IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 22nd August 2008, 10:07
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

(към Thomi) Забраната няма да помогне, най-много да го настрои срещу теб. Трябва да го накараш сам да разбере какво прави или малко манипулативно, но да го запалиш по нещо активно, да го запишеш в някой отбор, да му купиш колело, скейтборд, ролери. Но дори всеки ден да ходи на някаква тренировка, ако след нея (тя е примерно 2 часа) седне и пак стои цял ден, само ще си затормозява тялото на неговата възраст. Нужно му е движение цял ден.

еМ ДжИ, тея неща са повтаряни хиляди пъти. Най-важното е да са здрави, ама за някои хора това значи да са дебели - тогава всичко е наред. Говорили сме за бабите (дори в този форум), които тъпчат по цял ден децата със сладки работи, щот нека да си хапне, дете е още. Щото в България няма хранителна култура, за някои хора това е мания или някакво болестно състояние - той гледа кво яде, ненормален човек. Майките (които познавам) предпочитат да пращат децата си на дебелариум по 1 месец лятото, отколкото през останалите 11 месеца да се грижат за тях. И о не, 15 годишно момче от 95 кг станало 85 - голямо постижение, за другото лято пак качва 95-100 и пак така.

И може би наистина интернет е виновен за много от случаите, но той може в много по-голяма степен да помогне, ако детето го използва целенасочено и чете, а не виси в сървърите на някоя игра. Аз бях първият човек с интернет от всичките ми връстници, но това не ме спря от спорта.

За жалост тея работи ги виждаш не само по плажа, в метрото и изобщо по улиците постоянно ставам свидетел на момиченца с буквално шкембе, не просто коремче, а шкембе, на момчеца дето са 2 пъти по-широки от мене, но бабите до тях им бутат близалки в устата. И честно казано радвам се, когато помогна дори и на 1 човек, но за да се оправят нещата е нужен един прост план (който да дойде от държавата, не от мене), той да се вложи в училищата и да се следи състоянието на децата. И по физическо вместо да ходят на кафе, щото разбираш ли "не пишат отсъствия" или пък да си кибичат в залата и да си подават 1 топка, симулирайки активна дейност, спокойно могат да се правят упражнения, било то аеробика или фитнес. Има много училища с фитнес зали, най-вече в София, но директорите им са решили да печелят пари от тях и за учениците е просто "с намаление", ей до т'ва ниво стигна великата демокрация в България.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #12  
Стар 22nd August 2008, 10:17
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Към Иванин,тренира скокове във вода ,има мотор ,колело и ролери....общо взето всичко...
Не си представяй че съм супер строга просто искам да му отнема вниманието към електроните игри и да има други интереси и занимания
Отговори с цитат
  #13  
Стар 22nd August 2008, 10:19
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Според мен, освен причините, които изброявате, проблемът е и в качеството на храната. Не става дума само за джънк фууд-а, ами за храната изобщо. Млечните продукти идват от наблъскани с хормони крави! Да не говорим, че в България няма достатъчно добър контрол за съставките в храните и те са пълни със забранени в другите държави Е-та. Изобщо, дори да искаш да живееш здравословно, вече е ужасно трудно, особено в големите градове.
Даа, и няма решение.. освен да отидеш да живееш на село и да гледааш животни за собствена прехрана..
Иванин, дори да направят по 1 басейн и 1 фитнес зала за учениците във всяко училище и да ги задължат някакси да влизат в часовете, те ако след това си карат по същия начин, няма да се оправи работата. Виж в Америка, примерно, имат си сигурно много добри условия в училище, отбори, тва онова, но дебели ли са? -Доста.. Накъде върви света.. депресирах се!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 22nd August 2008, 10:28
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Те не ги задължават, а ако ги задължават имат минимални изисквания (в Америка), освен това предполагам тея с надморменото тегло се освобождават. А и те надебеляват най-вече след завършване на гимназията, ако до тогава са успели да се запазят

