IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #521  
Стар 19th December 2008, 16:13
Аватара на marie_claire
marie_claire marie_claire не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: София
Мнения: 682
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от monita_g
Цитирай:
Първоначално написано от marie_claire
От днес почвам режима на Емилова- плодове и чай, че нещо много съм се отпуснала напоследък. Пък Нова година наближава и не искам да загрозявам хубавата рокля. Дано да имам воля, утре пълен отчет какво съм яла днес.
Какво точно представлява този режим.... само чайчета и плодове или и нещо друго ... ще може ли малко повече подробности или линк мерси предварително ... И успех щом си решила да го почваш
Режимът е доста строг, но и доста ефикасен. За целия ден се ядат 1 кг сурови плодове и се пият 3 билкови чайчета с мед. Има подробна информация на страницата на д-р Емилова- bg.emilova.eu. Обикновено се спазва 10 или 20 дни след което следва захранване. Аз едва ли ще го спазвам повече от 3-4 дни.
Във форума също има тема за този режим. Струва ми се, че повечето хора тук са против, но спред мен плодовете са много полезни, а и имам познати, които редовно прилагат този режим и са много доволни.
Отговори с цитат
  #522  
Стар 19th December 2008, 21:40
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

marie_claire, имаш ли представа защо в режима на д-р Емилова плодовете са в ограничено количество, а медът - не ? Винаги съм била любопитна по този въпрос.

Прочистването с плодово - чаена диета според мен е полезно, стига да е за кратко. Не бих могла да приема такъв режим за повече от 4 - 5 дни Аз от време на време се разтоварвам с един - два дни само на чай със стевия и плодове, само дето не меря дали са точно килограм.
Отговори с цитат
  #523  
Стар 19th December 2008, 21:58
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

Сесията ме притеснява, защото тогава съм си по цял ден вкъщи и в такива случаи освен да ям и да уча друго не правя, а и няма никакво движение. Някак скуката ме кара да ям, абсолютната липса на емоции...
Но ще го мислим някак. Да не се отпускаме до там, нали
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #524  
Стар 19th December 2008, 22:09
Аватара на marie_claire
marie_claire marie_claire не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: София
Мнения: 682
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
marie_claire, имаш ли представа защо в режима на д-р Емилова плодовете са в ограничено количество, а медът - не ? Винаги съм била любопитна по този въпрос.

Прочистването с плодово - чаена диета според мен е полезно, стига да е за кратко. Не бих могла да приема такъв режим за повече от 4 - 5 дни Аз от време на време се разтоварвам с един - два дни само на чай със стевия и плодове, само дето не меря дали са точно килограм.
Честно казано незнам защо и дали медът е позволен в неограничено количество. Аз днес не съм консумирала мед, а така ми се хапва една препечена филийка с мед...
Относно продължителността смятам, че в началото е най- трудно. Ако издържа и утре, после няма да имам проблем. Иначе и аз не меря дали плодовете са точно килограм, а не спазвам и точните часове, когато трябва да се приемат, но смятам, че това не е чак толкова съществено.
И така, нека се изповядам относно днешното си меню:

11ч: 1 кафе
14ч: 1 чай
16ч: няколко парчета ананас
19ч: 2 банана
20ч: 1 чай
21ч: 2 портокала
Отговори с цитат
  #525  
Стар 19th December 2008, 22:12
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Ще се справим
Аз като съм в сесия избягвам да ям много, защото пълният стомах ме прави неработоспособна.

А и няма да почивам от работа, така или иначе човек не учи плътно по цял ден. Поне естеството на това, което аз уча, е такова.

goldish, ти учеше фармация, нали ? Предполагам при вас има доста повече за запаметяване, наизустяване и т.н. и сесиите ви са по - тежки.
Отговори с цитат
  #526  
Стар 19th December 2008, 22:28
Аватара на marie_claire
marie_claire marie_claire не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: София
Мнения: 682
По подразбиране

[quote="goldish"]Сесията ме притеснява, защото тогава съм си по цял ден вкъщи и в такива случаи освен да ям и да уча друго не правя, а и няма никакво движение. Някак скуката ме кара да ям, абсолютната липса на емоции...
Но ще го мислим някак. Да не се отпускаме до там, нали [/quote

