IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 14th April 2006, 22:17
ivaivalito ivaivalito не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 7
По подразбиране

да др .Велинов за обикновенно става въпрос просто искам някой стамотолог който да работи съвременно .Имам коренче за вадене и едно зъбче за пломба на което му падна пломбата която една доста някадърна стомотоложка ми прави.Можете ли да си представите преди 5 години на майка ми 2 дена под ред и биха по 7 инжекции упойка за да и изкарат зъба и от тогава се наплаших от нея .Тя ми прави коронката от която не съм доволен.А за да се стигне до коронка една леличка стомотоложка ми изпили толкова предното зъбче когато бях на 12 че пломба не го хващаше.Жалко просто ако знаете някой колега за личен стомотолог или има ли някой друг стомотологичен Форум ако моГА така да го нарека.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 15th April 2006, 08:18
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Има стоматологичен форум, но колегите не обичт пациенти да пишат там (за мен това е много странно разбира се).
http://www.zabolekar.info/forum/
За колегата ще ви напиша утре, само да си проверя визитките в моя кабинет.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #53  
Стар 15th April 2006, 09:51
ivaivalito ivaivalito не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 7
По подразбиране

Благодаря.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 16th April 2006, 13:33
kutzarova kutzarova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1
По подразбиране

Д-р Венелинов
Аз имам проблем с доста криви горни предни зъби има ли възможност с фасети да се коригират ?
Отговори с цитат
  #55  
Стар 16th April 2006, 14:14
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Може, ако наистина не са прекалено криви.
Но повече си струва да сложите брекети!

Целостта на зъбите не се нарушава, резултатът е траен, а и всяка конструкция (като фасетите) изисква удвоени грижи и си крие своите рискове.
Вече има прозрачни брекети, както и други доста естетични варианти, ако видът на железа по зъбите би Ви притеснил
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #56  
Стар 16th April 2006, 20:04
discover discover не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2
По подразбиране

Д-р Венелинов, аз също Ви благодаря, че споделяте мнението и опита си, съвсем искрено при това, с хората на този форум. Въпреки, че отделяте време и усилия безкористно в помощ на всички нас, мисля че в крайна сметка това ще бъде безценен актив за вашата практика. Аз лично Ви желав успех в създаването на повече усмихнати българи.

Аз също имам кратък въпрос към Вас: кое, според Вас, е по-удачен вариант: корони или фасети, в случай където предните зъби имат вече пломби, които, както добре знаете, в дългосрочен период потъмняват. Изобщо, фасетите съществуват ли като алтернатива в подобен случай? Необходимо ли е пломбите да се свалят, остатъка от зъба да се изгради, и едва тогава да се мисли за естетичното му оформление?

Благодаря Ви предварително за Вашата помощ.
Отговори с цитат
  #57  
Стар 16th April 2006, 22:59
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Понеже съм сам... ... и понеже все не ми стига времето, затова и понякога се забявям с моите отговори. Както и да е. Благодаря на всички ви. Надявам се да съм ви бил полезен за да изберете най-доброто за вас и вашите усмивки.
На въпроса на Куцарова... Коригирането на криви зъби с фасети е едно от показанията им. Разбира се "диастема" е прав/а. Ако желаете е по-добре да си сложите брекети, а след това, ако не е достатъчно може да се докоригира с фасети. Ако обаче не желаете да слагате брекети (има и такива пациенти) фасетите са добро решение. Пак казвам, че зависи строго от ситуациятас вашите зъби.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #58  
Стар 16th April 2006, 23:17
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране фасети

На въпроса на "дискавър"...:
Ако на зъбите има стари пломби, аз лично предпочитам да ги сменя първо (особено, ако не съм ги правил аз). Това го правя от гледна точка да се презастраховам, че отдолу няма скрит кариес. Има една особеност при фасетите. Те са с различен коефициент на термично разширение от този на пломбите. Това означава, че при консумирането на топли и студени храни/наитки пломбите и фасетите се свиват (от студено) или разширяват (от топло) по различен начин. Това поражда риск от поява на пукнатини в керамиката (т.е. на фасетите) и последващи фрактури. За целта се изработват фасети от фотополимер, който обаче е по-нетраен или се стремим при оформянето на зъба да отнемем максимално от пломбата, т.е. колкото по- малко пломба, толкова по-добре. В отделни случаи съм изпълнявал фасети, които повече приличат на корона отколкото на фасета, но все пак се запазват част от здравите зъбни тъкани. Ако обаче разрушението на зъба е прекалено голямо (много големи пломби), тогава предпочитам короната, защото тя ще ми гарантира (а и на моят пациент/ка) по-голяма сигурност и по-малък риск от счупване на възстановяването.
Повтарям отново как ще се лекувате зависи само от вас и лекуващият ви стоматолог, т.е. решението трябва да е съобразено спрямо вашето желание и според възможностите и правилата за лечение.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #59  
Стар 16th April 2006, 23:21
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Забравих да допълня, че цвета на пломбите не е от голямо значение. Той винаги остава скрит под фасетата и цимента.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #60  
Стар 17th April 2006, 19:10
elka elka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 10
По подразбиране

здравейте,
аз искам само да попитам във връзка с пломбите на предните зъби - как се избелват зъбите при това положение? ако имаш няколко пломби отпред може ли въобще да си избелиш зъбите макар и малко?
благодаря
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:04.