IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 8th January 2010, 13:31
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Благодаря ти

Ако имам нужда от помощ,ще свиркам
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 8th January 2010, 17:33
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Аз в училище сам учила английски,но знам да говоря съвсем севсем малко Та като заминах за Щвейцария ме гледахя на кръст,ако кажа някой израз на английски,просто този език им е антипатичен,незнам Аз живях в френската част на Щвейцария и проговорих френски за около 4 месеца,впоследствие стигнах до последното ниво на което държах изпит и се справих повече от добре,писането ми отне повече време и все още се уча и имам да се уча :P
Трудното тепърва престой,защото на 23 януари се връщам в Щвейцария,нооо в немската част,Люцерн и трябва да започвам от начало с нов език немския Аз научавам да говория езика защото живея в семейства и там слушам постояно чуждия ези,в средата се учи най-лесно език както каза Апо :P

Бабри пожелавам ти успех,сигурна съм че ще се справиш :P
__________________
Искам да ме обичат така,както аз се обичам!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 8th January 2010, 18:06
Аватара на unusual
unusual unusual не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 166
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jolifille
Аз в училище сам учила английски,но знам да говоря съвсем севсем малко Та като заминах за Щвейцария ме гледахя на кръст,ако кажа някой израз на английски,просто този език им е антипатичен,незнам Аз живях в френската част на Щвейцария и проговорих френски за около 4 месеца,впоследствие стигнах до последното ниво на което държах изпит и се справих повече от добре,писането ми отне повече време и все още се уча и имам да се уча :P
Трудното тепърва престой,защото на 23 януари се връщам в Щвейцария,нооо в немската част,Люцерн и трябва да започвам от начало с нов език немския Аз научавам да говория езика защото живея в семейства и там слушам постояно чуждия ези,в средата се учи най-лесно език както каза Апо :P

Бабри пожелавам ти успех,сигурна съм че ще се справиш :P
joli, какво правиш в Швейцария, ако ти се казва де? И защо живееш в семейства? На мен ми се е случвало също да живея в Германия при различни семейства за около 1-2 месеца, но заминаването ми беше свързано със спорт. Интересно ми е при теб нещо с образованието ли е?

А относно езиковата бариера. Аз като заминах за САЩ имах някакво ниво на ангийски, но знаете какво принципно предлага нашето образование, особено спортните ни училища. Повечето съм го научила сама и с помоща на частни учители. Иначе, в началото ми беше много трудно да се отпусна и да говора, защото съм леко перфекционист и не исках да бъркам изречения, думи и т.н. Но сега след няколко месеца изобщо не ми пука, говора си каквото ми падне ако искат да ме разбират, ако не ще им говора на български, и толкова Не се притеснявай, те разбират колко е трудно да си чужденец и знаят, че е нормално да не можеш да се отпуснеш и да говориш като тях. Помоли ги дори да те поправят ако повтаряш едни и същи грешки, така ще ти е по-лесно и със сигурност по-забавно, като се опознаете.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 8th January 2010, 18:33
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Когато аз заминах, английски знаех само от училище и две нива допълнителни в езиков център. Изобщо не се срамувах да говоря, не знам защо, и даже си харесвам акцента и колкото и правилно да говоря винаги си ми личи, че не съм английско говоряща.Език се учи най-добре в средата.
__________________
"....I want you love and I want your revenge,
I want you love, I don't wanna be friends...."
Отговори с цитат
  #25  
Стар 8th January 2010, 18:55
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Аз не бих се срамувала от акцента си, но ако мога да говоря свободно и съм супер напреднала. По този начин сякаш бих им показвала \"вижте аз не съм от тук но съм положила адските усилия да науча езика\"
Въпреки че и кафявите ми очи ме издават че не съм тамошна
Отговори с цитат
  #26  
Стар 8th January 2010, 19:10
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

unusual работя като гувернантка (детегледачка) в Щвейцария
__________________
Искам да ме обичат така,както аз се обичам!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 8th January 2010, 20:25
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jolifille
Бабри пожелавам ти успех,сигурна съм че ще се справиш :P
Джоли,благодаря ти,мацка
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 8th January 2010, 20:38
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Barbi , за мен езиковата бариера се оказа сериозна Езика в разговор е различен , от този в учебника . В Канада ми трябваха 2-3 месеца за да започна да се справям . Опитвах да говоря и дори успявах , но трудно разбирах като ми говорят - сленг , идиоми
За щастие тук хората проявяват разбиране и никога не съм се чувствала гадно .
Списъка с професии е важен за точките при кандидатстване , но реално после няма работа - вероятно , защото междувременно са приели много хора с тези професии .
Имам късмет , че българите тук са много готини или поне за сега познавам само такива .
Успех
Чети по форумите , за да получиш обща представа за живота тук.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 8th January 2010, 20:46
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Диадора,непрекъснато чета един форум.Но там няма как да добия пълна представа за живота в Канада.Тъй като реално пишат 10-15 човека,останалите само пускат обяви купува -продава. :P

И интересното е че като ги запитаме с какво се занимават,никой не отговаря.Оплакват се,но пък никой не говори за връщане в Бг.Явно са си уредили до известна степен живота си и не им се иска да започват нещо отново.

Относно езика,учителката ми каза че ще го проговоря много добре там.Тъй като сега уча книжовен английски,а там вече ще е ежедневния,разговорен такъв.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Езиковатабариера
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:38.