IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 14th October 2008, 15:41
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Amaranta
Има една група майки, които не кърмят и на които бюстът НЕ се разваля или поне не толкова, ако бяха кърмили, и за които изобщо не се говори и които не споделят този факт
Интересно ми стана, след като не са кърмили, кой установи колко щеше да им се развали бюста, ако бяха кърмили, за да правиш такъв парагон (казваш ПОНЕ НЕ ТОЛКОВА)
Да добавя, че и аз не съм против майките, които не кърмят, въпрос на личен избор е.
Отговори с цитат
  #102  
Стар 14th October 2008, 17:01
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Аз бих кърмила бебето си.
И аз съм чувала (от лекар!), че бюстът се разваля още по време на самата бременност....
Не изчетох цялата тема, може и да сте го коментирали, но кърменето предпазва детето от астма и алергии, което е доста по-важно от запазването на бюста на майката (който, да не забравяме, вече е пострадал от бременността).
Освен това ми се върти нещо от сорта, че така се намалява рискът от рак на гърдата на майката.
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #103  
Стар 14th October 2008, 21:56
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Незнам доколко е вярно , но докторите казват , че нераждалите и некърмили жени са рискава група за рак на гърдата
Отговори с цитат
  #104  
Стар 15th October 2008, 08:35
sweety_L sweety_L не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: На покрива с Карлсон
Мнения: 2 380
По подразбиране

Моят бюст леко набъбна по време на кърмене (кърмих 6 месеца и малко повече), но докато траеше бременността, не усетих никаква видима разлика. Нямам нито една стрия и никаква птоза, след преустановяване на лактацията. И познавам достатъчно на брой жени, чиито гърди не са претърпели никаква промени и до ден днешен се радват за красив и стегнат бюст.
Не бива нераждалите жени да остават с впечатлението, че на всяка цена ще им се развали бюста, защото именно тази предварителна настройка действа на психиката и не често води до отказ от кърмене.
__________________
"Да си самодостатъчен, това е въпрос на интелект. Само глупакът може да скучае."
Отговори с цитат
  #105  
Стар 15th October 2008, 08:46
NESCAFE NESCAFE не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 2 958
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от i_ani
Незнам доколко е вярно , но докторите казват , че нераждалите и некърмили жени са рискава група за рак на гърдата
И аз така съм чувала
Отговори с цитат
  #106  
Стар 19th October 2008, 20:02
Amaranta Amaranta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Интересно ми стана, след като не са кърмили, кой установи колко щеше да им се развали бюста, ако бяха кърмили, за да правиш такъв парагон (казваш ПОНЕ НЕ ТОЛКОВА)
никой, всичко е в сферата на предположенията. Тези, които са кърмили не могат да се произнесат за това, какво би могло да се случи на жените, които не кърмят и обратно.
Просто ми изглежда логично, колкото по-големи ти стават гърдите, толкова повече да се увеличава риска от увисване.
Най-вероятно жените, които запазват бюстовете си, имат хубава форма и широка основа на гърдата, еластична кожа и малък бюст , който не се увеличава много през бременността и кърменето.

Цитирай:
но кърменето предпазва детето от астма и алергии, което е доста по-важно от запазването на бюста на майката
така ли ? ма ти направо откри Америка

И не мога да разбера какво точно означава, за тези които го твърдят : "бюстът се разваля по време на бременността", това че се уголемява ли (което предполага отпускане след бременността) или че провисва още по време на бременността ?
Отговори с цитат
  #107  
Стар 30th October 2008, 00:34
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Да, още кърмя - част първа

Цитирай:
А знаете ли, че кърмещите жени**:
-се възстановяват по-бързо след раждането
-страдат по-рядко от рак на гърдата
-запазват по-добре бюста си (парадоксално, но факт!)


*,** - Източник: Хана Лотроп – Книга за кърменето
Да, все още кърмя – част втора и ещо любопитно Татковците и кърменето
Отговори с цитат
  #108  
Стар 18th December 2008, 09:29
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Бебето ми винаги ще е на първо място. Неможе циците ми да са по-важни от него. Аз съм ЗА кърменето и немога да разбера майките които имат кърма с какво право лишават децата си от нея?
Отговори с цитат
  #109  
Стар 20th December 2008, 13:39
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tirra
Бебето ми винаги ще е на първо място. Неможе циците ми да са по-важни от него. Аз съм ЗА кърменето и немога да разбера майките които имат кърма с какво право лишават децата си от нея?
Съгласявам се абсолютно !

Да не говорим, че кърменето е естественото продължение на бременността и раждането. Организмът на детето е устроен да се захрани с кърма, а този на майката - да кърми. За детето това означава пълноценен хранителен прием, висок имунитет и т.н и т.н., а за майката - по - бързо възстановяване на килограмите, свиване на матката, стесняване на таза ...

Кърменето е най - доброто, което една майка може да дари на детето си.
Отговори с цитат
  #110  
Стар 28th January 2009, 15:36
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

А на мен ми е интересно в момента в който решиш да спреш да кърмиш, кърмата сама ли си спира? А ако имаш повече кърма, може ли да я изцеждаш с помпичка и да я съхраняваш? Къде обаче? И колко време? (егоистично, ама на всеки 3 часа да го храниш в началото, може да ти се прииска в един момент някой да те отмени за малко...)
А инък и аз така съм чела, че бюста се разваля по време на бременността и като се замислиш няма много голяма логика от кърменето да ти се развали бюста? Звучи ми като да ти се развали бюста от милювките на мъжът ти ...
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗАПРОТИВКЪРМЕНЕТО
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:59.