IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Другата България


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #161  
Стар 8th August 2009, 19:44
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Аз например, никога не бих се чувствала добре на чуждо място. Най-важното за мен е здравето, спокойствието, приятелите и готините моменти. Единствено здравето е евентуална причина да замина, защото се оказва, че тук не можеш да разчиташ да ти спасят живота. Но за пари никога не бих заминала.
Ем, съгласна съм до голяма степен с теб и може би това е причината още да съм тук НО точно липсата на спокойствие в родината ни до голяма степен е причина за това много хора да заминат да си търсят щастието другаде ( или поне да опитат ) Да тук са семействата ни, приятелите ни, тук са корените ни, но не и спокойствието...Не мисля че човек може да е спокоен когато се чуди какво да сложи на масата всяка вечер или не може да отглежда спокойно децата си или родителите му мизерстват с по 200 лв пенсия и т.н и т.н...Не мисля че е редно държавата да я няма никъде а ти да живееш сякаш напук на нея с единствената идея да оцелееш, защото в доста от случаите в България хората не живеят - те просто преживяват... някак си, чукат на дърво да не им се случи това и онова а ако се случи почват да призовават да пратим по някое смс-че...Обичам родината си но от държавата бих се махнала на мига
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #162  
Стар 10th August 2009, 07:50
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
Обичам родината си но от държавата бих се махнала на мига
и аз...
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
Отговори с цитат
  #163  
Стар 10th August 2009, 08:43
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
Да тук са семействата ни, приятелите ни, тук са корените ни, но не и спокойствието...Не мисля че човек може да е спокоен когато се чуди какво да сложи на масата всяка вечер
Аз пък не мисля, че да се адаптираш, да учиш език, да преглъщаш обиди, да тръсиш работа и да не можеш да разчиташ на никого е точно спокоен живот. Естествено, не може да се сравнява с това да няма, какво да сложиш на масата, но и там може да се озовеш в подобна ситуация. Според мен, човек може да бъде спокоен, ако се чувства доволен от живота си. Ако е недоволен, мърморан и негодува от всичко, то той ще е такъв навсякъде, все нещо ще му пречи ...

Единственото, което пак наричаме спокойствие, това е спокойствието за живота, да не ни го отнемат някъде случайно, това е ОТВРАТ и втората причина, поради която бих заминала.
Отговори с цитат
  #164  
Стар 10th August 2009, 20:15
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Аз пък не мисля, че да се адаптираш, да учиш език, да преглъщаш обиди, да тръсиш работа и да не можеш да разчиташ на никого е точно спокоен живот.
С изключение на ученето на език другото може да се отнесе и за българската среда - даже обидното отношение от страна на работодатели тук е доста в повече...
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #165  
Стар 12th August 2009, 16:32
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
че да се адаптираш, да учиш език, да преглъщаш обиди, да тръсиш работа и да не можеш да разчиташ на никого е точно спокоен живот.
Ем, сега се замислих, повече обиди и профанско отношение отколкото в милата родина не съм търпяла никъде. А да се адаптираш никога не е проблем - готини хора има навсякъде по света и купона можеш да си правиш както в София така и в Осло например. Дори и притеяли си намираш - да, не е като с приятелите от детинство, но това не зависи от държавата а от възрастта.

Аз съм на мнение че ако дадеш шанс на страната и на хората в нея и те ти се отплащат със същото. И макар че съм родена българка благодаря на съдбата и обстоятелствата че мога да живея където си избера.
Отговори с цитат
  #166  
Стар 2nd September 2009, 01:51
Аватара на elle_
elle_ elle_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: Sliven/Burgas
Мнения: 105
По подразбиране

На мен много скоро ми предстои заминаване и то за дълго.Преди време, когато не беше сигурно дали ще се случи, много се надявах да успея да замина...Обаче сега като се замисля, осъзнавам, че въобще не ми се тръгва Единствената причина, поради която искам да напусна България в момента, е майка ми...Не съм я виждала от 3 години и толкова много искам да я прегърна
Наистина, не казвам, че живота ми е бил прекрасен, но все пак съм прекарала 20 г. тук...Всичко, което съм обичала и ще обичам е тук - семейството ми /освен мама/, приятелите ми, дори котката ми със звучното име Фабио Просто в момента в главата ми се въртят толкова спомени...Не изпитвам страх от това, че ще заминавам...Просто едно нежелание да се отделя от живота, който познавам!
__________________
L'amore non si vede in un luogo e non si cerca con gli occhi del corpo..Non si odono le sue parole e quando viene a te non si odono e suoi passi...
Отговори с цитат
  #167  
Стар 2nd September 2009, 12:45
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elle_
На мен много скоро ми предстои заминаване и то за дълго.Преди време, когато не беше сигурно дали ще се случи, много се надявах да успея да замина...Обаче сега като се замисля, осъзнавам, че въобще не ми се тръгва Единствената причина, поради която искам да напусна България в момента, е майка ми...Не съм я виждала от 3 години и толкова много искам да я прегърна
Наистина, не казвам, че живота ми е бил прекрасен, но все пак съм прекарала 20 г. тук...Всичко, което съм обичала и ще обичам е тук - семейството ми /освен мама/, приятелите ми, дори котката ми със звучното име Фабио Просто в момента в главата ми се въртят толкова спомени...Не изпитвам страх от това, че ще заминавам...Просто едно нежелание да се отделя от живота, който познавам!
Нали ще се сбогуваш с мен преди да заминеш
Отговори с цитат
  #168  
Стар 2nd September 2009, 12:58
Аватара на elle_
elle_ elle_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: Sliven/Burgas
Мнения: 105
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от evelinho
Нали ще се сбогуваш с мен преди да заминеш
Разбира се...Как може въобще да питаш
__________________
L'amore non si vede in un luogo e non si cerca con gli occhi del corpo..Non si odono le sue parole e quando viene a te non si odono e suoi passi...
Отговори с цитат
  #169  
Стар 2nd September 2009, 12:59
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elle_
Цитирай:
Първоначално написано от evelinho
Нали ще се сбогуваш с мен преди да заминеш
Разбира се...Как може въобще да питаш
къде ще ме водиш
Отговори с цитат
  #170  
Стар 2nd September 2009, 13:07
Аватара на elle_
elle_ elle_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: Sliven/Burgas
Мнения: 105
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от evelinho
Цитирай:
Първоначално написано от elle_
Цитирай:
Първоначално написано от evelinho
Нали ще се сбогуваш с мен преди да заминеш
Разбира се...Как може въобще да питаш
къде ще ме водиш
На мач...Ама трябва да е Литекс-Левски Да видим кой ще бие
__________________
L'amore non si vede in un luogo e non si cerca con gli occhi del corpo..Non si odono le sue parole e quando viene a te non si odono e suoi passi...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вашатапричинадазаминетедаостанете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:02.