IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 11th March 2008, 19:28
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Ха,значи и противозачатъчните не били толкова сигурни!

Аз имам позната,която забременява/2 пъти/,като има спирала и мъжа й ползва презерватив!
Няма нито едно средство 100% сигурно!
е това си е за рекордите на гинес!!! чак невъзможно ми звучи, просто...
Отговори с цитат
  #32  
Стар 12th March 2008, 15:58
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

И на мен ми прозвуча невероятно,но е факт!

Мацката пък не искаше второ дете и два пъти абортира.

Някои жени толкова трудно забременяват,пък други без проблем даже и с предпазни средства
Отговори с цитат
  #33  
Стар 23rd March 2009, 10:45
Аватара на sinia
sinia sinia не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Sofia
Мнения: 177
По подразбиране

Здравейте момичета! Един тъп въпрос, но не съм пила до сега противозачатъчни...Интерес ваме следното: Мога ли да спра приемането на Ясмин 3 дни по рано? И до колко дни след като ги спра ще ми дойде цикъла? Има ли вероятност да закъснее повече от 7 дни след спирането?
Май станаха повече въпроси : )))
Много ще съм ви благодарна, ако ми отговорите : )
__________________
Никоя цена не е достатъчно висока за едно ново усещане!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 23rd March 2009, 23:42
tartcitrus tartcitrus не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 47
По подразбиране

Аз доколкото знам, противозачатъчните лъжат организма, че си бременна, за да не отделяш яйцеклетки. Следователно би трябвало да е нормално да нямаш цикъл.
Освен това, противозачатъчни се взимат, когато са предписани от лекар, само тогава, защото както и с диетите много си зависи от човека. Ако си младо момиче, на която цикъла още се регулира не е правилно да се взимат противозачатъчни, защото това подлъгва организма, а в този период на съзряване хормоните, както знаете са доста буйни и едно такова подлъгване ги кара да се объркат още повече. Така че за тийнейджърка, противозачатъчните са опани. Майка ми е взимала противозачатъчни, когато е била тийн и резултатите хич не са били добри.
Така че ако ще взимате противозачатъчни първо се консултирайте с лекар. И все пак ако имате друга възможност за предпазване, като презарвативи, спирали и т.н., по-добре използвайте тях. Каквото и да си говорим, противозачатъчните си остават хапчета...химия...което никога не е много на добре.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 24th March 2009, 20:00
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ама моля ви, не говорете глупости, ако не сте наясно. Противозачатъчните подтискат овулацията. Демек яйцеклетки се отделят все пак и не, не е нормално да нямаш въобще цикъл. Възможно е кръвотечението да намалее и да трае по- малко от обикновено, ама все пак го има.
Синиа, със сигурност можеш да ги спреш и по средата хаповете, въпроса е колко ще е правилно. Те затова са точно определен брой хапчета, за да се пият точно толкова, не някъде около тази бройка. Може би няма да се случи нищо фатално, ама няма гаранция- може и да ти се разбърка цикъла за месеци напред.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 26th March 2009, 00:52
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Синия,можеш да ги спреш и обикновенно след 4 ден трябва да ти дойде...Аз съм си забавяла и предизвиквала по ранна менсурация по този начин..


tartcitrus ,според мен нещо не е така с лъжливите бременности
Хапчетат спират овулация не лъжат организма че си бременна...ако е така всички хормони ще са ни объркани и ще сме по 100 кг
Отговори с цитат
  #37  
Стар 23rd May 2009, 13:59
Аватара на stelchi
stelchi stelchi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: Варна
Мнения: 120
По подразбиране

Мацки, дайте мнение, че не съм много наясно: никога не съм пила противозачатъчни, а искам това лято 2 месеца да пия, та да не се лишаваме от някои удоволствия с гаджето. Та въпросът ми е кога трябва да почна да ги пия- веднага след цикъл или..? Аз естествено ще посетя и гинеколог, но все пак да знам кога да се ориентирам.. Мерси
Отговори с цитат
  #38  
Стар 23rd May 2009, 17:26
щастливка щастливка не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: portugal
Мнения: 102
Изпратете съобщение чрез MSN до щастливка Изпратете съобщение чрез Yahoo до щастливка
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от stelchi
Мацки, дайте мнение, че не съм много наясно: никога не съм пила противозачатъчни, а искам това лято 2 месеца да пия, та да не се лишаваме от някои удоволствия с гаджето. Та въпросът ми е кога трябва да почна да ги пия- веднага след цикъл или..? Аз естествено ще посетя и гинеколог, но все пак да знам кога да се ориентирам.. Мерси
Първото хапче от първата опаковка го изпиваш в първия ден от менструацията и така 21 хапчета до свършване на опаковката.Правиш пауза от 7 дни и на осмия започваш новата опаковка,като междувременно през тези 7 дни докато правиш паузата ти идва месечния цикъл.На опаковките има упътване.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 23rd May 2009, 17:37
Аватара на stelchi
stelchi stelchi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: Варна
Мнения: 120
По подразбиране

Благодаря Щастливке Аз ще чакам доктор да ми предпише или препоръча противозачатъчните ( тогава ще прочета листовката)
..но поне сега мога да си направя сметката кога да отида
Отговори с цитат
  #40  
Стар 25th May 2009, 09:05
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

Не знам дали е добра идея да започнеш противозачатъчни само за 2 месеца и после да ги спреш. Все пак те ти влияят на организма, не са просто бонбонки. Ако ще почваш пий ги докато не решиш да забременееш.
Но все пак разпитай гинеголога си за тези неща. Просто съвет!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Противозачатъчницикъл
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:07.