IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th March 2009, 00:11
*Princess* *Princess* не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 554
По подразбиране ЗЕЛЕН ЧАЙ

Знае се, че зеленият чай прочиства организма. За диета ли се пие или за здраве ?

Ако някой го пие системно и има наблюдения от действието му, нека пише.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25th March 2009, 02:39
щастливка щастливка не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: portugal
Мнения: 102
Изпратете съобщение чрез MSN до щастливка Изпратете съобщение чрез Yahoo до щастливка
По подразбиране Re: ЗЕЛЕН ЧАЙ

Цитирай:
Първоначално написано от *Princess*
Знае се, че зеленият чай прочиства организма. За диета ли се пие или за здраве ?

Ако някой го пие системно и има наблюдения от действието му, нека пише.
Аз го пия от година и половина.Една рускиня тук ме ,,зариби"така да се каже,тя е живяла с корейци и китайци и за тях зеленият чай бил като ,,въздуха" изгарял токсините ,разграждал по бързо храната или знам ли какво беше вече,нещо свързано с храната.Аз го пиех в началото само като им гостувахме,след вечеря,от куртоазия,но след всеки следващ път,се улавях,че чакам с нетърпение този ритуал.Преяла.................чая, се едно ми помагаше на храносмилането,един такъв тръпчив,но.........най хубавото нещо за мен е когато забелязах,че в деня след като съм пила чая,нямам проблеми с ходенето до тоалетнаОт там нататък не пропускам ден.Пия го след вечеря.Във едно от качествата му съм убедена за другите...............незнам.Аз си купувам от китайски магазин,в ламаринена кутия и е насипен,незнам в пакетчетата дали 100%зелен чай
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25th March 2009, 06:49
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Аз пия от години. Купувам на пакетчета Twinings, Pickwick, Tetley, Lipton...всякакъв. Имам предпочитания към определени. Харесвам много и този на листа, но нямам условия за запарка в къщи.
Не мога да кажа, че ми е помогнал конкретно в нещо, з'то нямам проблем, който да решавам с него, но не бих спряла да пия. На някои хора действа пургативно, да. Аз съм заменила сутрешното кафе с него и не мога да си представя деня без чай.
Не бива да се прекалява - може малко да раздразни стомаха.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 25th March 2009, 07:58
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Единственият зелен чай, който ми допада като вкус, е един с жасмин ( мисля, че беше на Twinings ). Но не ми се дават толкова много пари за чай Знам, това е скръндзавщина, но както пия по 6 - 7 чая на ден, този е в състояние да ме разори

Оригиналният зелен чай просто не ми харесва, ако го пия, трябва да е насила. А иначе е много полезен ...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 25th March 2009, 10:11
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Всеки ден пия зелен чай, много го харесвам.
Купувам само на листа за запарка, така виждам че листата, които са в пакета са наистина само от връхчетата, а не нещо натрошено и смесено.
Накрая изяждам дори и самите листенца, съвсем не са лоши
Отговори с цитат
  #6  
Стар 25th March 2009, 11:12
Аватара на tonita
tonita tonita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Бургас
Мнения: 642
По подразбиране

здравейте момичета!

аз преди 2-3 години много се бях зарибила по зеления чай, тогава живеех в Германия, а там има страхотни магазини за чай, където изобилието е огромно! Та нон-стоп пиех зелен чай с всякакви аромати- любимия ми беше зелен чай с аромат на смокиня мммммммммммм но в даден момент направо ми втръсна и започнах да си купувам други чайове, като например Ройбос (Rooibos)! сега този ми е любимия! По лекичук е от зеления, много полезен и можеш да си пиеш колкото искасх от него!

А за зеления чай има 2 основни правила, които трябва да се спазват: не се пие вечер- разваля съня и не се пие повече от литър на ден, даже казват не повече от една кана 750мл!
__________________
Готино е да си важен, но по-важно е да си готин!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 25th March 2009, 11:23
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Принцес, ти за разхлабващия чай САНИЕ ли питаш или за зеления чай такъв какъвто го описаха момичетата по-горе? защото има голяма разлика в състава.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25th March 2009, 11:39
щастливка щастливка не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: portugal
Мнения: 102
Изпратете съобщение чрез MSN до щастливка Изпратете съобщение чрез Yahoo до щастливка
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tonita
здравейте момичета!

аз преди 2-3 години много се бях зарибила по зеления чай, тогава живеех в Германия, а там има страхотни магазини за чай, където изобилието е огромно! Та нон-стоп пиех зелен чай с всякакви аромати- любимия ми беше зелен чай с аромат на смокиня мммммммммммм но в даден момент направо ми втръсна и започнах да си купувам други чайове, като например Ройбос (Rooibos)! сега този ми е любимия! По лекичук е от зеления, много полезен и можеш да си пиеш колкото искасх от него!

А за зеления чай има 2 основни правила, които трябва да се спазват: не се пие вечер- разваля съня и не се пие повече от литър на ден, даже казват не повече от една кана 750мл!
Това за съня не го знаех,а и аз имам прекалено здрав сън и не ми се е отразило засега и също така пия само по една чаша от 300мл.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 25th March 2009, 11:52
Аватара на tonita
tonita tonita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Бургас
Мнения: 642
По подразбиране

да то по принцип е индивидуално за всеки, има хора, които си пият кафенце след вечеря и си спинкат като къпани, но за зеления чай знам, че превъзбужда нервната система. аз веднъж бях изпила повечко зелен чай вечерта и после не само че не можах да мигна, но и почивствах някакво ужасно напрежение- естествено не мога да бъда 100% сигурна, че е от чая, но така ми се струва!
__________________
Готино е да си важен, но по-важно е да си готин!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 25th March 2009, 12:09
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

На мен ми харесва и пийвам отвреме на време. По китайските ресторанти го предлагат с кани , явно доста се пие...тогава на майтап си помислих че явно е полезен щом няма дебели китайци
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗЕЛЕНЧАЙ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:21.