IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd April 2008, 11:30
bebsitoooo bebsitoooo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 17
По подразбиране витамин А ?

ще влияе ли на косата ако го приемам перорално, а не като ампула в маската? знам че е глупав въпроса но наистина ми е спешно! мисля че оставам без коса
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd April 2008, 11:41
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Би трябвало да влияе, да ! Наричат ги витамин на растежа...
Аз пия сега Герикапс (стария Геритамин - А+Е), но чух, че има по-силно действие, ако се приемат по отделно.
Проблемът явно е сериозен, консултирала ли си се с лекар?
Нищо не пречи и в маската да си го слагаш... (и А, и Е)

http://www.med.primasoft.bg/referenc...s/vit04mas.htm

http://healthmarket-bg.com/?page_id=126
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd April 2008, 11:47
bebsitoooo bebsitoooo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Izabo
Би трябвало да влияе, да ! Наричат ги витамин на растежа...
Аз пия сега Герикапс (стария Геритамин - А+Е), но чух, че има по-силно действие, ако се приемат по отделно.
Проблемът явно е сериозен, консултирала ли си се с лекар?
Нищо не пречи и в маската да си го слагаш... (и А, и Е)

http://www.med.primasoft.bg/referenc...s/vit04mas.htm

http://healthmarket-bg.com/?page_id=126
благодаря ти мн. Не сам ходила на лекар тъйкато наще изобщо не го вземат на сриозно..... маика ми казва да се пострижа а ба6та ми... 4е е от това 4е сам ползвала някаква хума с не гарантиран произход....... сега си взех витамин а ,и бадемово масло.... + зеихтин. мазах се три пъти но ефект никакъв! ( неразположена сам) и се чудя да не би да е заради това....... и да не ме хващат маските?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd April 2008, 12:13
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Маските не са вълшебни пръчки. Трябва да мине време докато организма ти се повлияе. Перорално имаш по-голям ефект отколкото ако го мажеш според мен.
П.П. Освен това хормона на растежа е съвсем друг.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd April 2008, 12:17
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Виж сега..., от 3 пъти няма как да стане...Трябва да си постоянна и упорита...

Поразрови се за специални маски против косопад. Има и готови ампули, които се продават в аптеките.

Мажи си корените на косата с хининова вода и себорал след измиване. Прави и подхранващи маски с кисело мляко, витанини А и Е (в тривитаминола има бит. А, Е, Д3, продава се във ветеринарни аптеки и лечебници), бадемово, пшеничено масло, зехтин, лимонов сок, жълтък, мед, стимулант за коса на Икаров...

Чесънът и лукът май са най-ефикасни специално с/у косопад от природните продукти, но миризмата е неприятна. Все пак , ако положението е много сериозно, ще трябва да има жертви.... Намажи поразените участъци със сок от чесън (или пресован, ама ще се чисти трудно след това), постой един-два часа и измий косата.

Храни се здравословно - приемай повече плодове и зеленчуци, така ще си набавих витамините и отвътре.

Може да се окаже, че проблемът не е сериозен...и е от сезона например (или то само есента пада косата..? )...., но щом си толкова притеснена, най-добре отиди на лекар... Ако не можеш да отидеш сама, убеди ваш'те, че се притесняваш достатъчно и държиш да те заведат те.

П.П. Не съм казала хормон..., казах витамин.... ..и не го казвам аз, ами така пише...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd April 2008, 13:18
bebsitoooo bebsitoooo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 17
По подразбиране

благодаря ти за саветите много много наистина много...... имах нужда някои дам ме укоражи...... мн сам притеснена. Още сега хващам пътя за аптеката.... за си взема.... ''стимуланта за коса на икаров'' и хининова вода :P
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th April 2008, 15:44
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Много е права Izabo!
Хумата по принцип има изсушаващ ефект (скалпа).Слагай я но веднъж месечно.Иначе Геритамина орално е супер + можеш да си вземеш за косопада добавката на Фитофанер.Тя е спец. за косопад, /бе то по приницп пролет и есен има по голямо падане на косата за опр. период/ може да си в такъв Хининова вода също в корените + маската с тривитаминола е страхотно решение! Може и като завършек да мажеш краищата с хидратиращ продукт
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th April 2008, 16:13
bebsitoooo bebsitoooo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от The Shadow
Много е права Izabo!
Хумата по принцип има изсушаващ ефект (скалпа).Слагай я но веднъж месечно.Иначе Геритамина орално е супер + можеш да си вземеш за косопада добавката на Фитофанер.Тя е спец. за косопад, /бе то по приницп пролет и есен има по голямо падане на косата за опр. период/ може да си в такъв Хининова вода също в корените + маската с тривитаминола е страхотно решение! Може и като завършек да мажеш краищата с хидратиращ продукт
благодаря за отговорА! може би моята гре6ка е това 4е точно преди да по4не да пада косата ми... сиг ж продалжение на 1 седмица.... аз си правех маски секи ден с хума 1 жълтък....малко оцет,алкохол (капчица) сигурно и това е причината.......... прекалено мн сам изсушила косата си . ХММММ от др старана тя мн бурзо се омазнява...точно за 1 ден ???!!!???
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th April 2008, 16:17
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

на колко години си? питам за да може евентуално да се предположи честото омазняване. И с какво най - основно се храниш?
Ако си малка тоест в пубертета. То тогава омазняването може да е провокирано от хоромони, тъй като в този период са като луди и с постоянно променящи се стойности.Ако си по-голяма то всекидзневното омазняване може да се дължи на Себорея. И отделно храната допринася до известна степен.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th April 2008, 17:56
bebsitoooo bebsitoooo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 17
По подразбиране

ами на 16 години сам, т.е пубертетче надявам се след време това да се нормализира.... че омазняването на косата... ме кара да я мия по 1,2 на ден , и тя горката мн се съсипва. иначе се храня уж здравословно..... избягвам хляб, тестени изделия... ям мн плодове, месо..... ( често обаче и карам на полуфабрикати-----> не по моя вина ) по принцип изключително рядко ям чипс и прочие...... обичам го... но просто зн колко е вреден за фигурата....
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: витамин
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:24.