IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 22nd August 2006, 21:48
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Мда..като Света Петка, във Варна например
Отговори с цитат
  #22  
Стар 23rd August 2006, 20:24
Lilu Lilu не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: Варна
Мнения: 69
По подразбиране

Тук иде и моето мнение ... бях 15 годишна когато ме "обслужиха" в "света Петка". Искам да ви кажа че диагнозата ми е била грешна , сложили са ми на очите астегматизъм , а аз същност съм нямала. След година и половина от този преглед започнаха болки много силни около очите ми и главата. 6 месеца аз си седя с тези болки като си мисля че е тумор и накрая отидох в частен кабинет за очила да ме прегледат понеже майка ми каза че най-вероятно е от очите и ми казаха че аз нямам астегматизъм и че деоптерът ми е увеличен с 0,50. Искам да ви кажа следното .. НИКОЙ ДА НЕ СЕ ЛЪЖЕ ДА ХОДИ ТАМ ПО ДЯВОЛИТЕ. Има опашки... пише че доктор Хубанов преглежда,а мене няква мацка с бяла престилка дойде само да ме попита късогледтсво ли имам или не ... разшири ми зениците направи ми преглед на стената и ми каза "От колко лева искаш рамки и искаш ли стъклата да са ти със защита за компютър". Давайте парите и утре елате ги вземете очилата ТОВА беше .... Просто нямам думи за тези хора ... грешна диагноза, ако можех да го докажа директно ги съдя!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 24th August 2006, 08:58
sillygirl sillygirl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Cyprus
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез ICQ до sillygirl
По подразбиране

....
Отговори с цитат
  #24  
Стар 24th August 2006, 14:39
Italianlover Italianlover не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 13
По подразбиране

Честито Лили, важното е че си доволна и то толкова скоро след операцията!

Аз също имам направена такава операция. Моята операция беше Лазик и при нея резултатът се разбира след няколко седмици. В началото окото е травмирано и не се вижда много добре. А при тези, които правят ПРК, резултатът се разбира едва след няколко месеца.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 24th August 2006, 18:27
Lilu Lilu не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: Варна
Мнения: 69
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty
Ужаааас,а такова хубаво име имаше тази клиника...и все пак няма да си позволя да променя тотално мнението си ,защото точно в тази болница оправиха на мое приятелско семейство детенцето.Ти си права за себе си,по-горе пък има много позитивно мнение на момиче за клиниката,което също има право да го сподели.
Ммм точно така аз имам право на мнение затова го и дадох. Просто тогава не ми обърнаха внимание и при мене доктор нямаше както вече казах и опашката беше дълга кажи речи само от пенсионери. ЗАбравих само да кажа че тогава отидохме точно в тази клиника защото наши много близки похвалиха докторът(но нашите близки бяха хора с много пари и все още са хора с много пари ).
Отговори с цитат
  #26  
Стар 19th September 2006, 12:04
didi_a didi_a не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: sofia
Мнения: 2
По подразбиране sv Petka

Здравейте, преди малко повече от 3 години и аз си направих корекция на зрението в Св. Петка- Варна и от -6,5 диоптъра станах на 0.

Резълтатът беше много добър до преди 2-3 месеца, когато започнах да имам болки в очите и голяма умора. Оказа се, че диоптрите се връщат и в момента съм с 1,75 и 1,25. Според лекаря, който ме консултира тук в София, това след повторна корекция, може и да се премахне.

Но вече се чудя дали си заслужава да се рискува втори път. Моля, ако някой е имал продобен проблем да ми пише.

----------------

Мнението е обърнато на кирилица от Пимпин, следващото на латиница ще бъде изтрито.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 19th September 2006, 13:43
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Ужас! А няма ли някаква гаранция за операцията? Извинявам се, ако въпроса ми е тъп Но и аз се замислям за лазерна операция, а корекция на зрението не е като корекция на устните... Една позната си прави лазерна операция на очите, но в Германия, в много скъпа клиника, и вярно, че операцията й струваше пъти повече отколкото в другите клиники, но на нея и дадоха гаранция за 7 години (мисля, че толкова беше)
Отговори с цитат
  #28  
Стар 19th September 2006, 14:39
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Да си кажа и аз мнението,миналата година се интересувах от такава операция тук,в Хърватия,цената беше 1400 евро,аз съм с -3,25 и -3,50.Възпряха ме няколко неща-каквито и гаранции да дават,няма гаранция,че диоптъра няма да се върне,освен това ми казаха,в такъв случай втора операция не е препоръчителна,точно заради това изтъняване на ретината.Бих дала всичко да се оттърва от очила и лещи,но все пак това ми се струва прекалено рисковано,все пак говорим за очи.И да ви кажа,че най-показателното за мен беше факта,че лекаря,при който ходих на консултация все още си носи очилата.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 19th September 2006, 14:41
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
лекаря,при който ходих на консултация все още си носи очилата.
Благодаря ти, apoklistika, това ще го запомня.. Май наистина риска в твоя и моя случай не си струва
Отговори с цитат
  #30  
Стар 21st September 2006, 11:16
didi_a didi_a не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: sofia
Мнения: 2
По подразбиране

verita написа

Цитирай:
Ужас! А няма ли някаква гаранция за операцията? Извинявам се, ако въпроса ми е тъп Embarassed Но и аз се замислям за лазерна операция, а корекция на зрението не е като корекция на устните... Една позната си прави лазерна операция на очите, но в Германия, в много скъпа клиника, и вярно, че операцията й струваше пъти повече отколкото в другите клиники, но на нея и дадоха гаранция за 7 години (мисля, че толкова беше)
За съжаление няма гаранция. Дори се подписва някаква декларация, в която пишеше нещо подобно. След операцията ми казаха, че с времето може да стана далекогледа, но не и отново късогледа. Явно просто трябва да разчиташ на късмет, но на мен ми изневери
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЖивотбезочилаЛазернатамиоперация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:26.