по-добре го вземи с отмиване, че с тоя скалп да не вземе да се възпали нещо (не че пак е гаранция, ама по-малко вероятно е). Тези 6 месеца, ако ме питаш ходи вързана. Малко кофти, ама трай бабо за хубост Един път да си оправиш скалпа и да ти се възстанови косата, после поддръжката е по-лесна.
Благодаря, много си услужлива Или този шампоан на Селсън, аз не знам той за пърхут ли е или за чувствителен скалп, видях някъкъв на Клоран с божур или пък на Дюкре, той е по-скъп, аз преди време бях ползвала на Дюкре Келуал-ДС, но беше помогнало само временно, той се води за тежка себорея или нещо такова. За маска мога да питам евентуално в тези магазини за специализирана козметика за коса. Няма начин, ще я оправя. То до голяма степен и храната влияе, така че ще трябва да се постарая
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26th November 2011, 20:31
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Favoritkata Виж мнението
Може би да намеря подходящи продукти за косата ми се оказва доста трудно с това лющене на кожата на главата. Дали шампоаните за чувствителен скалп биха били добро решение, тъй като не съм използвала такива досега. Маска само един път месечно ли да ползвам, примерно чувала съм за тази на Миосотис, че била добра. Балсам..измиващ или тези, които не се изплакват? Малко съм невежа по отношение на козметиката, даже малко ме е срам да кажа, че не мога да се гримирам, но това е друга тема на разговор. Доста воля ще ми коства да се откажа от пресата, защото в момента като я измия, като изсъхне, много ми стърчи косата и аз ползвам пресата, за да прибера стърчащите кичури. Смущавам се единствено, че ми се налага всеки ден да ходя на лекции, но може би просто трябва да спре да ми пука в момента как изглежда косата ми, горе долу 6 месеца за възстановяване и израстване би било добре.
Лющенето на главата може да е ако се боядисваш ! На времето имах този проблем когато се боядисвах с бои купени от Бг .
Това което мога да споделя за шампоаните от моя опит е 4е няма значение какъв шампоан си купувам , вси4ко върши работа но трябва да ги сменям на месец два. Лично аз не виждам смисъл да си купувам скъпи такива .
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемкосата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:59.