IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 9th February 2013, 15:09
fifth_root fifth_root не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте!

Реших да споделя и аз за моята септопластика. До нея се стигна след спорт - занимавам се с Бокс и Киокушин, но на всички е известно, че Бокс и здрав нос е като Борба и здрави уши... Та след един удар лявата ноздра ми остана запушена. Първо мислех, че след време ще мине и е ефект от травмата, но това продължи с месеци, през които само капки ми помагаха, но да знаете - това не е опция, особено ако са с Ксилометазолин - изсушава лигавицата, а и носът привиква към капките! След преглед се установи, че ми е изкривена носната преграда. Реших да се оперирам в ИСУЛ, като ме прегледа детски УНГ - д-р Попов. Предложи ми процедура по изправяне на носа, но така или иначе се отнесе некоректно с мен, забрави да ме запише за операция, а после разбрах и много други негативни неща за детското УНГ в ИСУЛ от колеги. Та се пренасочих към ВМА и д-р Златанов.

Операцията е безплатна, здравната каса я поема, но аз бях изнуден да дам и 600 лв. за избор на екип, което всъщност е опция на пациента, но не е задължителна. М*йната му, дадох ги! И всъщност не бях опериран във ВМА (където само платих), а в МБАЛ Сердика. Операцията беше септопластика, не чупене, както ми предлагаха в ИСУЛ. Направиха ми я на 7-и февруари, сега съм с тампони в носа, които ще свалят във вторник. Иначе се отнесоха добре, болницата е чиста, не съм плащал нищо допълнително. Ще пиша пак как се чувствам и за резултата известно време след като ми свалят тампоните. За момента преглъщам трудно. Беше ми казано, че за да усетя ефект от операцията трябват минимум две седмици и сигурно е така - все пак носът е много кръвоснабден, има много секрети, явно е до време, за да мине. Ето и линк към кабинета УНГ в болницата, описани са д-р Златанов и доц. Цветков като външни консултанти, а тримата от снимката се занимаваха отделно с мен: http://www.mbalserdika.com/site/archives/230

Не е страшна процедурата, за предпочитане е от това да се задушаваш цял живот, особено ако и спортуваш активно, както аз! Не насърчавам никого да ходи на конкретно място, казвам го с добро - не се колебайте, изберете лекар по ваш избор, за да ви олекне! Най-малкото затрудненото дишане влияе на сърцето и белите дробове (което всъщност никак не е малко), а е възможно и да ви заглъхнат ушите, което е дразнещо също.

Последно редактирано от fifth_root : 9th February 2013 на 15:29
Отговори с цитат
  #42  
Стар 22nd February 2013, 09:56
dilqna_ivanova dilqna_ivanova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 2
По подразбиране Относно направената Ви операция

Цитирай:
Първоначално написано от fifth_root Виж мнението
Здравейте!

Реших да споделя и аз за моята септопластика. До нея се стигна след спорт - занимавам се с Бокс и Киокушин, но на всички е известно, че Бокс и здрав нос е като Борба и здрави уши... Та след един удар лявата ноздра ми остана запушена. Първо мислех, че след време ще мине и е ефект от травмата, но това продължи с месеци, през които само капки ми помагаха, но да знаете - това не е опция, особено ако са с Ксилометазолин - изсушава лигавицата, а и носът привиква към капките! След преглед се установи, че ми е изкривена носната преграда. Реших да се оперирам в ИСУЛ, като ме прегледа детски УНГ - д-р Попов. Предложи ми процедура по изправяне на носа, но така или иначе се отнесе некоректно с мен, забрави да ме запише за операция, а после разбрах и много други негативни неща за детското УНГ в ИСУЛ от колеги. Та се пренасочих към ВМА и д-р Златанов.

