IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th April 2015, 14:16
so_what so_what не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 3
По подразбиране Подути лимфни възли под мишниците

Здравейте,
чудех се дали някоя от вас е имала същия проблем..8 години след операция с поставяне на гръдни имланти ми се появиха увеличени лимфни възли, първоначално от ляво, а след това и от другата страна и на ключиците. Изследванията: пълна кръвна картина, снимка на бял дроб, ехограф не дават индикации за изменения, само прегънат ляв имплант, които е не добре позициониран. Направих консултация при трима ехографи и проследяване за 8 месеца от появата им се увеличават, най-големият от тях е 2см. Остана само биопсия да направя, но все още се въздържам. Мисля си, че ако проблема е в импланта може би е по-добре да го сменя.. Имплантите са eurosilikon,кръгли, грапави. Далие възможно самите импланти да изпускат и ако е така за този от ляво, каква би могла да е причината същото да се случва от дясно и на ключиците? Какъв специалист е да потърся, след всички консултации които направих се чувствам много объркана..
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18th April 2015, 21:41
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Посети онкохирург.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th April 2015, 10:39
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Това е доста притеснително. Както казва Тити, посети онкоспециалист - хирург или мамолог. И то да е кадърен. Казват, че в дървеница били най-добрите специалисти, ако не си от София по-добре хващай първия "полет" и отивай на доктор.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th April 2015, 10:50
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Мен ме притесняват подутите лимфи на ключиците.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th June 2015, 00:30
Аватара на bilba13
bilba13 bilba13 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 2
По подразбиране

Имам същия проблем след подмяната на имплантите ми , още след операцията страхотна болка в лявата гърда и подут лимфен възел подмишницата. Не обърнах много внимание, аз съм си животно и търпя на болка. Но почти три месеца след операцията, това се повтаря.
Въпросът ми е към какъв доктор да се обърна?
Само да поясня , живея в Англия и тук здравните услуги са безплатни и за това доста тромави и докато стигнеш до специалист може и да умреш.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th June 2015, 09:45
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

на първо място трябва да посетиш добър ехографист, ако може да се докопаш до такъв ще е чудесно!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th June 2015, 18:38
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Какво ли направи So_What? Пишете момичета, че на всяка от нас може да се случи нещо подобно - не дай боже, но ... знае ли човек?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20th June 2015, 10:32
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Подутите лимфни възли не са задължително повод за шаш паника.
Възела може да е подут, но да е здрав.
Затова се ходи на специалист ехографист, който да огледа най-вече структурата на лимфния възел. Именно структурата му е показателна в случая.

Аз имам подути възли под едната мишница, причината за това вероятно са именно имплантите, ще го обясня накратичко.
Имплантите са вид чуждо тяло, а лимфните възли са стражите в нас, през тях минава всяка кофти индикация, като почнем от Е-тата които постоянно приемаме с храната, "чистия" въздух ................и стигнем до чуждото тяло в организма.
Та сега, като съм с импланта, възлите са "нащрек" и като пазитетели на организма те съответно реагират, като се подуват, т.е. ТЕ работят

дали обясних правилно

Но е задължително ако има подуване на лимфни възли то да се проследи своевременно, за да се избегне евентуален сериозен проблем.

Бъдете здрави момичета и се радвайте на хубавите си цицииии
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21st June 2015, 17:22
демили демили не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: софия
Мнения: 49
По подразбиране

И аз имам подут лимфен възел под лявата мишница. Появи ми се два месеца след поставянето на имплантите. В началото много се бях уплашила, направих много изследвания, ядрено-магнитен резонанс и т.н. Даже оперативно ми го извадиха и го пратих в онкологията за хистология.Резултатът беше - лимфоденит, което означава просто увеличен лимфен възел, никаква патология не се откри. Докторите ми казаха, че най-вероятно е реакция на тялото към чуждото тяло. Между другото след като ми извадиха този възел , на негово място се появи друг. Като размер е не повече от 2 см. И така вече доста години.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24th June 2015, 09:39
ai6erasimova ai6erasimova не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 175
По подразбиране

Zdr az sisto sim medisinsko lise rabota v istanbul moya sivet e da otidem na dobir spesyalist ako imate viprosi i nujda ot nesto moga da vi pomogna
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Подутилимфнивъзлиподмишниците
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:38.