IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th October 2008, 08:44
GLOW GLOW не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 18
По подразбиране Ролери

здравейте, от скоро се уча да карам ролери всеки ден по час - два, моля кажете дали това ще спомага за стягане на тялото като цяло, тъй катое по забавно, а фитнеса определено ми е скучен поздрави на всеички и хубав ден
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th October 2008, 09:11
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Разрови се малко из темите.

Щом извършваш движение, следователно вършиш някакво действие и за това действие работят мускулите. Само че карането и най-вече Ученето да караш не е кой знае какво физическо натоварване, тъй като ти постоянно спираш и не поддържаш натоварването, а за стягането (топенето на някоя-друга мазнина) е нужно постоянно натоварване.

И не на последно място - карането на ролери е забавление в случая, не спорт за извайване на тялото, спортът се нарича бодибилдинг.

Не знам защо напоследък в темите за фитнес всички питат за ролери, модерен балет, как шахматът ще повлияе на нашето тяло... Форумът е "Женски фитнес", не виждам общо с тези неща.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th October 2008, 10:26
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=10095
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th October 2008, 09:20
GLOW GLOW не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 18
По подразбиране

оо този сайт е супер - май трябва да прочета всичко за спирането защото ми е голям проблем - ако има някой от Варна, който е наясно как се спира, моля за помощ слънчев ден
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th January 2009, 16:43
Аватара на any4ka_bany4ka
any4ka_bany4ka any4ka_bany4ka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Варна
Мнения: 29
По подразбиране

Аз цяло лято карах....заради племениците ми, бях тяхната детегледачка и ги гоних...а те тарикатите с колела Та...както и да е. Искам да кажа, че има голяма разлика от преди и сега! И там си купих и въже и много съм доволна, а за "спирането" ами ако не искаш? Всеки колкото може Но при мене проблема беше, че се научех да се въртя..като балеринка и после не може да ме спреш
А да за спирането, трябва да завъртиш например десния крак-стъпалото на ляво Не мога да го обясня...! Трябва да ти покажа и аз съм от Варна
__________________
Ако мозъкът беше поничка, твоят щеше да е само дупката!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th February 2009, 11:46
denitsa denitsa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 1
По подразбиране

Спорт, който вреди на човешката фигураПаулина Христоскова Чамова
03 Септември 2008, 15:24 Всеки се възхищава на спортистите - като качества, спортни постижения и заслуги, като структура на тялото (фигура), като здраве. Не е един случаят, когато виждаме бивш спортист на възраст от 45 години например, който визуално изглежда с 10 г. по-млад.

В тази тема няма да пиша за това, че много спортисти се самоунищожават, вземайки различни добавки, анаболи и други подобни, които след време причиняват тотален срив на физиката им.

Става въпрос за спорт, ако може така да се нарече, който оказва лошо влияние върху развитието на тялото и структурата. Нормално е всяко едно спортно начининие да доведе до видоизменение на фигурата - дали става въпрос за разширяване на раменната област, прасците или разширяване на таза. Пример за разширение на талията е балетът, който оказва дори и минална промяна в обиколката на тази женствена част и то поради факта, че много движения и упражнения стават с големи разкрачвания (шпагати). Но колкото и да се промени размерът на таза - пак не е вид изкривяване или нещо, което може да промени изцяло визията на човек.

Така известните ролери навлезнаха в България като хит преди доста време. Имаше период, в който мечтата на всяко дете беше да притежава тези две обувки на колела и ако може дори и насън да не ги събува. Всеки знае как става придвижването с тези ролери - краката трябва да се местят отвътре навън, разширявайки разстоянието помежду си. Общо взето стойката на краката е като палатка, като в областа на коленете тази палатка е по-свита. Коленете са така да се каже прибрани навътре. Ако сте се замисляли - на малките дечица, които по цял ден играят на пода или върху кревата, се отделя голямо внимание за това как са свити краката. Нормалното и правилно стоене е извесното "по турски" защото коленете са свити надолу (въпреки че кракът е настрани). Когато детето сяда и краката от колене надолу са настрани, оказва напрежение върху капачката на коляното и постоянното стоене по този начин променя наколна на крака. От своя страна това води до изкривяване на тази част от долните крайници.

