IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th October 2009, 11:26
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране Хроничен цистит

Мисля да ви запитам при това чудо - цистит, който на периоди се явява много често и след изпиване на поредния антибиотик се появява пак и пак... какво пиете, за да не се получава... Някакви лекарства, но като хранителни добавки, билки? И пиене на много течности... От какво ли се получава това непрелъснато резаразяване с тези бактерии... ? Може ли да е примерно от минералната вода в големите 20л туби, при които не е много ясно, мият ли ги или не от фирмите доставчици...
Например на мен сега ми изписаха едно нещо, след антибиотика да го пия 3 месеца - Уростин. Друго, което ми казаха - Мечо грозде, но то много сложно за приготвяне, трябва да се вари, а в офиса няма как.
Гадна работа е това, на някого случвало ли му се е нещо подобно, да обменим опит?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th October 2009, 11:35
Аватара на kardoula
kardoula kardoula не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: София
Мнения: 26
По подразбиране

От години имам проблеми с цистита...особено в този период сега положението е съвсем тегаво. Поне напоследък минавам без антибиотици, което все е нещо. Две са нещата, които пия и вършат работа, поне при мен:

http://www.framar.bg/%D0%BD%D0%B5%D0...d30010444.html

и Уринал - http://www.walmark.bg/product_detail...product_id=568, който пия по-скоро профилактично - по един блистер отвреме-навреме. И разбира се - много вода, факт е че без това нищо друго няма как да помогне.
__________________
Think positive!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th October 2009, 11:37
Аватара на kardoula
kardoula kardoula не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: София
Мнения: 26
По подразбиране

А мечото грозде, колкото и да е гадно на вкус, помага. Едно време много пиех и сега само като помисля за него, ми става зле. Но може би като не си на работа, уикендите или вечер, може да пиеш по малко. Няма да навреди поне Поздрави и успех!
__________________
Think positive!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th October 2009, 12:06
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Много благодаря за полезната информация
А мечото грозде, как го правеше? Аз доколкото видях, продават го изсушено и до там, трябва да се вари, да се прецежда... а и на опаковката пише, че за да действа, трябва да се добави лъжичка сода бикарбонат? А тя не влияе ли по-скоро благоприятно на бактериите, мисля че те по-добре живеят в алкална среда, не в кисела... Не че разбирам нещо, но нещо такова разбрах.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28th October 2009, 12:21
Аватара на kardoula
kardoula kardoula не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: София
Мнения: 26
По подразбиране

Сода никога не съм добавяла, за първи път чувам иначе - да, варене, прецеждане, бла бла...досадно е (пише отзад на опаковката как точно се прави). Знам, че сега има и на таблетки, дали помага нямам идея, но поне се пият по-лесно.

От лекаря си знам и че когато се прояви цистита и пиеш там разни хапове - без алкохол (макар че аз пия бира понякога, не нарочно, де, ама не ми се отразява зле), пикантно и секс. С две думи - зле
__________________
Think positive!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th October 2009, 12:28
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kardoula
без алкохол (макар че аз пия бира понякога, не нарочно, де, ама не ми се отразява зле), пикантно и секс. С две думи - зле
Ааа, без алкохол? Без секс? Наистина ли? На мен не ми го казаха тва... ааааааааа няма се разберем така
Без алкохол, заради антибиотика, или след тва, по принцип? Щото... лошо.. да
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th October 2009, 12:33
Аватара на kardoula
kardoula kardoula не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: София
Мнения: 26
По подразбиране

Е, да, докато пиеш антибиотика...за секса обаче се отнася по-скоро докато имаш там всичкия набор кофти усещания. А нещата като опрат дотам, Мечото грозде и всички други билки и отвари вече не изглеждат чак толкова кофти идея... Съветът ми е - пий няколко дни Уринал, помага.
__________________
Think positive!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th October 2009, 14:06
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

аз също преди 2 години изкарах няколко циститна един след друг...само антибиотици и задулйително мико макс да не гъбясаш после, но доктора трябва да ти го е предписал, дано не е пропуснал. В крайна сметка се оправих с една "ваксина" ..някви хапчета които ми предписа личната и ги пих 3 месеца....уростим...дано не бъркам

много е гадно тва цистита- пази кръста и гледай да не настиваш много. и най-важното- не се психясвай а си мисли от ден на ден как се оправяш
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th October 2009, 14:54
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от trigers
В крайна сметка се оправих с една "ваксина" ..някви хапчета които ми предписа личната и ги пих 3 месеца....уростим...дано не бъркам
И аз това започвам да пия. Паралелно с антибиотика... За гъбите си знам, Гинодактарин и кремчета + вит. Б комплекс задължително с антибиотика и съм 6т.


Ще се оправям скоро, как иначе, че купон тярбва да правя Хехехе
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th October 2009, 17:50
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

да гинодактарин ако имаш гъби, а ако е превантивно да не гъбясаш от антибиотика- тогава мико макс.
Ами надявам се да се оправиш с уростима ... но защо ли паралелно с антибиотика, виж това не помня...
и на теб ли 3 месеца ти го дадоха?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хрониченцистит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:47.