IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 2nd August 2006, 14:16
sladka_blondinka sladka_blondinka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: градът на липите
Мнения: 191
По подразбиране

Основната съставка на Визин-а е tetrahydrozoline hydrochloride,което е вещество с подобно действие на адреналина-продължителната му употреба води до глаукома,повишение на вътреочното налягане и т.н.
jito7 е абсолютно права,по-добре спри да ги използваш
__________________
Една усмивка не коства нищо, а дава толкова много. Тя трае само миг, а понякога спомена за нея е вечен. Никой не е толкова богат, че да се откаже напълно от нея и никой не е така беден, че да не може да я дава!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 2nd August 2006, 14:17
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

...
__________________
...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 2nd August 2006, 14:24
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не знам що така ти казват в аптеките,но повечето очни лекари наистина ги отричат.Изкуствените сълзи предполагам че също ще ти свършат работа,не са за някакво лечение,а точно за временно успокоение.Нали знаеш, че това, че виждаш идеално, не значи, че нямаш някакъв проблем.Защо не отидеш на един контролен преглед,може би има някакъв проблем и най-напред трябва да ти изпишат конкретни капки,чак след това да се поддържаш с тези изкуствени сълзи,
Отговори с цитат
  #14  
Стар 2nd August 2006, 14:26
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

То вярно, че може да отида на контролен преглед Хубава идея Вместо да купувам разни капки...
__________________
...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 2nd August 2006, 14:27
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

аз използвам изкуствени сълзи на алкон - има ги в аптеката на спирката на баба яга казват се tear naturalle..май..но стига ти да поискаш сълзи на алкон, те знаят
не знам какво ти думат аптекарките, и на мен така ми думаха,ама...лекарката каза съвсем друго..като разбра, че съм си самоизписала Визин, щото съм чела, че уж е за поддръжка и да успокоява..щеше да ме набие, каза изобщо да не ги пазя,а да ги хвърлям или да си слагам ЕДНОКРАТНО И ИЗКЛЮЧИТЕЛНО РЯДКО, ако нямам какво друго да сложа и искам малко да ми се освежат очите, но не разчитай на това...съжалявам, че си си дал парите, но не си давай и здравето, не ги използвай
Отговори с цитат
  #16  
Стар 2nd August 2006, 14:33
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

а за сълзите..Tears Naturalle..не съм сигурна,но са на Алкон..когато ги взех от лекарката, тя каза, че ги има абсолютно същите и без консерванти - още по-добре,стига да ги намериш, но това в случай, че искаш като мен да можеш да си ги слагаш, докато си с лещи,а ти не носиш, така че...купи си обикновени изкуствени сълзи, те могат да се ползват без рецепта, напълно безвдрени, никакви противопоказания..използва т се, когато се наблюдава изсушаване на окото, прекалена работа с компютър..близки са до състава на истинските съ;зи и успокояват окото..а как да разбереш дали за ти сухи очите - ако понякога прекалено сълзят (при повече вятър, слънце, работа с комп..и т.н.)..това значи, че са сухи !!,защото насълзяването става тогава, когато окото се стреми да се овлажни поради изсъхване..ама какво се обяснявам, все едно съм много компетентна...не знам много, но със сигурност знам,че изкуствените сълзи няма да ти навредят,а за Визина казвам обратното
и още нещо - изкуствените сълзи се поставят не в кладенчето,а като дръпнеш долния клепач да се отвори малко, капеш в средата на този "отвор"
Отговори с цитат
  #17  
Стар 2nd August 2006, 14:40
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

...
__________________
...
Отговори с цитат
  #18  
Стар 2nd August 2006, 15:07
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

о,за нищо, радвам се, че навреме те спрях да не допуснеш моята грешка с Визина
Отговори с цитат
  #19  
Стар 3rd August 2006, 19:37
Allure Allure не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 234
По подразбиране

в нас всички ползваме визин от 3-4 години,за първи път чувам такова нещо,никой не е имал оплаквания.всъщност аз преди известно време имах проблеми,получавах нещо като тикове,много неприятно,но за щастие се оправих. друго нещо искам да питам..има ли начин да се премахнат малките кръвоносни съдчета в очите,защото те много ме дразнят,а доколкото знам капките са само за зачервяванията.съмнявам се,че може да се направи нещо,но някой ако има идея нека сподели
Отговори с цитат
  #20  
Стар 3rd August 2006, 19:42
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

За появата на тези малки кръвоносни съдове трябва да се търси причината.Отиди на преглед,за да ти изпишат нещо адекватно.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КапкизаочиquotГаразонquot
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:05.