При ролерите се забелязва стойка, която принципно е същата като неправилното седене, за което споменах преди малко. Така напрежението върху коляното е обратно на нормалното и на това, което е свикнал крака. Постепенно коляното свиква с тази стойка и така се получава изкривяване. Да - полезно е да се карат ролери, най-малкото което е, че по този начин се топят и калории. Ако някой каже, че с ролери е свалил 2 килограма, аз ще допълня, че за да е свалил 2 килограма с каране на ролери е изкривил краката си с 2 милиметра. Не е много, но не е нужно да вредим на структурата си и най-вече на здравето си, защото рано или късно това може да доведе до по-сериозни проблеми. Да не споменавам, че за една жена е гордост краката й да са в перфектна форма и едно такова леко изкривяване може да доведе по-суетните жени до комплексиране.

Плюс това ролерите са вид мързелив спорт в сравнение с бягането - има разлика да пробягаш 100 метра с маратонки и това да се возиш 100 метра на колела, като в една трета от растоянието да си правил вдижения за набиране на скорост. И пак - дори и минималните усилия, които се полагат - самата стойка, която заема човек с ролери оказва отрицателно влияние върху фигурата. Доказано е дори, че има случаи с хора, притежаващи напълно права структура, при качването им на ролери да усещат напрежение и тъпа болка в кръста. Това мисля, че е достатъчно показателно и неопровергаем пример за вредата, която причиняват обувките на колела.
Какво мислитен за тази статия?Дали има нещо вярно?Бях решила да си купувам ролери, но малко се разколебах.Вие как мислите
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th February 2009, 16:11
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Да, фигуристките имат изключително грозна фигура 1-во - от ролери до кънки на лед разликата не е голяма.

За различните натоварвания :

- Много ясно, че ще се натоварват колената, след като стойката е с леко свити колена.
- Много ясно, че ще се натоварва кръста, след като стойката е леко приведена напред и се навеждащ още повече с ускоряването.

Реално всеки 1 спорт променя фигурата, тенисът натоварва много повече едната част на тялото (разделено вертикално), отколкото другата, същото е и за бейзбола, хвърлянето на различни тежести, баскетбола, волейбола и изобщо всичко.

Не вярвам някой да кара ролери по 24 часа, 7 дни в седмицата. Кой може да си позволи да кара ролери повече от 2 часа всеки ден. Кой може изобщо да си позволи да кара всеки ден... Отделно че метеорологичните условия не го позволяват. В случая с кънките на лед - любителите рядко карат повече от 2-3 пъти седмично, това ням да доведе до изкривяване. А тая цифра 2 кг = 2 мм изкривяване е най-голямата глупост, тъй като факторите за отслабване са толкова много и най-малко значимият от тях е карането на кънки.

Та, освен ако не живееш на ролерите, няма от какво да се притесняваш, както казах по-горе, не съм видял фигуристка или хокеист с изключително грозно и изкривено тяло ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #8  
Стар 3rd April 2009, 19:42
rolerman rolerman не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 3
По подразбиране

Ха ха ха ха ах ,това с изкривяванията е и вярно и не ,Първо има си стойки и стойки.Човек първо трябва да се консултира ,как да прави някакво упражнение ,правилно и тогава да го изпълнява ,през лятото кръстосвам много улици по София и карам по много часове, е още съм си прав и здрав и със стегнато тяло.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th April 2009, 10:05
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Сякаш извадено от женско списание, за да има с какво да се оправдават мързеливите жени.
Естествено, че на всяко нещо може да се намери недостатък, защо обаче да се задълбава. Правете това, което ви харесва, без да се взирате и толкова. Като бях малка съм карала почти всеки ден, от 2ри до 7ми клас карах наистина всеки ден, по-нататък, по-малко, но абсолютно нищо не се е променило в перфектите ми крака Хехе. 2кг=2мм, какво ли не измислят вече хората, още малко нова мерна единица ще измислят за изкривяване на краката. Като е вредно, най-добре да си стоим дружно по къщите и да дебелеем, като най-безопасно.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12th February 2019, 16:53
mariq82 mariq82 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2019
Мнения: 1
По подразбиране

Карам ролери повече от три години, почти всяка седмица като е хубаво времето. Е, не ми се е отразило негативно по никакъв начин, дори напротив.

За всяко нещо ще се намерят лоши отзиви, но по тази логика хайде да си стоим само вкъщи и да не извършваме никаква физическа активност, заради рисковете от травми или износване на ставите. Например и за бягането казват, че натоварва коленете, износват се, а стъпалата се набиват, без значение с какви обувки сме.

Така че, карайте си ролерите ако ви харесва и изобщо не обръщайте внимание на подобни писания колко не били полезни.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ролери
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:35.