IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #811  
Стар 16th February 2014, 13:05
сисито83 сисито83 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 55
По подразбиране

Txt, благодаря и на теб, че се включи. Не знам, нещо се панирам и.....ме хваща страх. Дано нещо не ме откаже, защото това е мечтата ми, да имам едно малко и красиво носле.
Отговори с цитат
  #812  
Стар 16th February 2014, 13:07
ninka37 ninka37 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 14
По подразбиране

Здравейте!Искам да попитам пиете ли Арника и мажете ли с гел с арника за отоци и синини?Понеже и аз много по принцип задържам синини?При първата операция преди 12г след 10 дена бях вече на работа и без синини....Но имах назначена и физиотерапия?!
Отговори с цитат
  #813  
Стар 16th February 2014, 13:31
Аватара на lolinka21
lolinka21 lolinka21 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 100
По подразбиране

F XT върха ми беше във тази височина 4 месеца, напълно се отпусна и не го чувствах вдървен чак след 6м. Моите отоци също бяха стряскащи-уплаших всички,особено едно дете в чакалнята, а моето момченце направо отстъпи две крачки и каза, че приличам на зомби. Отоците ми минаха за две седмици, казах упорито с Арника и студени компреси-спомням си,че след операцията бях на едната страна и отока от тази страна ми скъса нервите.
Отговори с цитат
  #814  
Стар 16th February 2014, 15:22
сисито83 сисито83 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 55
По подразбиране

ninka 37, за каква физиотерапия говориш? За след ринопластиката ли имаш предвид? Аз работя в специализирана болница за рехабилитация и ми е малко чудно какво точно си правила?!
Отговори с цитат
  #815  
Стар 16th February 2014, 17:45
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Set Виж мнението
Здравейте.
Аз също съм се насочила към д-р Асенов за ринопластика, видях чудесни резултати. Благодаря на всички, които ги споделят с нас.
Някой от вас може ли да работи с фотошоп, защото не разбирам нищо от тази програма?
Не е проблем да ти помогна със фотошопите, мога да ти го направя както искаш носа, но е добре да го съобразим с реалните възможности в ринопласиката, което пък от друга страна зависи и от възможностите на самият хирург. Важно е снимките да са добра резолюция и осветеност.
Ако прецениш, че ти трябва помощ бих помогнал с удоволствие !

Цитирай:
Първоначално написано от cicico Виж мнението
Минаха почти 25 дни от операцията и искам да попитам, кога се получава калциране? Аз вече се сдобих с неравности по коста на носа. Вчера ме боляха днес вече не. Върха още е подут, но ноздрите омекнаха доста бързо. Носа ми се запушва често, като го почистя дишам, но някак по трудно. Това нормално ли е? Имам още синини под очите при мен доста бавно преминават синините по принцип, но не очаквах такова чудо.
Чете ли темата за масажите, която съм пуснал със линковете и пита ли доктора за тях и кое е приложимо при теб, тъй като и спецификата на операцията е важна. Масажите много помагат за по бързото спадане на отоците, а също си мисля, че и за калциранията ще помагат ако се почнат на време.

Сега четох в един чужд сайт, че някои хирурзи дават и кортикостероиди за отоците, ето този специално - http://www.rxlist.com/medrol-drug.htm
Интересно ми е дали и при нашите хирурзи има такава практика и има ли смисъл от тези силни лекарства ?
Отговори с цитат
  #816  
Стар 16th February 2014, 19:33
сисито83 сисито83 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 55
По подразбиране

Pufpaf, ти с коя фотошоп програма работш? Ако не е тайна, разбира се?! Що се отнася да Медрол, това е широкоспектърен кортикостероид- ще намали болката, отока и ще предотврати възможността за калциране. Проблем е, че кортикостероидите имат много странични действия и е хубаво да ги избягваме.

Последно редактирано от сисито83 : 16th February 2014 на 20:39
Отговори с цитат
  #817  
Стар 16th February 2014, 21:01
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от сисито83 Виж мнението
Pufpaf, ти с коя фотошоп програма работш? Ако не е тайна, разбира се?! Що се отнася да Медрол, това е широкоспектърен кортикостероид- ще намали болката, отока и ще предотврати възможността за калциране. Проблем е, че кортикостероидите имат много странични действия и е хубаво да ги избягваме.
Ползвам две програми едната е Virtual Plastic Surgery Software (VPPS) и другата Photo Plastic Surgery 1.0.0.5
Все пак програмата е важна, но и ръката която ще извая формите !
В профил е най-лесно, но има случаи според носа във анфас и полупрофил и ако снимките не са много подходящи, понякога е доста тънка работа да се направи добра корекция !

Кики това което казваш за масажите, че по скоро галиш носа няма как да даде ефект, на клипа се вижда добре как доктора деликатно и леко притиска носа, с галене няма как да раздвижиш лимфата !
Отговори с цитат
  #818  
Стар 16th February 2014, 21:43
сисито83 сисито83 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 55
По подразбиране

Cicico, не поста ти е причината да се изплаша, а това, че преди 7 години претърпях операция и като си спомня какво чудо беше докато ми излезе упойката...думи нямам. Но въпреки това ще отида, няма как да си загърбя мечтата току- така. Март ще направя консултацията и през Май, живот и здраве ще действам. Току що прочетох нещо интересно относно вероятността от калциране при някои: "Ако има чупене по време на операцията, НЕ наблягайте на продукти с голямо съдържание на калций. Организма Ви ще праща калций към счупването, за да го заздрави, и докато допълнителният калций ще го заздрави по-бързо, той също така може да доведе до калциране, което представлява излишно натрупване на кост около счупването, като на място може да стане доста видимо с просто око топче. Но и да стане, няма страшно, защото с времето се нормализира и организма го резорбира, но може да си го спестите просто като избягвате някои храни."
Отговори с цитат
  #819  
Стар 18th February 2014, 18:22
ninka37 ninka37 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 14
По подразбиране

Здравейте!И моята риноплатика мина вчера6 часа операция и отекла ,като бобър,сложна операция.Който питаше Асенов ,дали прави от широки върхове,тесни,тип бразилски....Да прави.Носът ми е толкова стеснен,че не приличам на себе си.Видях снимка от операционата маса.До колко и в каква насока се променя носът в последствие?В смисъл снмката от операционата маса и крайния резултат съвпадат ли и доколко?Всичко е индивидуално,но момичето с колата да не рискува по добре,че аз почти съм със едно затворено око.
Отговори с цитат
  #820  
Стар 18th February 2014, 18:49
сисито83 сисито83 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 55
По подразбиране

Ninka37, честито ти ново носле. Искрено се надявам, да си получила това, което си мечтала. Много дълга е била твоята операция ,защо така? Много ти благодаря за съвета да не шофирам след риното. Аз днес малко се разочаровах, защото ми отказаха отпуска преди Юни- а, как се бях навила да ''скачам в боя'' месец Май. Е, нищо, всяко зло за добро. Разбирам ги оправата, нали и аз работя в болница, по важни са пациентите пред нас и нашите желания
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РинопластикапридокторАсенАсенов
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:35.