IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #131  
Стар 3rd March 2009, 23:44
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sibi
Най-новите изследвания в тази област не го потвърждават.
Не съм запозната с тях, но знам колко мощни фирми си поръчват не едно и две изследвания, които да убедят потребителя в ползата от техния продукт. И това трябва да се има на ум.
Отговори с цитат
  #132  
Стар 4th March 2009, 15:40
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не знам кои изследвания какво показват, но факт е, че има немалко деца, които са кърмени и които боледуват нон стоп и такива, които не са кърмени и въпреки това са железни. Което ме навежда на мисълта, че кърмата не е нито най- важният, нито единственият фактор. Да, сигурно е хубаво, щом природата така го е измислила, ама аз лично не бих се вманиачавала. Неведнъж съм казвала, че процесът на кърмене и мисълта, че от циците ми може да тече мляко, ме отвращава най- дълбоко и не знам като му дойде времето как ще се преборя с това отвращение. Може би като родя един ден, ще изчезне от самосебе си, ама кво да правя, ако не изчезне?... Да се насилвам нямам намерение, защото съм убедена, една измъчена и нещастна майка е по- лош вариант отколкото едно адаптирано мляко. А и бебето расте и се храни и докато е в корема- аз за себе си го намирам за поне също толкова важно за имунитета да го храня качествено още по време на бременността. След това ако се окаже, че кърменето не ме прави нещастна, ще кърмя. Ако обаче сегашните ми усещания не се променят, нямам никакво намерение да се насилвам
Отговори с цитат
  #133  
Стар 4th March 2009, 15:51
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Важно е и ти да се чустваш добре и комфортно....децата всичко усещат.
Отговори с цитат
  #134  
Стар 4th March 2009, 15:54
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Нали, и аз тъй си мисля
Отговори с цитат
  #135  
Стар 4th March 2009, 19:30
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Ако обаче сегашните ми усещания не се променят, нямам никакво намерение да се насилвам
Не го прави, ако не го приемаш това за себе си... не си длъжна, нито пък е супер належащо. Аз също не бях прегърнала идеята от самото начало - но реших да си дам шанс да видя какво е - определено ми подейства облекчаващо (откъм болки и некомфортност) и се оказа, че ме устройва
Отговори с цитат
  #136  
Стар 4th March 2009, 23:32
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
процесът на кърмене и мисълта, че от циците ми може да тече мляко, ме отвращава най- дълбоко
Ти ме разби. Никога не съм гледала така на въпроса, да кърмя един ден ми се струва толкова естественно, колкото да ми излизат сълзи от очите или пот от порите.

Надявам се все пак да го превъзмогнеш като му дойде времето.
Отговори с цитат
  #137  
Стар 5th March 2009, 04:27
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

По мое наблюдение кърмените и некърмените деца се различават по степента на заболяване само до двете годинки . След това нещата се уеднаквяват . Но да кърмиш е най-малкото и по-лесно и по-бързо . Умираш за сън , но правиш само едно измиване за 2 сек. и започваш . А да подготвяш шишета , то студено зимата , да го направиш на телесна температура , добре да се разбие , минават 20 мин . оо-о , вече си става задължение за мен .
П.П. естествено говорим за физически възможни и двата варианта .
Отговори с цитат
  #138  
Стар 5th March 2009, 12:04
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Оооо, да, за това си напълно права, сигурно е много по- лесно от шишетата
Отговори с цитат
  #139  
Стар 5th March 2009, 12:09
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Със с разликата, че кърмата е мноооооооого по НЕхранителна, отколкото адаптираното мляко........и детето се буди много повече пъти от глад, заради по бързото усвояване на майчиното мляко.
но пак е относително де.
Отговори с цитат
  #140  
Стар 5th March 2009, 13:04
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bobeto83
Със с разликата, че кърмата е мноооооооого по НЕхранителна, отколкото адаптираното мляко........и детето се буди много повече пъти от глад.
О, не. Не бъркай "нишестетата" с хранителност. Даже изкуствено хранените деца се будят често от колики, щото стомахчетата им първоначално са абсолютно стерилни и трудно приемат тежка храна. Индивидуално е това с буденето, а ако е от недохранване - тези неща проличават още на първата консултация. Тогава задължително се додава и адапт. мляко. Но аз лично по препоръка на доктора ми държах детето седем пълни месеца само на кърма, без дори пюрета да давам... Достатъчно е разнообразното хранене на майката. Има доста изписана литература по въпроса. Така че кърменето е въпрос на избор и в никакъв случай не бих посъветвала някой да го прави, ако има някои предубеждения по въпроса. Но за това,че адаптираните млека са по-хранителни.... няма как дасе съглася. Това, че от тях се дебелее повече не е критерий, че са по-хранителни. То и от свинските пържоли се пълнее повече,2 отколкото от пилешкото весо, но това не значи,че не можеш да се наядеш с пилешко или че пържолите са по-хранителни и полезни, щото засищат повече.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗАПРОТИВКЪРМЕНЕТО
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:40.