IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #141  
Стар 9th September 2009, 22:47
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

чувствам се МАГ
Отговори с цитат
  #142  
Стар 11th September 2009, 13:01
Аватара на elle_
elle_ elle_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: Sliven/Burgas
Мнения: 105
По подразбиране

Уффф...Много ме е яд за мача, защото за първи път харесах играта на наш'те Даже срещу Черна гора не ми харесаха толкова, ама н
__________________
L'amore non si vede in un luogo e non si cerca con gli occhi del corpo..Non si odono le sue parole e quando viene a te non si odono e suoi passi...
Отговори с цитат
  #143  
Стар 11th September 2009, 13:03
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

Играли сме добро, али сме немали шансу!

Не мисля че е само това .. но айде.. с тоя състав до тук...
Отговори с цитат
  #144  
Стар 11th September 2009, 16:09
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

Болката на ветерана

"Не оставяйте старите ценности под праха на забравата"-за тази мисъл,дошла до нас от древността,си спомних преди години при посещение на стария стадион "Хайбъри" на лондонския ,,Арсенал'',един от най-популярните английски клубове,известен със своите традиции,създавани в продължение на повече от сто години.По стените на клубната канцелария видях много снимки в рамки на хора от различни поколения-състезатели,мениджъри и президенти,които са оставили трайни следи в историята на клуба.И една мисъл: "Минават годините,поколенията идват и си отиват,а ,,Арсенал" остава и продължава пътя си във времето" - ето това внушава галерията от портрети,от нея лъха стабилност,самоуважение,по чит към миналото и съзнание за непреходността на ценностите в тази древна английска земя.Внушение,което има трайно въздействие.И което още там,на стария стадион "Хайбъри",ме насочи към други мисли.
Осемдесет години история има вече зад ,,Левски".Богата,интересна, история,създавана в продължение на десетилетия от хора,посветили на клуба най-хубавите си години и най-чистото от своя живот.А в канцеларията на ,,Левски" няма нищо,което да напомня за делата и залугите на тези хора.Нима не заслужаваше да се постави снимка в рамка поне на Борис Василев-Боркиша,един от най-ревностните инициатори за основаването на клуба,кръстник на ,,Левски",поставил начало на юношеския футбол,дълги години уважаван деятел и член на управителния съвет?А в клуба сега въобще не знаят неговото име.И само неговото ли? (И в ,,Славия" например едва ли някой знае заслугите на Стефан Чумпалов и Стефан Македонски,такива се нещата и в другите клубове).
Това е голямата тема за отношението към хората,чието време е минало,но чиито заслуги към клуба имат непреходна стойност и които заслужават внимание.Не става дума за нещо особено,за някакви награди,а просто да знаят,че не са забравени,че все някой си спомня с добро за тях.
Запомнил съм един разговор с Александър Христов-Шкубата малко преди да ни напусне този ветеран,един от първите ни олимпийци,в продължение на 20 години защитавал всеотдайно на терена престижа на ,,Левски" - бях го запитал дали получава от клуба някакво внимание,например най-елементарното - честитки за Нова година."Отдавна са ме забравили,нищо не получавам" - беше ми отговорил той и в думите му имаше болка,от която и мене ме заболя.И само той ли е изпитвал тази болка...Не ми е известно дали някой от известните,заслужилите ветерени на нашия клуб е удостояван с такова минимално внимание.А как би се повдигнало самочумсвието на тези възрастни хора,как биха се зарадвали те,ако получат дори една новогодишна честитка от ,,Левски" с подписа на президента!Едно малко внимание,което ще им покаже,че не са забравени.Защото много лошо е да съзнаваш,че вече никой не си спомня за теб,все едно че те няма на този свят...
Считам,че въпросът за отношението към ветераните на ,,Левски"(това се отнася и до другите клубове) и за връзките с тях изпъква сега и друга светлина и придобива по-особено значение.Имам предвид обстановката,създадена в нашия футбол след приемането на професионалния статут:в състава на ,,Левски" (както и на всички отбори) започват да преобладават играчи,дошли отвън,за които славното минало и традициите на клуба са чужди.Минало и традиции,които могат да имат изключително морално,мобилизиращо въздействие.Както това много точно са преценили хората от лондонския ,,Арсенал".И както е време да го преценят хората от ,,Левски".Представям си какво силно въздействие би имала една богата галерия от портрети както на деятели и треньори с изключително заслуги към клуба,така и на футболисти,създали славата на ,,Левски"-портрети,да кажем,на първия капитан Спас Стоянов-Папа Люро,на Никола Мутафчиев,Иван Радоев,Симеон Янков,Александър Христов,Асен Пешев,Асен Панчев,Михаил Лозанов,Константин Ефремов,Васил Спасов,Божин Ласков,Димитър Йорданов,Христо Илиев,Александър Костов,Георги Аспарухов,Стефан Абаджиев,Кирил Ивков,Павел Панов,Наско Сираков...Като изключим ЦСКА,колко са останалите клубове,които могат да разполагат сега с такова богатство,което е богатство и за нашия футбол?Такава галерия ще има несъмнен морален ефект върху футболисти,дошли в ,,Левски" от други клубове,ще им вдъхне гордост,че играят със синята фанелка,носена с достойнство от уважавани майстори,оставили следи в историята на българския футбол,ще ги свърже с богатото минало и традициите на най-популярния клуб в България.Със запознанство с тази галерия би трябвало да започва работата на всеки нов набор в детско-юношеската школа на ,,Левски".
"Не оставайте старите ценности под праха на забравата!" - колко много мъдрост има в тази мисъл,дошла до нас от дълбините на древността.


Откъс от книгата "С ,,Левски" по дългия път през времето" - Стефан Нойков
Извинете ако има правописни грешки ... но не е лесно да се чете и пише толкова дълга статия
Отговори с цитат
  #145  
Стар 16th September 2009, 22:25
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

цесека - Фулъм Х
Подводница - Левски 1
Отговори с цитат
  #146  
Стар 17th September 2009, 13:19
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране

По коя тв ще излъчват мача Левски- Виляреал?И въобще днес ли е?
Цитирай:
Срещата е на 2 декември от 20:00 часа и ще бъде предавана пряко.

Цитирай:
Днес от 20,00 часа на Националния стадион "Васил Левски" ЦСКА приема резервите на английския Фулъм, а в 22,05 на "Ел Мадригал" Левски ще излезе срещу силния тим на Виляреал.
__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
  #147  
Стар 17th September 2009, 14:34
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Про.бг от 22,00 часа :P е Левски

А вторият цитат си е точен, не знам от къде си го намерила, но си е така.Който го е писал е бил адски прав
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #148  
Стар 17th September 2009, 23:15
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от evelinho
цесека - Фулъм Х
Подводница - Левски 1
пу да си е.а прогнозите

MILI грешиш ... Левски игра от 22:05

Лацио и Рома направиха най-нормалното нещо на света...аз не очаквах нищо от тях
Отговори с цитат
  #149  
Стар 19th September 2009, 13:01
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

лацио загубиха супер тъпо, особено втория гол беше резултат от няма такава малоумна постъпка
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #150  
Стар 19th September 2009, 17:39
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

то и цесека изпуснаха Фулъм тъпо..ама ..
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общатемазафутбол
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:15.