Операцията е безплатна, здравната каса я поема, но аз бях изнуден да дам и 600 лв. за избор на екип, което всъщност е опция на пациента, но не е задължителна. М*йната му, дадох ги! И всъщност не бях опериран във ВМА (където само платих), а в МБАЛ Сердика. Операцията беше септопластика, не чупене, както ми предлагаха в ИСУЛ. Направиха ми я на 7-и февруари, сега съм с тампони в носа, които ще свалят във вторник. Иначе се отнесоха добре, болницата е чиста, не съм плащал нищо допълнително. Ще пиша пак как се чувствам и за резултата известно време след като ми свалят тампоните. За момента преглъщам трудно. Беше ми казано, че за да усетя ефект от операцията трябват минимум две седмици и сигурно е така - все пак носът е много кръвоснабден, има много секрети, явно е до време, за да мине. Ето и линк към кабинета УНГ в болницата, описани са д-р Златанов и доц. Цветков като външни консултанти, а тримата от снимката се занимаваха отделно с мен: http://www.mbalserdika.com/site/archives/230

Не е страшна процедурата, за предпочитане е от това да се задушаваш цял живот, особено ако и спортуваш активно, както аз! Не насърчавам никого да ходи на конкретно място, казвам го с добро - не се колебайте, изберете лекар по ваш избор, за да ви олекне! Най-малкото затрудненото дишане влияе на сърцето и белите дробове (което всъщност никак не е малко), а е възможно и да ви заглъхнат ушите, което е дразнещо също.
Здравейте, искам да попитам дали сте доволен от отношението в самата болница и дали всичко е нормално след операцията сега. На мен ми предстои операция при доц. Цветков. Ходих при него на преглед във ВМА, но ми каза, че ще ме оперира в МБАЛ Сердика и не знам дали да се мъча да ме оперира във ВМА или да се съглася да е в Сердика.
Също ме интересува и колко дни се лежи в болницата.
Надявам се вече да сте добре и да има положителен резултат от процедурата.
Благодаря ви предварително за информацията.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 23rd February 2013, 14:11
sunstroke sunstroke не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте, необходимо ми е важно уточнение - имахте ли видимо /визуално/ изкривяване на носа в резултат на изкривената носна преграда? Благодаря предварително за информацията
Отговори с цитат
  #44  
Стар 24th February 2013, 10:13
dilqna_ivanova dilqna_ivanova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 2
По подразбиране Отговор

Здравейте, нямям външно визуално изкривяване.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 17th March 2013, 08:47
bobby.stoianow bobby.stoianow не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 7
По подразбиране Здравейте

Здравейте,в четвъртък ми бе направена Септоринопластика и вече четвърти ден ми тече кръв от носа.Доцента ми махна тампоните на втория ден и от тогава само кърви,а той непосредствено след махането на тампонадата ми каза че ще спре кървенето до 5 минути но то така и не спря,та въпроса ми е нормално ли е четвърти ден вече да не спира да ми тече кръвта?
Отговори с цитат
  #46  
Стар 17th March 2013, 09:09
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Не е нормално, ако наистина тече кръв, а не излизат просто съсиреци. Обадете се на доктора.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 17th March 2013, 10:07
klarisina klarisina не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 341
По подразбиране

Както е написала сиби, ако кръвта тече потърсете лекаря-непременно!!!
Отговори с цитат
  #48  
Стар 17th March 2013, 13:35
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Сложи в една торбичка лед и я слагах на носа. Също така яж лед.
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #49  
Стар 18th March 2013, 13:16
bobby.stoianow bobby.stoianow не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 7
По подразбиране

Как така да ям лед,няма ли да настина,което ще е по лошо мисля :Но все пак вече въстановяването върви по план-5ти ден и оттоците вече се разнасят и само остана да чакам свалянето на пластини и лонгета
Отговори с цитат
  #50  
Стар 18th March 2013, 18:08
Аватара на Dii
Dii Dii не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 467
По подразбиране

Значи е спряло кървенето, така ли?
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
д-р златанов, доц. д-р юрий николов, мбал сердика

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Операциянаноснапреградасептопластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:04.