IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th April 2007, 13:42
PENKA PENKA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: София
Мнения: 16
Изпратете съобщение чрез ICQ до PENKA
По подразбиране Как да разкарам черната боя

Боядисвам се със синьо-черна боя от около 5-6 години,омръзна ми вече,отива ми,но ми омръзна.Искам да изсветля косата си,не до русо,просто нещо светло кестеняво да се получи.Но където и да съм питала във фризьорски салони никой не се наема да го направи.Преди 2 години си правих червени кичури и си спомням,че със 300 зора,6 часа стоене и 5-6 пъти мазане и обезцветяване се получи горе долу нещо.Интересува ме има ли сред вас някоя като мен да е постигнала този ефект-след неколкогодишно ползване на черна боя да е успяла да изсветли косата си,но и да си остане със нея .Честно казано се страхувам да не остана без коса дет се вика,защото косъма ми толкова е наслоен с черното,че явно ще трябва яко третиране за да се поддаде на изсветляване.Ако има момичета,които са успяли да направят подобно нещо,ще помоля за координати на фризьори,салони и т.н.
Чух също така за някакъв Римувър,който свалял боята от косата,но не познавам лично никой който да се е пробвал с него.Ще съм ви много благодарна да споделите опит,впечатления и всичко свързано с темата.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th April 2007, 14:07
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Има начин, макар че няма да си свалиш боята напълно, точно с въпросния римувър. Аз съм съм го ползвала има ефект, моя съвет е да си оставиш косата поне 2-3 месеца след него без да я боядисваш. Чак след това да пробваш на няколко кичура новата боя и то по- отдолу, за да не се вижда, ако не стане добре. Черното, особен синьо- черното е доста упорит цвят и ще се изчисти нацяло единствено, след като ти израсте тази част от косата.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th April 2007, 14:21
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Аз бях около 6-7 год. с тази черно-синя боя.
И точно така ми казваха фрзьорките, че не искат да остана без коса.
В крайна сметка, я махнах боята, след сумати манипулации и изхарчени пари.... Да ти кажа гледката беше толкова грозна, че много по-добре щеше да е да си оставя моята да израстне, като малко по малко изрязвам боядисаната коса...
Ноооооо, човек се учи от грешките си, сега много се изкушавам да се боядисам, но ако го направя ще е с цвят близко до естественият ми....
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th April 2007, 14:31
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Между другото, сега четох в един форум, че авокадото действало така - намачкай едно ( или повече- в зависимост от това, колко ти е дълга косата) авокадо на пюре и го нанеси по цялата коса, увий се с найлон да се затопли и стой поне един час с него (може и повече- поне е хубава маска за коса ).
Не съм го пробвала лично, но пише, че сваляло доста боя. Поне е абсолютно безвредно
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th April 2007, 14:47
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Само не пробвай със сода бикарбонат.
Аз някъде из форума се оплаках, че тя най-много ми съсипа косата... Не стига, че не ми махна изобщо боята, ами косата ми стана като дъвка
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th April 2007, 15:23
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

remover, обезцветител каквотои да направиш е 99.9% сигурно че ще си съсипеш косата. остави я да израсте. така или иначе ако го направиш боята по малко по малко ще пада и когато ти е сотанало съвсем малко за израстване хич даже няма да е синьо-черно. казвам го така сигурно, защото поедно време карах фризьорски курс и имахме едно момиче с такъв проблем. наскоро я видях и беше едно такова лешникоео боядисана, толкова й отиваше. .. в крайна сметка ако ти отиватози цвят, с който си в момента, има ли изобщо смисъл да си унищожиш косата, за да видиш "дали ти отива" този или онзи друг цвят?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19th April 2007, 18:21
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Аз незнам мойта коса как е оцеляла от толкова манипулации. Но черна съм била доста време. Веднъж си спомням,че бях направила някакъв отчаян опит да си изсветля косата от черно и беше хванало само на корените и бях страшна гледка, мацнах отгоре нещо кафяво и после след 3-4 месеца фризьор директно сложи червено и хвана много добре...
Преди две години пак сложих черно, но не се харесах и ми падна сравнително бързо и почна да избива на червено отдолу. Аз съответно пак реших. че трябва да се експериментира и сложих едно ярко червено, което се ползва само за кичури. Хвана ме веднага и около година си ходих ярко червена. После покафених и тн.
Миналата седмица реших, че трябва да се изсветля и си взех римувър и карамелена боя. Праснах римувъра на кафеинакво-червеникавата си коса-ефекта беше минимален. След това веднага сложих карамелената боя и косата ми придоби оранжевикъв оттенък
Ходих така 2-3 дена и реших, че не мога да се гледам и искам да съм патладжанка. Патладжанов цвят не намерих, затова взех един виолетов и черен. Смесих ги и ....сега съм чисто черна. Умрех на мъка отначало, но сега свикнах и се благодаря, че имам коса все още, дори ми харесва
Както и да е, май си зависи много от косъма и структурата на косата, предполагам и от самата боя...на мен почти винаги ми се е отмивала и избелявала месец -два след боядисването.
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20th April 2007, 07:05
Аватара на Lady1357
Lady1357 Lady1357 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 2 729
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady1357
По подразбиране

Аз от 10 години се боядисвам черна.От 3 години се боядисвам с кафява боя и продължавам да съм черна
__________________
За да почувствате цената на това,което притежавате,представете си,че сте го изгубили.
Плутарх
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th April 2007, 11:28
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Потвърждавам, на Лейди косата си е чисто черна. Не знаех, че се боядисваш с кафяво.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th April 2007, 14:33
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Лейди, ти направо ме разби
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какдаразкарамчернатабоя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:01.