Абсолютно съм съгласна, че от учене много се пълнее, казвам го от личен опит. Миналата година преди да започна да уча икономика, учех друга специалност, която не ме интересуваше кой знае колко. Тогава почти не ходех на лекции и общо взето имах доста свободно време. Ходех на фитнес 4-5 пъти седмично и успоредно със здравословен хранителен режим поддържах тегло, с което изглеждах перфектно. След това ме приеха икономика. Бях много ентусиазирана. Учех по цял ден. В университета постигнах много добри резултати, но за сметка на това спрях да ходя на фитнес, започнах да ям нередовно и предимно вредни храни- пиците, които се предлагат в уни- то, шоколадови десерти и т.н. Така за една година качих 8 кг, ужасно е! Просто за себе си разбрах, че не мога да бъде перфектна в две неща. Това учене напълно ме беше обсебило. Но сега съм решена постепенно да си върна предишната форма.
Отговори с цитат
  #527  
Стар 19th December 2008, 22:43
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

marie_claire, аз също ходя на лекции системно ( този семестър още нямам пропуск ), освен това работя, но някак съвместявам нещата с разумното хранене. Сутрин задължително закусвам ( овесени ядки със сушени или пресни плодове и канела ). Понякога, когато съм от по - рано на работа, закуската ми е към 5:30 сутринта, но какво да се прави В университета си нося сурови бадеми ( десетина на брой ) и две ябълки на ден. Обикновено си нося и белтъци от варени яйца ( селко, неселско, това е положението ). Вечерям с мярка, основно салати, риба, извара, яйца, мляко.

Относно движението - на на мен ми е тежко, преди бях на Витоша всеки уикенд, а сега работя и събота и неделя и нямам тази възможност Работният ми ден е между десет и четиринадесетчасов, така че за фитнес също нямам време. Но ходя много пеша. По един - два часа на ден, вече почти не ползвам градски транспорт. Нищо, че заради това вместо в 7:30 се прибирам в 8:30 вечер. Отиване и връщане от Борово до центъра ми идват идеално

Успех
Човек винаги може да намери здравословна алтернатива, никога не сме принудени да ядем боклуци. Избираме го сами.
Отговори с цитат
  #528  
Стар 19th December 2008, 22:48
Аватара на marie_claire
marie_claire marie_claire не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: София
Мнения: 682
По подразбиране

Възхищавам ти се, явно си доста организиран човек. Аз просто изпуснах нещата и малко по малко напълнях. И аз ще започна да си нося бадеми, това е отлична идея. Пък и не смятам, че да си носиш нещо хубаво за ядене от вкъщи е по- селско от това да ядеш боклуците, които се продават навсякъде.
Отговори с цитат
  #529  
Стар 19th December 2008, 23:04
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

marie_claire, няма място за възхищение
И аз си имам черен бекграунд - в дванайсти клас се юрнах да отслабвам за бала, станах 48 кг ( при ръст 180 см ). Бях приета в университета от предварителните изпити през пролетта и така цяло лято - никаква смислена дейност. Изтормозеният ми организъм ми отмъсти. Премерих се пак чак през октомври и бях 67 кила. Трагедия ... трябваше ми цяла година, за да ги смъкна до нормалните 55 - 56 ...
При нас, жените, храненето е нещо много проблематично, въпрос на емоциионално състояние, на самочувствие, на удовлетвореност от живота ... а мъжете все не го разбират.

Мисля, че всички имаме такива епизоди, в които изпускаме нещата от контрол.

Желая ти успех, вярвам, че ще влезеш във форма бързо. А и умерено ти завиждам, плодовият режим е толкова вкусен
Отговори с цитат
  #530  
Стар 20th December 2008, 11:41
Аватара на monita_g
monita_g monita_g не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 456
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marie_claire
Цитирай:
Първоначално написано от monita_g
Цитирай:
Първоначално написано от marie_claire
От днес почвам режима на Емилова- плодове и чай, че нещо много съм се отпуснала напоследък. Пък Нова година наближава и не искам да загрозявам хубавата рокля. Дано да имам воля, утре пълен отчет какво съм яла днес.
Какво точно представлява този режим.... само чайчета и плодове или и нещо друго ... ще може ли малко повече подробности или линк мерси предварително ... И успех щом си решила да го почваш
Режимът е доста строг, но и доста ефикасен. За целия ден се ядат 1 кг сурови плодове и се пият 3 билкови чайчета с мед. Има подробна информация на страницата на д-р Емилова- bg.emilova.eu. Обикновено се спазва 10 или 20 дни след което следва захранване. Аз едва ли ще го спазвам повече от 3-4 дни.
Във форума също има тема за този режим. Струва ми се, че повечето хора тук са против, но спред мен плодовете са много полезни, а и имам познати, които редовно прилагат този режим и са много доволни.
Мерси мерси за инфото става за разтоварване наистина ... браво за избора преди празниците

Аз до сега съм хапнала само една круша, един банан да не започна и аз да го правя
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:04.