IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd February 2010, 20:42
jeni81 jeni81 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 1
По подразбиране Кредит

Теглил ли е някой скоро кредит за пластична операция?В коя банка е най-изгодно?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd February 2010, 20:44
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

в некоя гръцка

позната изтегли кредит (не за цици)

при 2.8% годишна лихва

тука лихвите са 9-10% в момента, което е абсурд =)
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd February 2010, 20:48
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

имаш в предвид в нЕкоя в гърция или? щото гръцките тука си бачкат на български лихви
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd February 2010, 14:19
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
в некоя гръцка

позната изтегли кредит (не за цици)

при 2.8% годишна лихва

тука лихвите са 9-10% в момента, което е абсурд =)
Мечтииии.... В момента лихвата на ОББ например, за потребителски заем без преференции е ...16,75% годишна лихва. 9-10% беше преди 5 години.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd February 2010, 14:21
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране Re: Кредит

Цитирай:
Първоначално написано от jeni81
Теглил ли е някой скоро кредит за пластична операция?В коя банка е най-изгодно?
Ти пък да няма да им обясняваш за какво теглиш кредит?! Потребителски искаш и толкова. Не се надявай обаче на по-малка лихва от 15-17%. Тук е Абсурдистан, все пак.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd February 2010, 14:34
SANTRA SANTRA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 15
По подразбиране

Здравей jeni, и аз от известно време се опитвам да изтегля кредит, но от всякъде ме отсвирват, защото заради кризата шефът умишлено направи заплатите ни да са на минимална, а навсякъде ме питат на колко се осигурявам. Естествено за сега вземам същите пари и мога да изплащам кредит, но за съжеление няма кой да ми го даде (трябва и да е скришом от мъжа ми поне в началото). Така, че ако някой има съвет и към мен ще съм му много благодарна. А ти jeni влез в www.moitepari.bg и вероятно ще намериш нещо, което да ти е от полза.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 3rd February 2010, 15:06
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SANTRA
Здравей jeni, и аз от известно време се опитвам да изтегля кредит, но от всякъде ме отсвирват, защото заради кризата шефът умишлено направи заплатите ни да са на минимална, а навсякъде ме питат на колко се осигурявам. Естествено за сега вземам същите пари и мога да изплащам кредит, но за съжеление няма кой да ми го даде (трябва и да е скришом от мъжа ми поне в началото). Така, че ако някой има съвет и към мен ще съм му много благодарна. А ти jeni влез в www.moitepari.bg и вероятно ще намериш нещо, което да ти е от полза.
Единственият вариант за който се сещам е да се уговориш с шефа си да ти направи споразумение за истинската сума, която получаваш, да те осигурява на нея, а ти да му даваш сумата, която той плаща за осигуровките ти над минималната. Дано си ме разбрала. Тогава вече банките няма да се опъват да ти дадат кредит. И шефът ти няма да има нищо против, щото няма да е набутан. Ти обаче ще си вътре с парите...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 3rd February 2010, 16:19
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Как така на минимална заплата ще ви осигурява? Че то има минимални осигурителни прагове, които от януари са отново вдигнати за пореден път. Всъщност по закон не може да ви осигурява на минимална заплата, щото ще отнесе глоба. Няма професия, която да се осигурява на минимална заплата, при нас чистачката е на 270 лв, защото толкова е прага за неквалифициран персонал. Има известни разлики за различните отрасли, но в общи линии всички що-годе квалифицирани са над 370-400 лв. Освен ако ви е нзначил като възможно най-нискоквалифициран персонал. Иначе за кредит аз бих ти препоръчала ОК кредит на ОББ. Сравнително лесно се отпуска, лихвата е като при повечето банки - около 16 %. Предимството е, че след определен период може да поискаш увеличение на кредитния лимит на основание, че си добър платец, в смисъл нямаш издънки. Ако и шефът ти е клиент на банката и фирмата е стабилна, представяш трудов договор и имаш още по-голям шанс за одобрение.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 3rd February 2010, 19:52
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mdacota
Цитирай:
Първоначално написано от Armand
в некоя гръцка

позната изтегли кредит (не за цици)

при 2.8% годишна лихва

тука лихвите са 9-10% в момента, което е абсурд =)
Мечтииии.... В момента лихвата на ОББ например, за потребителски заем без преференции е ...16,75% годишна лихва. 9-10% беше преди 5 години.
верно ли? баси преди 4-5 месеца проверявах и даже ми се стори доста висока годишната лихва =)))

теда, гръцка в гърция, то верно че в бг българска банка няма де, но.. =)
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th February 2010, 10:13
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
Цитирай:
Първоначално написано от mdacota
Цитирай:
Първоначално написано от Armand
в некоя гръцка

позната изтегли кредит (не за цици)

при 2.8% годишна лихва

тука лихвите са 9-10% в момента, което е абсурд =)
Мечтииии.... В момента лихвата на ОББ например, за потребителски заем без преференции е ...16,75% годишна лихва. 9-10% беше преди 5 години.
верно ли? баси преди 4-5 месеца проверявах и даже ми се стори доста висока годишната лихва =)))

теда, гръцка в гърция, то верно че в бг българска банка няма де, но.. =)
Аз лично бях в ОББ по-миналата седмица да питам за заем за колега. Бяха му отказали заем. Доходэът му не стигал за кредит от 15 000 лева. Въпреки, че момчето освен по трудови правоотношения има и странични доходи, му отказаха. От централата на ОББ били казали, че не дават заеми за ....талант... От Уникредит обаче бяха готови да му отпуснат заема, но лихвата беше по-висока от 16,75 %. повече не съм се интересувала по случая.
Лихвите са страшни. То по-добре човек да вземе пари от лихвар ако намери на 2-3% месечна лихва. поне няма да се налага да събира куп документи и накрая пак да му откажат заема.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Кредит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:27.