IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th February 2009, 00:15
norita81 norita81 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: veliko tyrnovo
Мнения: 5
По подразбиране АЛЕРГИЯ ОТ КЪНА? ВЪЗМОЖНО ЛИ Е

ЗДРАВЕИТЕ МОМИЧЕТА МНОГО СЕ НАДЯВАМ НЯКОИ ОТ ВАС ДА МИ ПОМОГНЕ.АЗ ИМАМ АЛЕРГИЯ ОТ БОИ ЗА КОСА И ТО ДОРИ ОТ БЕЗАМОНЯЧНИТЕ РЕШИХ ДА ПОЛЗВАМ КЪНА ЧЕРНА И СИ ВЗЕХ НА АРОМА ТОЧНО ПРЕДИ ЕДНА СЕДМИЦА СЕ КЪНОСАХ И НА ДРУГИЯ ДЕН ВЕЧЕ ЗАПОЧНА КОШМАРА ПОДУ МИ СЕ ЧЕЛОТО ЛИНФНИТЕ ВЪЗЛИ НА ВРАТАИ УЖАСНИ БОЛКИ ВЗЕХ СИ АЛЕРГОЗАН НО НЕ МИ МИНА .ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ТОВА ДА Е ОТ КЪНАТА.НЕ МИ СЕ Е СЛУЧВАЛО ДО СЕГА ТАКОВА НЕЩО !
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th February 2009, 12:33
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

norita, не смятам, че алергията ти е към къната, а по-скоро към някоя от добавките...
Принципно къната е растение, а това какво добавят производителите към нея е друг въпрос.
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th February 2009, 12:49
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Добавят боя Истинската къна би трябвало с времето напълно да се отмие, а повечето продавани тук не се отмиват. Наблюденията ми са отпреди десетина години, но не мисля, че нещата са се променили.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th February 2009, 17:20
Аватара на Favoritkata
Favoritkata Favoritkata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Пловдив
Мнения: 83
По подразбиране

Напълно възможно е.Едно време къната може и да е била хубава,но в момента...Аз даже преди си мислех да използвам,не само за промяна малко в цвета,но и за подхранване.От както една приятелка ми каза,че откакто започнала да ползва черна къна,само че не българска,а от онази индийската,косата й е започнала да капе на снопове.Купувала ли си е какви ли не маски и добавки,докато не разбрала че е от къната.В момента се боядисва с боя за коса 1 път в месеца и определено няма такива проблеми с косата
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th February 2009, 20:08
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Имам приятелка, която по същия начин е алергична към бои и всякакви къни. Просто трябва да се примириш, че няма да се боядисваш...за жалост. Това й казаха всички дерматолози, които посети след няколко неуспешни и неприятни опита за боядисване. Но все пак се надявам да има някаква алтернатива.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th February 2009, 11:24
norita81 norita81 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: veliko tyrnovo
Мнения: 5
По подразбиране

много благодаря за отговорите явно няма да се боядисвам или къносвам,пуснах темата защото в нета не намерих нищо което да ми даде изчрпателни отговори и предпочетох да почерпя информация от чуждия опит
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th February 2009, 11:30
norita81 norita81 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: veliko tyrnovo
Мнения: 5
По подразбиране

norita, не смятам, че алергията ти е към къната, а по-скоро към някоя от добавките...
Принципно къната е растение, а това какво добавят производителите към нея е друг въпрос.
_________________
Първо питаме Чичко Гугъл, после Леля Уикипедия, след това поленцето "Tърсене", и чак тогава натискаме "Нова тема". явно не съм се изразила правилно под къна разбирам готовия продукт които ни предлагат в търговската мрежа,аз растението няма от къде да си го набавя за съжаление.чичко и леля ги питах ама не ми допаднаха отговорите,съжалявам ако пускането на новата тема е било проблем за някой от вас,нова съм във форума и не съм запозната с неписаните му правила[/u]
Отговори с цитат
  #8  
Стар 12th February 2009, 11:31
Аватара на anelee23
anelee23 anelee23 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Plovdiv
Мнения: 36
По подразбиране

Аз пък съм много доволна от къната за коса Отскоро се боядисвам защото искам да предам червеникав оттенък на косата ми която в момента иначе е черна и досега само 2 мазания с къна направих и вече дори по дължината се забелязва промяна в цвета А това с боя нямаше как да стане..
Според мен къната е доста по-безвредна от боята и наистина донякъде е необяснимо да имаш алергия от къна.Но моя съвет е ако смяташ че по принцип наистина си доста алергична-- просто спри да използваш каквито и да било оцветители!! Може би най-много спрей за кичури или перука нещо..но в никакъв случай не се боядисвай защото тея алергии понякога имат сериозни последици
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12th February 2009, 20:01
norita81 norita81 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: veliko tyrnovo
Мнения: 5
По подразбиране

МОМИЧЕТА,ХОДИХ НА ЛЕКАР И СЕ ОКАЗА ЧЕ НАИСТИНА ИМАМ УЖАСНА АЛЕРГИЯ КЪМ ВСЯКАКВИ ОЦВЕТИТЕЛИ И НЕЩО В КЪНАТА Я Е ПРОВОКИРАЛО ОЩЕ ПОВЕЧЕ,ЗА ГОЛЯМА МОЯ РАДОСТ ВЕЧЕ ОТШУМЧХА БОЛКИТЕ И ОТОЦИТЕ.ЯВНО ВЕЧЕ НЯМА ДА СЕ КЪНОСВАМ И БОЯДИСВАМ,ЗАЩОТО МОЖЕ ДА ИМА МНОГО ОПАСНИ ПОСЛЕДИЦИ,БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА МНЕНИЯТА.СЕГА ЩЕ СЕ МЪЧА С ОТВАРА ОТ ОРЕХОВИ ЛИСТА ДА СИ ПОТЪМНЯВАМ КОСАТА НЯКОЙ АКО ЗНАЕ РЕЦЕПТИ ДА КАЖЕ
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: АЛЕРГИЯОТКЪНАВЪЗМОЖНОЛИ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:38.