IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 25th May 2009, 12:09
Аватара на stelchi
stelchi stelchi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: Варна
Мнения: 120
По подразбиране

Може да Ви се стори тъпо, но някак си все още приемам противозачатъчните като нещо, което “трови“ организма ми и именно заради това не искам да ги пия с години ( дете планувам след около 4-5г). Та си мислех че 2- 3 месеца през лятото не е кой знае какво, но естествено ще се консултирам с д-р Ох боли
Отговори с цитат
  #42  
Стар 23rd January 2010, 01:33
sherry870 sherry870 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте!Искам да попитам дали има вероятност при приемането на Жанин редовно от близо 2 години,появяване на цикъл редовно,да има вероятност да забременееш,без да имаш симптоми,свързани с отсъствие на цикъл?Въпросът ми е провокиран от факта,че в последно време чувствам поддъване на корема,което може да е нещо нормално, но нали знаете,че през главата на момичетата минават най-различни щуротии.Преди месец ходих на лекар,но забравих да споделя притесненията си..нали би трябвало докторът да види,ако нещо не е наред.Не съм си купувала тестове за бременност,защото смятам,че щом имам цикъл,тестът не би могъл да хване нищо.Има ли шанс за извънматочна бременност,или притесненията са ми напълно излишни.Моля ви дайте ми съвет)
Отговори с цитат
  #43  
Стар 23rd January 2010, 15:08
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Вероятност винаги има, няма метод, който да предпазва 100% (освен безсексието), но вероятността е мнооого малка. Все пак ако имаш съмнения, направи си тест или отиди на преглед
Отговори с цитат
  #44  
Стар 10th July 2010, 06:15
nini4ka nini4ka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 1
По подразбиране Спешен отговор

Моля ви за помощ.На 18 години съм.Изписаха ми противозачатъчни "Джаз". Казаха ми да ги пия в дена на първата менструация.Изпих две хапчета от тях и на 2 ден мензисът ми спря.Искам да попитам това нормално ли е? Не съм пила повече от две.Не смятам и да пия вече.Искам да знам дали е възможно да са ми навредили по някакъв начин? Тази седмица ще отида на гинеколог.Но ако може пишете ми по скоро, да се успокоя малко.Притеснявам се много. Никога до сега не ми се е случвало да имам мензис 2 дена.Винаги по 6-7 ми е бил месечният цикъл.А започнах да ги пия, защото имам сериозен приятел и уж да не забременея. А то взе че ми спря мензиса.
Благодаря предварително за отговорите.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 14th July 2010, 07:34
Аватара на serios girl
serios girl serios girl не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 65
По подразбиране

По принцип, щом си ги почнала, не е хубаво да ги спираш.
Но ти сигурно вече си била на лекар и той ти е обяснил какво да правиш.
__________________
Обяви
Отговори с цитат
  #46  
Стар 19th July 2010, 00:55
Keep_walking Keep_walking не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте, видях, че по-горе има подобно мнение, но искам да попитам по-обстойно и дали имате опит в такава ситуация...

възможно ли е да се спре приема на Ясмин например, 5 дни по-рано (примерно на 16-ия ден?) Ще се получи ли менструация в 7-дневния период без пиене на хапчета (ако някой знае)? (Или има по-голям шанс да не ми дойде през тези 7 дни... и след това...?)

Това, което пишеше в листовката (което беше за случай на изпускане на хапче през 3тата седмица), беше, че се спират или се пият 2 поредни месеца. А в случай, че се прекъсне след забравянето през 3тата седмица, се чака 7 дни, но не се казва идва ли цикъл? Нормално ли ще е да се забави повече от 7 дни или е по-вероятно да дойде? Става въпрос за 4-5 дни по-ранно спиране?

Благодаря ви оредварително!
Отговори с цитат
  #47  
Стар 30th July 2010, 19:18
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Абе, някой да е имал проблем с Ясмин, като моя
гинеколожката ми го препоръча за регулиране на цикъла, тъй като с ескапела си го прецаках
сега го започнах от първи ден на цикъла, да го приемам всеки ден по едно и също време както се приема!! обаче вече девет дена имам кървене,
дали няма да умра от кръвозагуба?!
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #48  
Стар 30th July 2010, 19:19
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

само че сега ще чакам до понеделник за да ида да се консултирам............
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #49  
Стар 31st July 2010, 14:55
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

Roki, не нещо необичайно, ако ти е първа опаковка. Докато се адаптираш към хапчетата може да имаш зацапвания и между менструациите. Освен това, нали знаеш, че докато организмът ти се адаптира към противозачатъчните, не са много сигурен метод за контрацепция. По-добре си се пазете в началото и с презерватив
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #50  
Стар 3rd August 2010, 11:29
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

зацапванията бяха много зловещи, бяха солидни,
засега поне от вчера нямам
което ме радва!!!! така и не
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Противозачатъчницикъл
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:15.