И естествено, че ако има по 1 басейн и 1 зала и поне 4 часа физическо седмично, нещата биха изглеждали по друг начин. Как през социализма всички са правили упражнения и дебелите деца са били по 1-2 в клас ? Виждаш, че може. Ако 12 години се създава култура у тях, едва ли след завършване на училище всички ще захвърлят нещата - невъзможно е, това е като да си миеш зъбите ; ) Но САЩ не ги мисли, имат си достатъчно хора и за армията и за всичките отрасли, ние сме 6-7 милиона и реално ще станем много по-зле от тях като съотношение към цялото население.
Има достатъчно добра храна, стига да искаш, не е нужно да ходиш на село. Първо - не е доказана вреда нито от хормоните при кравите, нито от модифицираните храни като цяло, това са само теории "какво би станало" - и то ще се разбере след 10-20 години така или иначе, тея храни отдавна са в употреба. Може да имат и само положителни страни, никой не знае. 2-ро докато си купувате кайма или готови кюфтета и кебапчета, при наличието на цели меса (независимо, че са пълни с химия, по-добре месо с химия, отколкото кайма без месо и пак с химия) не може да се оплаквате. Да си купувате всякакви храни пълни със консерванти, че дори и консерви ! Представете си има хора, които купуват консерви да си ги ядат вкъщи, не да си ги носят някъде навън.
Пак бързам, така че нямам време да изброявам всичките други храни, но който иска СЕ храни здравословно, дори в България, а който казва, че не може - мързи го да се занимава или просто говори на изуст, отново поради причината мързел.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #15  
Стар 22nd August 2008, 11:07
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Иванин има и още един фактор който ти отбягваш...НАТУРА ,ако натурата ти е че си склонен към напълняване каквото и да ядеш все ще ти се лепи..Аз съм слаба и се тъпча всеки ден ,даже във офиса ме питат къде ги слагам тези храни...Е ям и боклуци и не дебелея
Дъщерята на мия приятелка е на 14 години и е 70 кг ,и е нон стоп диети и като гледам няма резултат
Отговори с цитат
  #16  
Стар 22nd August 2008, 11:07
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
И естествено, че ако има по 1 басейн и 1 зала и поне 4 часа физическо седмично, нещата биха изглеждали по друг начин. Как през социализма всички са правили упражнения и дебелите деца са били по 1-2 в клас ? Виждаш, че може. Ако 12 години се създава култура у тях, едва ли след завършване на училище всички ще захвърлят нещата - невъзможно е, това е като да си миеш зъбите ; )
Да бе... ти къде отиде... комунизъмм.. аре да не изместваме темата.. че не ми се нерви. Както каза ПЕТЯ, най-важната причина, затова, че преди са били само по 1,2 дебели деца в клас, а сега по 1,2 слаби е в храната и по-точно точно в тези "химии", както ги наричаш. И не е невъзможно да се откажеш да спортуваш, ако са ти го налагали като задължение. Ако не ти е приятно и не го искаш сам, няма да ти стане навик, ако ще и всеки ден да са те карали да правиш нещо.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 22nd August 2008, 11:14
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Има достатъчно добра храна, стига да искаш, не е нужно да ходиш на село. Първо - не е доказана вреда нито от хормоните при кравите, нито от модифицираните храни като цяло, това са само теории "какво би станало" - и то ще се разбере след 10-20 години така или иначе, тея храни отдавна са в употреба. Може да имат и само положителни страни, никой не знае.
Това са пълно глупости, не било доказано! То цялото население на Земята мутира от генномодифицираните храни, ти се сети да твърдиш, че не било доказано... прадядо ти колко ли е бил висок?
Положителните страни в какво се изразяват? За някои, които си пълнят джобовете от тези добавки, сигурно са положителни страните... те с какво ли се хранят?
Преди не е имало толкова болни от рак. Защо ли?
Защо ли американците ни пробутваха инжектираните с хормони десни бутчета на пилета? Не че им е помогнало...
Отговори с цитат
  #18  
Стар 22nd August 2008, 11:35
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Извинявай, но ти говориш глупости, нищо лично, но гледай фактите Българинът много обича да обяснява на другите световните конспирации, как примерно на олимпиадата само наще ги тестват, Майкъл Фелпс бил пълен с химия и не го проверявали (но фактите са други), общо взето гледаме на нас да ни изнася въпросната теория и така я построяваме, пак без факти.
Пак казвам, НЕ е доказано, че генно-модифицираните храни са вредни, просто липсва такъв факт. Сега ти като личност дали смяташ, че са вредни, за мен лично няма никакво значение Не работиш в тая област най-малкото. И пак казвам нищо лично към теб, просто отговарям на мнението ти.
Защо има толкова онкоболни? Сигурно ще да е от царевицата... През 19 век на земята са разпръснати толкова ядрени вещества, отделно 5 пъти повече уж безобидни вещества, че както мразя тая фраза, но - бедна ти е фантазията. В пъти повече радиация е разпръсната за целия век, отколкото по времето на 2-те атомни бомби и Чернобил взети заедно. Предполагам си учила за разпада на ядрените вещества и ти е ясно колко време ще я има. Отделно май пропускаш канцерогенни елементи като цигарен дим, заводски отпадъци, автомобилни отпадъци, пържено олио ако щеш, които вече никой не им обръща внимание, но те са много ама много повече от една генно-модифицирана царевичка. Пропуснах естествено и слънцето и изтъняването на озоновия слой, които са причина сигурно за 10-20% от раковите заболявания.

Та извинявай ама така на изуст да ми говориш точно за болните от рак, при всичките тея фактори, които сам човек си ги е направил, просто.. недей. И прадядо ми е бил 1.90, ти виж колко е бил висок Линкълн (президент на САЩ преди да бъдат измислени въпросните храни), той сигурно също се е хранел основно с химия. И населението мутирало... а я да се замислим за броя на населението? Колко са били хората на земята преди 1000 години ? Ако тогава е имало по-малко високи хора, то е имало и по-малко хора изобщо.

И ето пак глупавата ни логика. Били ни пробутали десни бутчета. А те кво ядат Да не мислиш, че САЩ са им натурални пилетата ? Те са сред най-развитите в тая област и много им пука на американците кви пилета ядат, след като биват опържени и посолени.

Хубаво е да гледаме по-далеч от носа си и ако пак ще ми изразяваш противоположно мнение дай си аргументите, щото мен ми се струва безсмислено аз да се аргументирам с по 1 страница и изведнъж някой да ми каже "ти луд ли си не е така, аз знам". Теб ако те радва, прави го разбира се...
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #19  
Стар 22nd August 2008, 11:36
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Грешка...
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #20  
Стар 22nd August 2008, 12:57
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Прав си за радиацията и за слънцето, разбира се ... Няма как да имаме доказателства, след като само можем да предполагаме, какво се извършва по света. Сигурно сме далеч от истината.
Защо ръстът на хората се увеличава с вековете? Защо носим по-големи номера обувки от родителите си? Иди в Музея и виж статуи на хора от далечното минало, да видиш, че ще ти стигнат до кръста.
Всичко е вредно, но не можеш да отречеш, че населението мутира. Виж само какви модификации на негрите са се получили в Щатите.
Е, аз лично нямам нужда да пиша 1 страница, за да изразя мнението си. Важен е смисъла, а не обема. Нали?
(виж Барито как с 1 единствена дума почти винаги удря в десетката!)
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Децацелулит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:19.